milli merkez nazim hikmet salonunun onu225

Milli Merkez Ve İşçi Partisinden Rahatsız Olan Mümtaz Soysal  Hakkındaki Yorumlar!

Milli Merkez Kurultayı’nda konuşmasını yaparken kürsüden inmek zorunda kalan eski Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Mümtaz Soysal, Odatv'ye konuştu.

Mümtaz Soysal'a göre hareketin geleceği kuşkulu. Böyle bir hareketin ancak geniş katılımla hayata geçebileceği görüşünde.

Milli Merkez hareketinin anayasa konusunda tam bir fikir birliğinde bulunmadığını da belirten Soysal, şu aşamada birleşmenin zarar vereceğini düşündüğünü kaydetti. İşçi Partisi'nin hazırladığı metinleri dağıttığını belirterek, "ben de onlarla birlikte görünüyordum, ama değildim," diye konuştu.

Hareketin arkasında bütünüyle İşçi Partisi'nin bulunduğunu belirten Anayasa Profesörü Mümtaz Soysal, birleşmenin zarar vereceğini düşündüğünü de sözlerine ekledi. İşçi Partisi'nin hazırladığı metinleri insanların eline tutuşturduğunu, serpiştirdiğini belirterek, "ben de bunların arasında görünüyordum, ama değildim," dedi. Soysal, İşçi Partisi gençlik kolunun olay yarattıklarını belirtti.

Mümtaz Soysal, "harekete katılmadım. Yanlış olduğunu düşündüm hep. Gitmemeye karar verdiğim halde, ısrarlar sonucu gittim. Konuşmamı kestiler, 'sonra konuşursunuz' dediler. Bu gibi şeylerin içinde İşçi Partisi'nin fikirlerini görüyor ve endişeleniyorum. İki gün önce bu toplantıyı düzenleyenlerde başkanlık sistemine karşı da bir duruş yok. Bu yüzden de yanlarında olmak istemedim," şeklinde konuştu.

Kürsüdeyken bu tür eleştirileri dile getirdiğini belirten Soysal, "kürsüden inmemi istediler, sonra konuşursunuz dediler. Ama sonra da konuşturmadılar," dedi.

Değişik biçimde daha geniş bir cephe oluşturulması grektiğini belirten Mümtaz Soysal, bu cephede cumhuriyetçilerin de bulunması gerektiğini vurguladı ve ekledi: "Bu haliyle ben bu harekette bir gelecek göremiyorum."

Odatv.com - 25 Nisan 2013

*** *** *** *** *** *** *** *** ****

Y   o   r   u   m   l   a   r  :

Misafir - çağlar çukur

Bir kere aydın önce cesaretli ve namuslu olmalıdır.Hasan Yalçın'ın aydınlarla ilgili kitabı okunursa anlaşılır.Bunlarda bırakın namuslu bir duruşu cesaretin kırıntısı bile yok.Siz AKP yi üç gündemi iktidar oldu sanırsınız.İşte böylelerinin iktidar olup izledikleri yanlış politikalar sonucu AKP iktidar oldu.İşçi partisi varmış.İşçi partisinden rahatsız olmuş.Ulan İşçi partisi kadar başına taş düşsün.Elinizi vicdanınıza koyup konuşun.Bugün İşçi partisi olmasaydı Türkiye nin teslimatı tamamlanmaz mıydı.Siz bütün kadroları cezaevine girip baskı altına alınırken halen direnen başka bir siyasal örgütün türkiye tarihinde adını yazabilirmisiniz.Neymiş işçi partisinin görüşü yayılıyormuş.lan dümbelek AKP ülkeyi yıkarken AKP nin görüşünden rahatsız olduğunu bu kadar haykırmadın.Tutmuş İşçi partisinden rahatsız olduğunu söylüyorsun.Bunların korkusu İşçi partisi düşüncesi iktidar olursa kendi sahte aydın saltanatları yıkılıp boyaları akacağındandır.Bakın Cindoruk a ufuk söylemeze aslan buluta sebahattin önkibara.Bakında ibret alın adamların değergamlığından.Sadece aydın değil yurtsever olmanın gereğinide eylemle yerine getiriyorlar.Bin tane Mümtaz soysal Bu arkkadaşların kılı bile olamaz.çünkü bu arkadaşlardaki yürek soysallarda yoktur.o yüreğin nasıl attığını hayal bile edemez soysal gibiler.Ama iyi oluyor milli merkez insanların gerçek yüzünü ve samimiyetini ortaya koyuyor.Oda tv sizde biraz şapkayı önünüze koysanız iyi olur.Saygılarla.

2013-04-26 11:09:22

Misafir - M.SALİH ÖZBEY

MÜMTAZ HOCA’NIN TELEKON KAZIĞI NE ÇABUK UNUTULDU? Hayret ettiğim şey, ODA TV gibi bir site okuyanların ve sürekli izleyenlerin bu kadar cahil kalmalardır. Sadece TELEKOMUN satılmasında, Türkiye verdiği zarar 25 milyar dolardır. İkincisi, Hoca’nın konuşmasını dinleyenler, anlatabilirler mi ne anladıklarını? Ayıp ve günahtır, bu kadar da duyarsız olunmamalıdır! Ülke elden gidiyor... İnsanlar bir araya gelip çare üretirken, bozgunculuk yapmak en hafifinden "hainliktir! Var mı başka çareniz sizde çıkın meydanlara... Sizleri tutan mı var? Dilsiz şeytan olmanın âlemi yok! O insanları kutlamak, tebrik etmek yerine, eleştirmek en azından ahlaksızlıktır. O insanlar yürekli ve de vatansever insanlardır... Herkesin korkup sindiği bir dönemde, aslanlar gibi, AKP ve onun başına, ve uygulamalarına direnç göstermelerini neden at gözlüğü ile bakılması gerçekten anlaşılır şey değil! 80 yaşına gelmiş insanların, Vatan- Millet için yaptıklarını anlamayan, görmeyenlere yuh olsun diyorum başka bir şey demiyorum.

