akil heyete polis ordusu225 

Barış gelmiş lan!

Ne güzel.

Barışla yatıyoruz barışla kalkıyoruz.

Tayyip Erdoğan Beyefendi ve Abdullah Öcalan Beyefendi elele vermişler, Murat Karayılan, Abdullah Gül, Duran Kalkan, Bülent Arınç, Mustafa Karasu falan halaya durmuşlar, dallarına bahar gelmiş memleketimin!

Sadece ülkemize değil, bütün Ortadoğu ve Cihan'a da nizam ve hürriyet getirecekler.

Barış geliyor, yuppi!

YOLDAŞ ÖLDÜREN BARIŞ!

PKK'nın kuyruğundan "Barış, Barış" diye bağıran EMEP, İzmir'de kendilerini eleştiren eski TDKP'lilere hem de 1 Mayıs'ta saldırıyor ve İbrahim Kutluay isimli eski bir mücadele arkadaşlarının ölümüne sebep oluyor. Barış geliyor, barış!

BİLİME SALDIRAN BARIŞ!

ODTÜ'de, Bilim ve Ütopya Dergisi, ODTÜ Öğretim Elemanları Derneği ve Elektrik Mühendisleri Odası tarafından her yıl düzenlenen "Serhat Özyer Yılın Genç Bilim İnsanı" ödül törenine PKK ve Öğrenci Kolektifleri üyesi bir grup "barışsever" tarafından taşlar ve bira şişeleri ile saldırı düzenlenyor. Öğretim üyelerinin kafası yarılıyor. Ama barış geliyor!

MAYIN PATLATAN BARIŞ!

Analar ağlamasın derken, Iğdır'da PKK mayınına basan iki askerimiz şehit oldu. Yandaş ve candaş takımı mayınların "çok önceden" yerleştirildiğini söylese de bir süre sonra işin aslı ortaya çıktı. Mayınlar yeni döşenmişti ve büyük olasılıkla uzaktan kumanda ile patlatılmıştı. Sahi bu ağlamayan analar kimler? Milletin anası ağlıyor ama olsun, barış geliyor ya! Art niyetli olmayın, başbakan silahları gömün demişti ya...

GAZLİ BARIŞ!

AKP-MİT-PKK-BDP barış ilan ederken, Taksim'de 1 Mayıs'ı kutlamak isteyen emekçilere bomba yağdı. BDP? O yoktu elbette ortalarda. O "Türk sosyalistlerini" bir güzel kullandı ve şimdi ihtiyacı kalmadı. Önemli olan "barış". Emekçiler mi? Artık analar ağlamadığına göre kafasında gaz bombası patlayan Dilan'ın anası da ağlamamış olmalı! Kızımın kafasını parçalamaya kalktılar ama olsun, önemli olan barış!

DİLEKÇE HAKKININ OLMADIĞI BARIŞ!

Ergenekon'da savunma tanıklarını dinlemeden mütalaa isteyen hakimleri ve mütalaa okuyan savcıları HSYK'ya şikayet etmek isteyen ve ellerinde dilekçe bulunan İşçi Partisi üyelerine polis biber gazı ile müdahale etti. Aynı gün Diyarbakır'da Öcalan beyefendinin posterleri açıldı ve aynı polis dizi izler gibi izledi. PKK ile barış ama dilekçe ile savaş!

O. Ç.'Lİ, A.K.'Lİ BARIŞ!

Çok şükür barış geldi de analar ağlamayacak! Ama Kamer Genç'in annesi örneğinde olduğu gibi ölü anaların arkasından sinkaf edilebilecek. Olsun, ağlamalarından daha iyi!

BARİKATLI BARIŞ!

Öyle barış havası esiyor ki memlekette barışın temini ve tesisi için milyonlarca liralık barikat ihalesi yapılıyor. 8 Nisan'da hukuksuz yargılamaları protesto etmek isteyenlerin üzerine yüzlerce biber gazı atıldı. Öyle ya, barikatlar da biber gazları da barış aşkına. Aklıma geldi, şu "barışsever" yetmez ama evetçi DSİP'liler bir barış yürüyüşü yapsa ve birbirlerine biber gazı sıksa! Yürüyüşün adı da belli: "Barış için 70 milyon biber gazı"

SİNEMASIZ BARIŞ :

Barış heyulası ortada dolaşırken, "Emek sineması yıkılmasın" diyenlere de gaz boca edildi. Barış uğruna Atilla Dorsay sinema yazarlığını bırakmış oldu.

AYRANLI BARIŞ :

Başbakan efendi barış sürecinin resmi içeceğini de belirledi: Ayran! Daha önce "rakı içmeyin üzüm yiyin" buyuran efendi, bu aralar ayrana sarmış durumda. "İslam'ın birleştiriciliği" konusunda anlaştıklarına göre Tayyip Erdoğan ile Abdullah Öcalan'ın ayran kutularını "barışın şerefine" tokuşturduklarını da görmemiz yakındır.

ÖSO ve BARIŞ!

Öcalan ve Erdoğan, Mehemt ile Memo'nun birlikte Esad'ı yıkarak Suriye'ye de "barış" ihraç etmek için anlaşmışlar. 1200 PKK'lı Esad'a karşı, ÖSO ile ittifak ederek Suriye'de savaşıyorlar. Bu arada barış için kafalar kesiliyor, şeriat mahkemeleri kuruluyor. Üstüne bir de Akçakale ateşe veriliyor 12 güvenlik görevlimiz yaralanıyor, 1 tanesi de şehit oluyor!

Barış işte.

Tüm bunlar olup biterken "Akil" insan Lale Mansur'u bir kez daha dinliyorum. "Barış" diyor. Sunucu soruyor: "ABD Dışişleri Bakanı John Kerry üç kez Türkiye'ye geldi, bu sizi şüphelendirmiyor mu?" Lale Mansur'dan cevap: "Ben o işlerden anlamam, analar ağlamasın, barış gelsin."

Öyle.

Barış dedikleri aslında faşizm ve savaş.
Akil dedikleri ise güzellik yarışmasına katılp "wörld piiis*" diyen saftrik kız.

*World peace: Dünya barışı

Utku REYHAN - 04 Mayıs 2013 - Ulusal Kanal

Son Yazılar