akp israil kol kola225 

İsrail Taksim’de Filistinlilere Saldırıyor!

Sevgili okurlarım, 28 Mayıs 2013 günü Taksim’deki Gezi Parkını koruma amaçlı başlatılan. Son derece iyi niyetli, masumane ve demokratik eylemler yurdun dört bir yanına yayılmış bulunuyor.

Bu son derece haklı eylemler artık vatanı ve namusumuzu koruma boyutuna ulaşmış ve sonuca yaklaşmıştır. Bu sonucu BOP Eşbaşkanı Tayyip de görmüştür ve gitmemek için bütün çılgınlıkları yapmakta, son kozlarını oynamaktadır.

11 Haziran sabahı Taksim’de insanlara yapılan müdahaleyi hepimiz gördük. Ben olayları izlerken İsrail’in Filistinlilere saldırılarını anımsadım. Eğer bugün yurdumuz bir düşman işgaline uğramış olsaydı, eminim ki Tayyip ve ekibi bu denli saldırmazdı düşmana.

2007’de “Türkiye laiktir, laik kalacak” ve “Hükümet istifa” sloganları ile gerçekleştirilmiş “Cumhuriyet Mitingleri”ni hatırlayın lütfen. Miting yapıyorduk ve miting sonrası evlerimize dönüyorduk.Ben o zaman da öyle saman alevi gibi parlayıp sönen, günü birlik eylemlerle sonuç alınamayacağını, sürekli ve yürekli, sonuç alıncaya kadar sürdürülmesi gereken eylemlere başlamamız gerektiğini, eylemlerde belki şehitler  de verebileceğimizi hep vurgulamış ve BOP Eşbaşkanı Tayyip’in geri adım atmayacağını ısrarla vurgulamıştım. Bugün geldiğimiz nokta beni doğruladı.

28 Mayıs günü, “Hükümet istifa” ve “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları ile Taksim Gezi Parkında başlayıp bütün yurda yayılan eylemlerden duyduğu rahatsızlığı Tayyip, tam bir bölücü tavrı ile “Yüzde 50’yi zor tutuyorum” diyerek zaten ortaya koymuştu. Tayyip’in o yüzde 50 açıklamasından hemen sonra bebek katili Abdullah Öcalan’ın PKK’lı teröristlere verdiği “Meydanları ulusalcılara, Atatürkçülere bırakmayın” şeklindeki talimatı bu eylemleri sabote edeceğinin işaretleriydi. Yani Tayyip ve Öcalan ortak bir tutum sergiliyorlardı.

İstanbul Valisi, 11 Haziran sabahı yaptığı açıklamada polisin Atatürk Kültür Merkezi’ne ve Taksim’deki Atatürk anıtına asılan döviz ve pankartların kaldırılacağını, Gezi parkı’na herhangi bir müdahalede bulunulmayacağını açıklamıştı.Aynı sabah polisten de, “Polise eylemcilerin içinden bir tek taş atılırsa mürahalede bulunulacaktır” açıklaması gelmişti.

Tayyip, Öcalan, PKK ve MİT tarafından yurtseverlerin arasına yerleştirilmiş belki çoğu sivil polis bazı gruplar,11 Haziran sabahı polise Molotof kokteyli ve taş atmaya başladılar. Deneyimli gaçeteci Can Ataklı, polise taş ve Molotof kokteyli atanlar için “Polisin maaşlı elemanları” demişti.

Polis kıyafeti giydirilmiş robotların yurtseverlerin üzerine sürülmesi için dünya kamuoyuna karşı bir gerekçe yaratılması gerekiyordu.Çünkü bütün dünya, Türk ulusunun Tayyip faşizmine karşı ayağa kalkışını izlemektedir.

Gelinen bu noktadan sonra ve Tayyip faşizmi can şekişmeye başlamışken yurtseverler buradan geri adım atmayacak ve ulusumuzu özgürleştirecektir. Gelinen bu noktadan geri adım atıldığında, Tayyip faşizmi sürecek, Tayyip Türkiye’yi bir açık cezaevine dönüştürecek, toplu katliamlara başlayacak ve artık yurtseverlere hayat hakkı tanımayacaktır.

Sefer ÇETİNKAYA - 12 Haziran 2013

Son Yazılar