2013-04-26 10:28:54

Misafir - bence

Meseleye particilik açısından bakıldığı zaman bu işin içinden çıkılamaz. Türkiye'nin güç birliğine ihtiyacı var bu açık. Çarlık Rusya'sındaki muhalif hareketlerde olduğu gibi kendizi Bolşeviklerden görüp diğer bütün muhalefeti kandırıp, aradan sıyrılmayı düşündünüz mü olmaz. Orada olur belki burada olmaz. Çünkü emperyalizm bizim içimize girmiş. Milli Anayasa toplantısında dışarıdan gelenler akepenin vitrinindeki süsler gibiydiler.Esas organizasyon ve güç işçi partisinin elinde idi. Mümtaz hocanın yaptığı eleştiriyi Yaşar Okuyan veya başka bir sağcı yapsaydı burada faşistliği falan kalmazdı. Mümtaz hoca yapınca diyecek söz bulamıyor ama kıyasıya eleştirmek istiyor insanlar. Amaç doğru ama bunu insanları bir partiye angaje etmek veya bir partinin arkadan kontrol etmesi şeklinde yapmamak lazım. Ne deniyor milli hükumet nasıl olacak, siyasi parti kurulacak ki seçime giresin ve hükumet olasın. Herkes gitsin kendi partisinde siyaset yapsın zaten insanlar bir partide birleşse bilse birleşirdi. Bu parti işi vatan savunmasını öldürür. Ben işçi partisinin Türkiye'de büyük bir mücadele verdiğini düşünüyorum. Ama herkes size katılmak zorunda ve sizin çatınız altında milli mücadele yapmak zorunda değil. Onun için ortak platformda nihai amaç siyaset olmamalı ve bir grubun tekelinde olmamalı diye düşünüyorum. Bu tip işler başlamadan ölü doğra yoksa.

2013-04-26 09:15:07

Misafir - M.SALİH ÖZBEY

MÜMTAZ HOCA'NIN PTT KAZIĞI NE ÇABUK UNUTULDU? Hayret ettiğim şey, ODA TV gibi bir site okuyanların ve sürekli izleyenlerin bu kadar cahil kalmalardır. Sadece PTT'nin satılmasında, Türkiye verdiği zarar 25 milyar dolardır. İkincisi, Hoca’nın konuşmasını dinleyenler, anlatabilirler mi ne anladıklarını? Ayıp ve günahtır, bu kadar da duyarsız olunmamalıdır! Ülke elden gidiyor... İnsanlar bir araya gelip çare üretirken, bozgunculuk yapmak en hafifinden "hainliktir! Var mı başka çareniz sizde çıkın meydanlara... Sizleri tutan mı var? Dilsiz şeytan olmanın âlemi yok! O insanları kutlamak, tebrik etmek yerine, eleştirmek en azından ahlaksızlıktır. O insanlar yürekli ve de vatansever insanlardır... Herkesin korkup sindiği bir dönemde, aslanlar gibi, AKP ve onun başına, ve uygulamalarına direnç göstermelerini neden at gözlüğü ile bakılması gerçekten anlaşılır şey değil! 80 yaşına gelmiş insanların, Vatan- Millet için yaptıklarını anlamayan, görmeyenlere yuh olsun diyorum başka bir şey demiyorum.

2013-04-26 02:17:10

gelincikk

@gobasez.. sanırım okuduğunu anlamayan sizsiniz.. tüm yorumları okuduysanız 2(iki) kişiye nasıl saldırıldığını da görürdünüz.. ama amacınız üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek olduğu için gerçekleri saptırıyorsunuz.. okuduğunuzu anlasaydınız, propagandanın bu yorumlarda yapıldığını yazdığımı anlardınız.. 6 ok benim şiarımdır.. ahkam kesmeyin.. ve şapka takmasam da bende oradaydım.. siz gibilere rağmen..

2013-04-26 01:44:35

Misafir - GOBAZES

gelincikk arkadaş 65 yorumdan 2 tanesimi mümtaz hocayı haksız görmüş. yoksa 65 yorumun 2 si mi haklı görmüş. okuduğumuzu anlamakta veya sayıları saymada , ifade etmekte sıkıntımız mı var. kimse orda İP programını propogandasını falan da yapmadı. ortak payda M.Kemal Atatürk ve 6 okudur. 10 bin civarında katılan vardı 3-4 kişinin kafasında İP şapkası vardı. hepsi o. Ama emek edenleri derseniz o başka. TEKRAR yorumları okuyup çetele tut.

2013-04-26 01:30:51

Misafir - GOBAZES

Oda tv yayına başladığından beri nerdeyse hergün en az 3-4 kez açıp takip etmekteyim. çok güzel yürekli yazılara imza attınız.önce size olan eleştirimi sunmak istiyorum. veya yorumları okuyun. 1 tane haberiniz doğruldusunda haber varmı. sizin konuşmaları izlemediğinizi düşünüyorum. eğer konuşmaları izlediniz de bu haberi yaptınızsa kınıyorum. Ankara daki buluşmaya istanbuldan sabahın altısında kalkıp gidenlerdenim. Hoca yanılmıyosam 10-12 .ci sıralarda konuştu. ve bakarsanız en çok konuşanlardan biri sürelere bakarsanız anlarsınız. ve oraya gelenleri provake ettiğini çok rahat görebilirsiniz. delege olduğum halde salona girmek nerde konan ekranlardan bile izleyecek yer bulamadım. sadece sesli takip edebiliyoduk. hocanın söylediklerini yani İP yönlendiriyor mealinden iddiaları bir çok satılmış sitelerinden de takip ediyoruz. CHP DSP veya başkaları yönetim olarak katıldı da almadılarmı. engel mi olundu. 70 bin kişiden fazla insanın izlediği forumlarda gerici bölücü anayasaya niye hayır dendiği anlatıldı. nasıl başkanlık sistemine hayır denmiyormuş. bu nasıl mantık.

2013-04-26 01:13:52

gelincikk

şu an itibari ile habere 65 yorum yapılmış.. bu 65 yorumdan 2, sadece 2 farklı ses çıkmış.. o iki farklı sese de iki elin parmağını geçmeyen ip fanatikleri nefret kusmuş.. ee.. hani her kesimden, herkesten katılım esastı.. her kesimden, herkesten katılım bekleniyorsa, ip olmayan vatanseverlere bu düşmanlık neden.. 30 senelik CHPli bendeniz bu oluşumu yürekten desteklerken, kıçı kalkık, her türlü muhalefeti ip nin yaptığını höykürüp, bizleri dışlamaya çalışırken, milli birlik nasıl olacakmış.. önce o k. indereceksin arkadaş.. insanı insan göreceksin.. sonra karşımıza çıkıp milli birlikten söz edeceksin.. aksi takdir de ne milli olur ne birlik.. ve.. odatv bir haber sitesi olarak her türlü haberi vermekle yükümlüdür.. bu haberi niye yaptın diye sormak okuyucunun haddi olmamalıdır.. ve ve.. bu haber daha öncede burada başlık olmuştu..23.04.2013.. saat 18:34.. daha önce haber yapmadın diyen, odayı kınayan fanatiklere duyurulur..

