ilker yucel uc fidanli hali225 

Bu topraklarda Mustafa Kemaller yenilmez!

Türkiye Gençlik Birliği Hatay Şubesi Antakya’da geniş katılımlı bir sabah kahvaltısı düzenledi. Kahvaltıya ADD, Eğitim- İş, İşçi Partisi yöneticileri katıldılar.

Antakya’da Aşiyan kır lokantasında verilen kahvaltıya yaklaşık 300. yurttaş katıldı.

Kahvaltıdan sonra TGB Hatay İl Başkanı Mehmet Ali Demirel  Silivri direnişine katılanlara birer plaket verdi. Ayrıca Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa İlker Yücel’e duvar halısına işlenmiş Deniz, Yusuf ve Hüseyin İnan’ın resimlerinin işlendiği halı hediye edildi.

Kahvaltı sonrası İlker Yücel bir konuşma yaptı. İlker Yücel’in konuşmaları sık, sık sloganlarla kesildi.

İlker Yücel Suriye’yi savunmanın artık bizim için namus meselesi olduğunu belirterek şunları söyledi :

“Bizim şu anki durumumuz tarihe geçecektir. Süreci ya izleyeceğiz, ya da müdahale edeceğiz. Türkiye Gençlik Birliği süreci izlemeyeceğiz diyerek müdahale etti. Basının kır tane televizyonun yalanlarına müdahale etti. Atlattı gitti Suriye’ye gitti. Yanlarında bombalar patlamasına rağmen gitmiştir. Suriye’deki kardeşlerine ses vererek, destek vererek müdahale etti. Suriye devlet başkanı ile görüşerek dünyaya duyurduk. Beşar Esad ne dedi. “AKP Amerika ve İsrail ile birleşerek Müslüman kanı içiyor” dedi.  Şu an Türkiye’nin sınırlarını teröristlere teslim ederek, El Kaide’ye yataklık ediyor. Katillere yataklık ederek, Türkiye’yi Ortadoğu’nun saldırı merkezi haline getirmektedir. Şu an Türkiye’nin sınırları kaldırıldı. 40 Bin polis Taksimde bir çukuru korudu. Burada sınırları koruyan bin tane polis yoktur. Akçakale’de sınırlarımızdan teröristler girmiş ve polisimizi şehit etmiştir. Bizim tavrımız ise Hasan Tahsin’in, Kubilaylar’ın tavrıdır. Yani Deniz Gezmişler’in mücadeleci tavrıdır."

İlker Yücel Hatay’ın direndiği ölçüde Suriye’nin direndiğini bunun için bu direnmeyi sürmesinin önemine dikkat çekti.

“Sizin burada yürüttüğünüz mücadele çok önemlidir. Dün Bursa’da Özgür Suriye Ordusu denilen çapulcuların bayrağını alıyor, indiriyor ve yakıyorlar. İşte Devrimci tavır budur. Biz büyük kentlerde bunlara nefes aldırmayacağız. Öyle sokaklara çıkıp, sömürge bayraklarını dalgalandıramayacaklardır. Bizim komşumuzda yangın varken biz gözümüzü kapatmayız. Bizim kardeşlerimizi boğmaya giderlerken biz onlara seyirci kalmayız. Şu an Suriye’yi savunmak namusumuzu savunmaktır” dedi.

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın TGB’yi hedef almasını sert şekilde eleştirerek,

"gençlerimizi krallara, çakallara yem etmeyeceğiz “Gençleri krallara, köpeklere yem etmeyeceğiz. Gençlerimizi isim, isim tespit etmişler onunun için onları köpeklere teslim etmeyeceğiz. Bunlardan her şey beklenir, yine bir tertip içinde çünkü bunlar bir birilerine bile tertip yapmaktalar. Yarın TGB’ye bunlar çullandığı zaman bu fedai gençlere göğsümüzü siper edeceğiz. Bizim karşımıza bunlar “4900 adam çıkarıyorlar” diyorlar. Ne bu kadar bizim televizyonlarımızı, gazetemizi, kapatıp, liderlerimizi hapse attılar. Atatürk devrimlerine sımsıkı bağlı generallerimizi, subaylarımızı tasviye etmeye çalıştılar ve beceremediler. Biz bu adamların en korktukları şeyi yaptık. En korktukları şey neydi? Milli bir merkezin kurulması ve milli direnişin başlamasıdır.” Dedi.

Yücel, birleşe, birleşe mücadele edeceklerini belirtti.

“Bu süreci doğru tespit edeceğiz. Bu süreçte tek başına CHP direnemez, tek başına MHP direnemez, tek başına İşçi Partisi direnemez. Tek başına ADD, EĞİTİM İŞ direnemez. Yine büyük eylemlerden gelen TGB’de direnemez. Karşımızda olan sadece AKP değil, biz yüzyılın başında olduğu gibi bütün mazlum milletlerin hakkını savunuyoruz. Biz Şam’daki küçük kardeşlerimizin hakkını savunmaya çalışıyoruz. Irak’ta öldürülen, Libya’da NATO bombaları ile öldürülenlerin haklarını savunuyoruz.

AKP demek İslam coğrafyasında bomba demektir. AKP demek oralara saldırı demektir. AKP demek İsrail demektir. AKP demek Amerika demektir. Yani AKP demek üzerimize geçirilen çuval demektir. Onun için biz AKP ile değil Amerikan emperyalizmi ile mücadele ediyoruz.”

 “Onlar önümüze kanun mu koyuyor. Biz onu kendi kanunumuzla yıkacağız. Kendi kanunumuz nedir, bu topraklarda Mustafa Kemaller Yenilmez. Bu topraklarda Nazım Hikmetler Yenilmez, bu topraklarda Deniz Gezmişler yenilmez. Bizim kanunumuz budur. Sen bunu yasaklamaya kalkarsan, biz de senin barikatlarını yıkar ve kendi kanunumuzu uygularız” diyerek konuşmasını tamamladı.

Hüseyin GÜLER - 05 Mayıs 2013 - Ulusal Bakış

Son Yazılar