2013-04-26 00:56:35

Misafir - Mehmet701

bu bay mümtaz soysal'a zamanında chp genel başkanlığı teklif edilmişti. biz de umutlanmıştık. o ne yaptı? naz yaptı, niyaz yaptı. henüz gençti. ama bayrağı devralmadı. şimdi yaşlandı. daha elinden bi şey gelmez. ülke de elden gitti ama. biraz kına teklif etsem ayıp kaçar. en iyisi susayım.

2013-04-26 00:47:13

Misafir - Turgay Öztürk

Sayın Mümtaz Soysal geçmişte ülkemize yaptığınız hizmetleri saygı ile selamlıyoruz.Bu yaptığınız açıklama çok çirkin ve de yalan.Size hiç yakışmamış.Benim önerim sayın Mümtaz Soysal ile hareket eden değerli bilim insanlarının artık MİLLİ MERKEZDE görev almaları olacaktır.Saygılarımla.

2013-04-26 00:38:55

Misafir - ayhan

Sevgili hocam biz istanbuldan sabahın köründe kalkıp oraya saat 2 de gidebildik. İşimizi,keyfimizi bırakıp gittik oraya. Tek amacımız biricik ülkemizde oynanan oyunlara karşı bir nebzede olsa karşı durmaktı. Biz sosyalist değiliz. Tam tersi işyeri sahibi olmamızdan tam olmasada kapitalist denilebilir. Biz halk olarak bu hareketi destekliyoruz ve devam edeceğiz. Bu bizim için görevdir. Hoca şimdi sana gelirsek sen bu ülkede önemli görevler yapmış değerli saydığımız bir bilim insanı olarak şimdi görev yapacakmısın. Bize bunuda açıkla lütfen. Eğer aksi fikirde belirteceksen Ulusal kanala çık karşı fikirlerinde olsa özgürce fikirlerini söyle lütfen. Çünkü biz başka kanal izleyemiyoruz. Çünki bütün kanallar kokuşmuş akp yardakçıları ile kirletilmiş durumda. Hoca lütfen bu seslere kulak verin.

2013-04-25 23:45:23

Misafir - NEDEN?

ODATV yetkilisi, şu an itibarıyla 56 görgü ve bilgiye dayalı yorumlarla bu haberinizin ve M.Soysal'ın "açıklamalarının" gerçek olmadığı, doğru olmadığı kanıtlanmışken, bu açıklamaların vatan-emek ve ulus kaygısı taşıyanlar tarafından protesto edildiği açık iken, bu haberinizi neden KALDIRMIYORSUNUZ veya neden HABERİNİZ İÇERİĞİNİN ÇÜRÜTÜLDÜĞÜNÜ yazmıyorsunuz?

2013-04-25 23:06:17

Misafir - misafir

Adamlar aylardır milli anayasa formu yapıp duruyorlardı ve kurultayı toplayacaklarını söylüyorlardı ama belliki hoca hiç bir şeyi takip etmeden sadece kurultaya katılanlara çakmak için pardon eleştirmek için gelmiş oraya; bunun başka hiç bir açıklaması yoktur...Tabii hoca farkında değil ama sadece iyot gibi açıkta kalmadı ayni zamanda karizmayıda fena çizdirdi gibime geliyor...

2013-04-25 22:53:50

Misafir - HASAN ALİCAN

Vah MÜMTAZ bey vah! Hiç de Mümtaz bir tavır olmamış. Siz ki, Doğu Perinçek'in "Ermeni Soykırımı emperyalist ve tarihi bir yalandır" dediği için İsviçre Lozan Mahkemesi'nde yargılandığı gün AKP Hükümetinin Dışişleri Bakanlığı'nın verdiği görevle İsviçre Dışişleri Bakanlığında aleyhe kulis yapansınız. Doğu Perinçek'in duruşmasına gelip Türkiye'nin davasını savunmak yerinde, AKP adına İsviçre hükümetini yatıştırmaya çalışıyordunuz. Yazıklar olsun! Bir parti kurdunuz, partinizin genel merkezine son bir yılda kaç kere gittiniz. Hafızanız bozulmuş biz hatırlatalım: Bir Kez! Bir sözümüzde BCP Yöneticilerine, Hocanızın bu sözlerini içinize nasıl sindiriyorsunuz!

2013-04-25 22:53:32

Misafir - Haydar Döneksavar

Mümtaz Soysal; adı gibi mümtaz bir şahsiyet, değerli bir aydın,kıymetli bir anayasa hukukçusu, usta bir fıkra yazarı.''Açı''sında çıkan her satırı 30 küsur yıldır, Milliyet'ten Hürriyet'e, şimdi de Cumhuriyet'te okumaya gösteren bir sıradan yurttaş olarak, fanatik bir okurunuz olarak sizin görüşlerinize katılamıyorum.Ülke açık açık bölünme sürecine girmişken; bugünkü yazınızdaki ince eleştiriyi burada da sürdürmenizdeki ısrarı, doğrusu anlamakta zorlanıyorum.(Yaşıma veriyorum bunu.)Bugüne kadar büyük bir özveriyle pek çok kesimden insanın bölücü anayasa projesine dur demek için yürüttükleri çalışmaları,İP'ni bahane ederek harcamaya çalışmanızı anlayamıyorum doğrusu.Dinci faşizme karşı pek çok kesimden insan bir araya gelirken,'armutun sapı, bilmem neyin çekirdeği var' diyerek eleştiri yapmak,özellikle günümüz Türkiyesinde bir lüks, benim kıymetli Hocam.Sizin gibi gerçekten akil bir insan daha bir birleştirici olmalıydı.***Bir yazınızda, 'adımı izinsiz kullandılar.Ben onlarla birlikte değilim' gibi bir laf ederek, MAF'na yaptığınız eleştirinizi de anlayamamıştım.Keşke MAF'ın en başından bu yana başında olsaydınız bir değerli Hoca olarak,keşke.Ve onlara yol gösterseydiniz kıdemli bir Anayasa Hukukçusu olarak.Yine keşke!***Eğri oturalım doğru konuşalım:O insanlar kıt imkanlarla kasaba kasaba, şehir şehir dolaşıp yıkım anayasasına karşı halkı örgütlerken; siz ise köşenizde ''Sayın Erdoğan''lı cümleler kuruyor ve ''yeni'' anayasa isteyen şahsa kıyamıyordunuz.Keşke MAF'na karşı yönelltiğiniz eleştiri oklarını ''Sn.Başkakana'' da yapsaydınız,12 Mart faşizmine direnen bir anayasacı olarak!***Sn.Hocam; aynı sessizliğinizi, partinizden Engin Aydın'ın da ölümüne yol açan Ergenekon sürecinde de-maalesef-korudunuz. Yine aynı şekilde, her yana Balyoz'lar indirilirken de, ileri faşizme keskin eleştiri yapmadınız.Şimdi bunları hatırlatıp da sizi üzmek istemem.Ama lütfen, dinci faşizme karşı ortak cephe kurulurken biraz daha az kibirli olsanız.BCP maceranıza bakıp da daha mütevazı olmanız; özeleştiri kültürünü çok iyi bilen sizin gibi bir aydına daha çok yakışacaktır.***Ufuk Söylemez'in, size bu konuda verdiği cevaba rastladım Ulusal Kanal'da.İnanın, onun sözlerinden sonra, sizin bilge Hocalığınıza, biraz da 'halk adamlığı'nı katmanız gerektiğine ben de inandım.***Bu ülkenin ''yönü'' belli mümtaz 'YÖN AYDINI'ndan,''açı''sı daha geniş katkılar gelmesi dileklerimle.

2013-04-25 22:38:48

Misafir - hadi gari

İşçi partisi Türkiye'de yükselen Akp aleyhtarlığını oya çevirmeyi düşünmemeli. Gün Türkiye'de sen ben gün değildir. Gün birleşme günüdür. Milli bir platform oluşturulacaksa hiç kimsenin tekelinde olmamalıdır. Bu harekete dışarıdan pek çok insan katılmadı. Çünkü onlarda Mümtaz hoca gibi bir grubun tekelinde diye düşündüler. Sonunda insanları işçi partisine çağırmak ve dışarıdan oy devşirmek amacı olursa bundan bir iş çıkmaz. Parti lafı ve siyaset olmamalı. Siyaseti bir kenara bırakıp Türkiye için her kesimden insanları birleştirmek lazım.

2013-04-25 22:13:06

PRAVDA(GERÇEK)

Bunadım mı be hocam.

2013-04-25 21:33:25

Misafir - Vah hocam vah!

Vah hocam vah! Bu aristokrat politikası kafasıyla hiçbir yere varamadınız ama..hala da varmaya niyetiniz yok. İşçi Partisi olmasa şimdi ne olurdu hiç düşündünüz mü? Varını yoğunu ortaya koyup muhalefeti örgütlemeye çalışıyor, siz de aynı bizim meyhane solcuları gibi oturduğunuz yerden memleketi kurtarıyorsunuz... tabii sanal olarak.

2013-04-25 21:13:20

Misafir - unsal-cal

Olmadı Mümtaz Hoca! İşçi Partisini eleştirmek de neyin nesi. Adamlar militanca mücadele ediyor. DEMİREL kadar bile olamadınız. Demirel İP takdir ediyor siz beğenmiyorsunuz. Toplantıda konuşan İLKER yÜCEL gibi bir konuşma beklerdim sizden. Artık siz siyaset yapmayı bırakın anılarınızı yazın çok daha yararlı olur. Yoksa size duyulan saygı yerle bir olur. ODA TV başka bir konu bulamadınız mı ki Mümtaz Hoca'yı konuşturup, adamın karizmasını iyice çizdiriyorsunuz.

2013-04-25 21:11:31

as

mümtaz hocam 84 yaşında, yarım asırdan fazla ülke yönetiminde etkili olmuş MÜMTAZ bir şahsiyetttir. http://www.odatv.com/n.php?n=mumtaz-soysal-odatvye-konustu-2504131200 ve de sırf bu yüzden şöyle demeliydi o mikrofondan o coşkulu insanlara... " ben ve arkadaşlarım çok uzun yıllardır yönetimlerinde baş aktörler olduğumuz güzel memleketimizin şu anda olduğu şekliyle uçurum kenarına gelişini öngöremedik, ve önleyemedik.. bizleri affedin, inanıyorum ki bu kadro, bu gözleri ışıldayan inançlı TÜRKİYE SEVDALISI GENÇLERle birlikte bizim yapamadığımızı yapacak, memleketi, emperyallerin kucağına düşmüş HAİN, SATILMIŞ, İŞBİRLİKÇİ kadroların ellerinden kurtarıp, layık olduğu ATATÜRK ÇİZGİLERİNE döndürecektir....başarılarınıza eminim,YOLUNUZ AÇIK OLSUN " o salon yıkılırdı.....televizyonları başında heyecanla seyreden, göğsü gururla kabarmış TÜRKlüğü ellerinden alınmaya çalışılan yurdumun insanları bir daha asla Mümtaz hocamı untmazlardı..bu coşkuya gölge olma hocam lütfen.. bir not ta ODATV ye...o kurultayda onlarca güzellik varken, tümünü es geçip mümtaz hocayı yazmak, enteresan.. bu oluşuma TÜRKÜM, VATANSEVERİM diyen her vatan evladı cesaret vermeli, destek olmalıdır.. MEVZU BAHİS VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR... NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

2013-04-25 20:32:13

Misafir - Feyol

Yapma etme bari yalan söyleme iscipartisi olmasa bu kadar hanginiz ugrasiyorsunuz? Direnen tek isci partililer var sende onlara kara caliyorsun. El insaf! Hocasin ama, cami hocasi degilsin bir bak dünyaya, ülkene koca partin var kac panel kac bildiri kac toplanti yaptirdin.0 a 0 elde yok sifir. Bilmem bu satirlari okuyacakmisin, sen baslat cözüm icin bir hareket biz pesinden gelelim.... Baskanlik sitemine karsi degillermis. ya Hoca! 100lerce toplanti yapildi hangisine tebli sundun destek verdin? Bari Sayin Ecevitin dedigi gibi gölge etme baska ihsan istemez.

2013-04-25 19:44:28

Misafir - murat

bunu kim çağırmış oraya, herkes coşkuyla inançla konuşurken çıktı "neden burda olduğumuzu tam olarak anlamadım" dedi. sonra haklı olarak yurttaşların tepkisi geldi. ruhu, heyecanı kalmamış daha dün kurulan bir birlikteliği bile karalayan acizin teki

2013-04-25 19:26:02

Misafir - Selocan

Memleketin hali, atı alan Üsküdarı geçmiiiş, yorgan gitmiş, ayazda kalmışız, hala sünepe tavırlar. İllaki Batı hayranı olacak, Nato'ya sempati olacak, Dur bakali ne olacak. Olacağı olmuş daha dur bakali.

2013-04-25 19:08:53

Misafir - alicalap61

chp eleştirisine tahammül edemeyen diye bir şey yok,haksız eleştiriye itiraz var. chp nin ulusalcılığı,Atatürk'çülüğü,halkçılığı kimseden öğrenmeye ihtiyacı yoktur,ulusalcılık,yurtseverlik ip in tekelinde deyildir, ulusal kanalın gazeteci programını sunarken kulağını,orasını burasını karıştıran adamdanda öğrenecek deyildir,ulusalcılık yurt severlik ip in tekelinde hiç deyildir.bu erdemler chp nin özünde,tüzüğünde zaten vardır.chp ye yapılan asılsız yakıştırmalar şık deyil.chp silivride var,üniversitelerde var,sendikal eylemlerde var,2B talanında madur insanların yanında. cumhuriyeti karşı yıkım planınında karşısında.bop(böl parçala)projesinin,hukuksuzluğun,yandaş yargının karşısında.konuşma metninin içerisinden iki kelimeyi alıp,altını asılsız ithamlarla doldurmak,yazmak ve söylemeye eleştiri demek hiç inandırıcı olmadığı gibi ip ve ulusal kanala,aydınlık'a yakışmıyor. ufuk söylemez ne zaman solcu,demokrat oldu,sebahattin önkibar ne zamandan beri ulusalcı,atatürk'çü oldu!?..

2013-04-25 19:01:52

Misafir - misafir-SedaT

hoca ezelden beridir komplekslerinden arındıramamıştır kendisini, yine kaprisler, yine kompleksler... oysa kişiliği gelişmiş biri olsaydı, bu yaşta onca bilgi, deneyim birikimiyle bu tür çok önemli hareketlerde iyi bir danışman olmalıydı!!! nerdeee!!!

2013-04-25 18:41:00

Misafir - umu t.c u

eger mumtaz soysal genc olsa gecmisi bilmese eminim akp nin yaninda olabilir. hoca en iyisi biz Turkiyenin hukukcusu olarak taniyalim hocamizi

2013-04-25 18:37:03

Misafir - TC yalınkılıç

Be sayın hocam.Şimdi brleşmenin zamanı değildir diyorsunuz.Birleşmek için daha ülkede ne olmalı?Şimdi birleşilmeyecek de ne zaman birleşilecek.Ülke dik bir yamaca bırakılmış,yuvarlanıp gidiyor.Sonra siz oradakilerin hepsinden daha yaşlı,deneyimli biriydiniz.Bu olay böyle olmazsa önceden olması gerektiği gibi yapmak size düşmez miydi?Orada pişmekte olan aşa soğuk su katmanız hiç de hoş olmadı.Şunu da söylemeliyim ki sizin gibi birine orada yapılanı da onaylamadım.Orada TGB li gençler kutlanacak bir başarıyla çalışmalar yaptı.Oluşuma İşçi Partisinin damgasını vurduğunu söylüyorsunuz.Başka hiç bir parti böyle bir birlşikteliği oluşturma çabasına girmedi.İşçi partisi demi girmemeliydi?İşçi parti üyesi değilim ama işçi partisini de,CHP den katılan milletvekillerini de,diğer partilerin eski milletvekillerini de kutluyorum.Katkısı olan herkesi kutluyorum.Listede sizin adınızı da gödüğümde bir öğrenciniz olarak kıvanç duyduğumu itiraf etmeliyim.Saygılarımla.

2013-04-25 18:26:07

Misafir - Nurdan

O gün, Mümtaz Soysal'ın derdini anlamadım ama kıskançlık olabilir diye düşünmekteyim! Çünkü kendiside bir takım Cumhuriyetçi oluşumlar yapılandırmaya çalıştı ama başarılı olamadı. O gün oradaki çoşkulu kalabalığı görünce olgunluk düzeyine hiç yakışmayan bir biçimde egosuna yenik düştü herhalde!

2013-04-25 17:49:28

Misafir - EMREM

arkadaşlar, şu chp eleştirisine tahammül edemeyenleri anlamıyorum.Şu anki Ychp düşüncesini nasıl savunabiliyorsunuz.? Ulusal kanal ne diyor. yanlış söylüyorlarsa tekzip yayınlatın.ulusal kanala çıkan chp milletvekilleri var bazı sorularda verecek cevap bulamıyorlar.ki o kanala çıkanlar gerçek chp liler.

2013-04-25 17:03:21

Misafir - EMREM

mümtaz hocayı aklı başında biri sanıyordum.ama dinleyince anladım ki mümtaz hocam değişime uğramış.mülkiyeli hocam bu mu diye düşündüm.

2013-04-25 16:58:15

Misafir - orhanbulunmaz

'Bu cephede cumhuriyetçiler de bulunmalı' imiş.Başüstüne.Bu kadar meşrutiyetçinin yanında,onlar da olmalı.Geçmişte SHP(ya da CHP) Genel Başkanlığı için tabandan baskı gördüğünde,kongre günü Bodrum'a gitmişti.Daha sonra kurduğu uyduruk partiyle,yurtseverlerin önüne bir engel de o koymuştu.Şimdi de hiç bir şey bilmediği bir toplantıya gidip abuk sabuk konuşuyor.Bir Cindoruk'a bakın,bir de ona.Yazık.

2013-04-25 16:56:53

Misafir - hkn

Orada CHP, MHP, DP, vd sağ sol bütün partilerin görüşünde olanlar, eski yeni milletvekileri, bakanlar , sağ sol yazar düşünür her cepheden insan vardı. İP organizasyonun baş, yada orta sürükleyicisi olsa ne olur. Kaldı ki bu tip organizasyonları birilerinin sürüklemesi gerekir. Başkanlık sistemine karşı olduğunu İP her gün bağırıyor. Onların üyesi değilim.,tarafsız olarak yazıyorum. İP nin kazancı olsa olsa üç beş kitap , rozet satmak , ulusal kanal a az destek sağlamaktır ki bu maddi destek bunca mücadele veren bir parti olarak azdır. AKP geldiğinden beri siz hangi mücadeleyi verdiniz?

2013-04-25 16:48:25

Misafir - ıssızada

İnsan şaşıyor. Bunlar birde aydın olacak. Ortalama her vatandaş kadar memleketin halinden haberleri yok. Madem olan bitenden haberi yok zahmet edip gelmesin oralara. Bu iş işçi partisi meselesi değil. Memleket meselesi.

2013-04-25 16:45:11

Misafir - Ali Can

Ah Mğmtaz Hoca ah, İşçi Partisi'ni beğenmiyorsanız kendi partiniz ile bir cumhuriyetçi merkez oluşturun ve bizleri de davet edin. Sahi hala Hoca'nın partisi var mı? Bir bilim adamı olarak bilmediğin konuda konuşmanın doğru olmadığını bilmesi gerekmez miydi? Önce bilgi sahibi ondan sonra da görüş sahibi olun dememiş müydi bilge gazeteci. Hocayı kınıyorum, otursun oturduğu yerde, kimsenin moralini bozmaya ve gayri milli çepheye mermi vermeye hakkı yoktur. Bunu yaptığı taktirde gayri millidir, haindir. Severek izlediğim Odatv'yi de bunu manşete taşıdığı için kınıyorum

2013-04-25 16:30:10

Misafir - alicalap61

Sn.Olmak olmamak..tabiki haklı olduğun taraflar var,bunları inkar etmek yanlış olur.amacım bir tartışma ortamı yaratmak,İ.partisini karalamak asla deyildir.hepimiz atatürk'çü,ulusalcı,Laik Cumhuriyetten,ülkenin bölünmez bütünlüğünden yana platformda birlikte olduğumuzdan şüphede yoktur.CHP de büyük bedeller ödemiştir.her partide olduğu gibi bir kaç çürük yumurta yüzünden 90 yıllık köklü bir partinin tümünü hedef almak haksızlıktır.ülkeyi uçurumun kenarından kurtarmak için beğen beğenme,yeterlidir veya yetersizdir ama chp ye ihtiyaç vardır.daha öncede söylediğim gibi İ.Partisinin meclise girmesinide gönülden ve tüm samimiyetimle isteyenlerdenim.

2013-04-25 16:30:08

Misafir - nuran

İşçi Partisi ve partililer cesur; son yıllardaki tüm eylemlerde onlar söz sahibi oldu.....Hoca gibilerse çok ama çok ihtiyatlı...

2013-04-25 16:29:06

PRAVDA(GERÇEK)

Bırak hoca bu lafları.Korkularınızdan memleket bu hale geldi.

2013-04-25 16:24:35

sinanhincal

diğer yorumları okudum, yüreğime su serpildi... hoca 10 kasım yürüyüşü öncesinde de pişmiş aşa su katmaya çalışmıştı, büyük ihtimalle artık geçmişte kalmış olması gereken ama maalesef kökü bir türlü tam kurumayan bir solculuk hastalığından "doğu perinçek fobisi"nden muzdarip... ne diyeyim; acil şifalar dileyeyim!

2013-04-25 16:22:08

Misafir - Şafak

Sayın Oda Tv Merkez medya bu kurultayla ilgili bir haber yapar diye düşündüm. Ancak yaptılar mı henüz bilmiyorum? Hangi haberi mi yaparlardı? İşte tam sizin yaptığınız bu haberi. Bu kurultay bizlere göre hak ettiği çoşku ve kararlılıkla geçti. Eksikleri vardı elbette, ancak katılanların ve düzenleyenlerin çoşkusu ve Milli Merkez kararlılığı, Geniş yelpaze içindeki insanları birleştirmek ve Atatürk Türkiye’sini yeniden kurma inancı bu anlamlı güne damgasını vurdu. Kurultay’da Tek gölge vardı oda Sn. Mümtaz Soysal’ın konuşmasıydı. Önce Mümtaz Soysal’ın bilgi birikimine saygı duyduğumuzu belirtelim. Evet yaşlandı, enerjisi eskisi gibi değil, Sözcükler ağzından çıkarken zorlanıyor. Eyvallah Fiziksel ihtiyarlığına bir şey diyemeyiz saygı duyarız. Ancak zihinsel ve kişisel özelliği eskisinin aynısı. Mümtaz Soysal’ı tek kelime ile tanımlayınız deseler bu kelime kocaman bir “EGO” olurdu. 1-Mümtaz Soysal Hoca, “Hoca”lık titrini bir türlü üstünden atamamış bu özelliği ile kendine aşık biri, kendi bilgi birikimini ve ifade etme tarzını çok özgün olduğunu düşünüyor. Yani farklı cümleler ile benzer şeyleri söyleyen insanları anlayıp değer veremiyor. Alçakgönüllülük görüntüsü altında Kendisini çok fazla önemsiyor. Başkalarını yeterince beğenemiyor, yeterli göremiyor. 2-Mümtaz Soysal Hoca, bize göre bir teşkilatçı değil. Bu özelliğina rağmen kendi düşüncelerini fazla önemsemesi sonucu Bir parti kuruyor, ancak yıllardır çevresindeki on kişilik bir topluluğu bırakın On bin kişi yapmayı 100 kişi bile yapamıyor. Ama bunu hemen de anlamak istemiyor. Yıllardır Tabela partisi olarak yalnızca ismi kalıyor. Ancak kısa sürede ben bu teşkilatlanmayı istenilen noktaya çıkartamadım diyemiyor. Bu gerçeği göremiyor görse bile kabul edemiyor. Bu nedenle, Benim olsun, Adım olsun diye kendini ve ona inananları yıllardır oyalamaktan başka bir şey yapamadı. Bir hareket kitleselleşemiyorsa bunun mutlaka o hareketin başındaki insanla doğrudan ilgisi vardır. Hocamız bunu’ da hemen göremedi. Ben Lider özelliklerine sahip biri değilim ve Teşkilatçı biri olamadım diyemedi. Çünkü Liderlik yalnızca Entelektüel bilgi birikimiyle olsaydı. Bu Türkiye halkı hiç Lider sıkıntısı çekmezdi. 3-Mümtaz Soysal’ın en iyi yaptığı işlerden biri Bir Tv programına çıkıp Hocalık Ego’sunu tatmin etmesidir. Bunun için kimin karşısında nerede konuştuğu çok önemli değildir. Yeter ki karşısında onu dinleyen, sözünü kesmeyen birileri olsun. 4-Bir oluşumu eleştirmek kadar kolay bir şey yoktur. Zaten Aydın hastalığı bu olsa gerek. Çözümü gösterip uygulamayanın kolayca eleştirmeye hakkı olmamalı. Ancak şu bilinmelidir ki, Milli Merkez kurultayı yıkıcı eleştirilerin yeri değildir. HOCALIK DUYGULARINI TATMİN ETME YERİ HİÇ DEĞİLDİR. Oradaki kitleye “Ben burada neden bulunduğumu bilmiyorum, Sizler biliyor musunuz?” diye soruyor saygıdeğer hocamız. Hocam valla bu söze ne denir bilmiyoruz? Siz orada neden bulunduğunuzu bilmiyorsanız, Konuşma yaptığınız kitleyi tanımıyorsanız bu hareketin bir buçuk yıldır seyrini bilmiyorsanız, neden çıkıp uzun bir konuşma yaptınız? O hareketin geçmişini, orada bulunan insanların neden bulunduğunu ve hareketin gelecek hedefini kendinize özgü sorularınızla mı? öğrenecektiniz. Bunu, konuşmanızı kısa tutarak daha sonra kurultay düzenleyicilerinden bilgi alarak yapabilirdiniz. Hocam öncelikle bu harekete katılmak ve inanmak zorunda da değildiniz. En azından Bu kurultayı gerçekleştiren değerli insanlara ve oraya gelen kitleye saygı duyduğunuzu kısa bir konuşma ile ifade edebilseydiniz. Kötü mü olurdu? Gerçi konuşmanızın ilk bölümünde olumlu düşüncelerinizi kısmen ifade ettiniz. Size yakışan bu konuşmanızı o noktada bitirmeniz olurdu? Sizi oraya neden çağırdılar ve konuşma yapmanızı istediler sanıyorsunuz. Cumhuriyetçi geçmişiniz ve Aydın birikimiz nedeniyle elbette. Evet, kurultayın geçmişi ve geleceği hakkında çok bilgi sahibi olmayabilirsiniz. Ama bu kurultay niye yapılıyor hiç mi tahmin etmiyordunuz? Kurultayı düzenleyenler Türkiye’nin şu ana kadar en örgütlü ve en etkili bu halk hareketine sizinde destek vereceğinizi düşünmüşlerdir olsa olsa. Yoksa sizi niye çıkartsınlar o kürsüye. Ancak sizi yakından tanıyamadıkları için yanıldılar... Olur bunlar diyelim. Türkiye’nin Birlik ve beraberliğinin ne zaman, kimlerle, hangi kriterlerle ve nasıl olacağını Değerli Hocamızın düşüncelerini bilemediğimiz için O’nu kendi özgün dünyasıyla baş başa bırakıyor, saygılar sunuyor uzun ömürler diliyoruz.

2013-04-25 16:17:30

PRAVDA(GERÇEK)

Hocam;susta alim diyelim.

2013-04-25 16:16:18

Misafir - TCninruhunaelfatiha

bu tepkiyi AKP ve İP dışındaki bölücü solculardan beklerdim ama Mümtaz Soysal'dan hayır! Hiç mi umut olmaz bu ülkede, en güvendiğimiz kişiler birlik olacaklarına, AKP-bölücü sol-emperyalist uşaklarına yardım mı ediyor? Egosu bu kadar mı yüksek herkesin? Silahlı olmayan hiçbir gücün yaptırım gücü olmaz(Kürtlerin PKKsı, AKPnin polisi ve ordusu var, Türklerin hiçbirşeyi) ama Milli Birlik hareketi bir başlangıç iken en çok güvendiğimiz insanlardan bir tanesi bunu yaparsa, daha ne söyleyip ne edelim? Yazık benim ülkeme Mümtaz hocam yazık!

2013-04-25 16:11:27

figul

Mümtaz Hocam, siz biraz dinlenin artık, bir faydanız olacak olsaydı olurdu geçmişte. Bu işler göstermelik Atatürkçülerin yapacağı işler değil, Atatürk gibi kararlı ve inançlı bir oluşuma ihtiyacımız var, siz fazla yumuşaksınız. Kaldıki bu toplantıya katılanların başkanlık sistemine karşı duruşlarını bile anlamamışsınız, eyvallah saygımız var ama sevgimiz kalmadı..

2013-04-25 16:05:40

Misafir - Emrah Tastan

Mümtaz Hoca'nın kurultaydaki konuşması, ilgisizliğinin ve acziyetinin ifadesiydi bence. İki yıla yakın bir süredir 152 toplantı yaptı Milli Anayasa Forumu, ama Hoca anlamadı bir türlü. Olay "Sağ-sol demeden Atatürk'te birleşmek"tir. Olay, emperyalizme karşı ikinci kurtuluş savaşına hazılanmaktır. Amaç; bölücü gerici ve emek düşmanı anayasaya karşı birleştirici, ilerici emekten yana bir Türkiye kurmaktır. Be Hocam, koca profesörsün, siyasi parti genel başkanısın. Konuşma yapacağın kurultayın ne için yapıldığını araştırmaz mı insan? Ayrıca, konuşmaların kısıtlı olduğu böyle önemli bir toplantıda, tam 15 dakika gereksiz konuşup, millete ders vermeye kalkıp burada ne yapıldığını bilmiyorum demek ne saygısızlıktır?

2013-04-25 16:04:45

Misafir - Baltalama

O zaman doğru dürüst içtenlikle katılın MİLLİ MERKEZ büyüsün ve gelişsin.Ne demek hareketin geleceği yok? İŞÇİ PARTİSİ hocayı niçin rahatsız etmiş anlamadım? Çıkış noktası işçi partisi bile olsa İşçi partisi milli merkezin PARTİLER ÜSTÜ OLDUĞUNU defalarca kamu oyuna ilan etmedimi? İçinde Muhafazakar sağdanda bir çok isimler olması bunu teyid etmiyormu ? Hoça anlaşılan şu ana kadar hiç bir katkısı olmadığı ve 15 yıldır sesi solu çıkmadığı halde birdenbire HAZIRA KONMAK ve bu hareketin LİDERİ olmak istiyor.Bu konumdaki bir kişiyi tabiki konuşturmazlar. Önce bir kenarda oturup dinlemesini ve izlemesini bileceksin.Şimdide ulaşamadığı ciğere HAREKETİN GELECEĞİ YOK diye baltalama ve karalama kampanyasına benzer laflar söylüyor.Hocam gölge etme başka ihsan istemez.Bırak insanlar bidiği gibi rahat rahat çalışsınlar.

2013-04-25 15:57:25

Misafir - VLFI

Mümtaz Hoca, kendisi bizzat söyledi, "Bu milli merkez denen şeyin ne olduğu, ne yaptığı ve ne yapmak istediğini bilmiyorum." diye. Onun için Mümtaz Hoca'nın bilmediği bir şey hakkında, hem de hiç şık olmayan bir şekilde, ahkam kesmeye hakkı yoktu. Anlaşılan İşçi Partisi'nin ve yandaş olarak gördüğü, bunu 29 Ekim buluşması sonrasında da ima etmişti, TGB'nin tüm gücüyle "Milli Merkez" hareketine verdiği destekten kaygıya kapılmış. Yersiz ve anlamsız bir "Maofobia" oluşmuş hocada... Yaşına ve hizmetlerine hürmeten daha ileri tahlillerimi paylaşmıyorum. Mümtaz Hoca'nın OdaTv'ye yaptığı açıklamaların da iler tutar tarafı yok. Millet, birleşelim, her türlü kişisel, kurumsal kimliğimizden sıyrılalım, yıkılmata olan devletimizi hep birlikte kurtaralım diyor. Mümtaz Soysal çıkıyor, "bu çok yanlış, bunda gelecek görmüyorum" diyor. Aklıma gelip durmakta olan bazı ifadeleri dayanamayıp yazmamak için yorumumu yarıda kesiyorum. Son olarak, Mümtaz Soysal'ı ısrarla asgari müştereklerde birleşmye çağıran her kim idi ise, Hoca'nın geride kalan yıllarda takip ettiği yoldan Mümtaz Soysal'ın nasıl bir kişiliğe sahip olduğuna dair alamadığı dersi umarım şimdi almıştır. Ayrıca hiç ummadığımız şeklide, bazı siyaset ve fikir önderlerinin gelecek görmediği, belki de anlaşılmaz bir şeklide geleceğinin olmasını istemediği o hareket artık zincirlenemez bir şekilde büyümekte güçlenmektedir. Milli Merkez, hem ihaneti hem de bencilliği mutlak bir yenilgiye uğratacaktır.

2013-04-25 15:36:32

Misafir - Ülkü 2013

Yaşlılık ve ego, gençlere cesaret vermek yerine onları sindirmek... Maalesef yaşlandıkça "bilge" kişi olması gerekenler çoğu zaman kıskanç ve hırslı bir karaktere bürünüyorlar. Çok az insan kendinden sonrasını kurgulayıp genç kuşaklara gerçek anlamda "lider"lik eder.. TGB'nin en büyük liderlerinde biri Attila İlhan'dı. Mümtaz Hoca çok ayıp etti, kendini küçük düşürdü, ancak artık bunları düşünecek gücü kalmamış. Kimsenin GENÇLERİN moralini bozmaya hakkı yok!

2013-04-25 15:23:07

Misafir - ömerhayyam lazoğlu

Hocam bir sağcı olarak hep saygı duydum dürüst vatansever ve tam bir devlet adamı diye ama son zamanlarda sizi tanıyamıyor ve anlayamıyorum .bence artık ne yazı yazın ne de düşünce belirtin çünkü sevenleriniz gittikçe azalıyor .ya bir bildiğiniz varda bu millet bilmiyorsa açıklayın da millet de aydınlansın .Ya sizi ayırt etmemişler size olan saygılarından ötürü sizi protokole koymuşlar ATATÜRK te birleşme sağlamışlar ya siz çıktınız yok işçi partisi ağırlıklı imiş yok öyle imiş yok böyle imiş hocam vatan tehlikedeyse gerisi teferruat hocam eğer iktidar iyi yolda ise o zaman orda ne işiniz var.Lütfen bir yardımınız olmayacaksa lütfen köstek olmayın .saygılarımla.

2013-04-25 15:21:25

Misafir - Güneş

Konuşturulmadı konusu koca bir yalan bende oradaydım bence hoca artık bir kenara çekilmeli kimsede onu oraya zorla götürmemelidir Buda koca bir yalan

2013-04-25 15:15:14

Misafir - yadak (Yahya Kemal)

MİLLİ MERKEZ, korkum o ki; kuruluşundaki iyi niyet, sabır ve özverilere, amacının yüceliğine ve içindeki Milliyetçi Muhafazakar kişi ve öğelere bakılmaksızın; girişimcilerin öncü tutumu ve çabaları sonucunda gelinen nokta gözardı edilip, İŞÇİ PARTİSİ'nin güdümünde olduğu ileri sürülerek, değersizleştirilmeye çalışılacaktır. Oysa ayrılığın, ayrışmanın, bölünmenin, karşımızdaki Karşı Devrim yanlılarının işine yarayacağı, bu tür saldırıların en çok bu birlikteliğin gücünü öngörüp, korkmaya başlayan iktidar yandaşlarından geleceğini görmeli ve safları sıklaştırmanın tam zamanıdır. Çok önemli bir iş yapılmıştır, büyük bir yol açılmıştır, bu girişimin sekteye uğrama, uğratılma lüksü yoktur. Tüm hukuksuzluklara; Atatürk ilke ve devrimlerini, Cumhuriyeti, laikliği, çağdaşlığı, uygarlığı, evrenselliği yok saymalara, bunlara gönülden bağlı kitleleri dışlamaya, küçümsemeye, yok etmeye yönelik girişimlere karşı, her türlü çekinceleri bir kenara bırakarak birleşmeli, birleşmeli, birleşmelidir!

2013-04-25 15:12:43

Misafir - murat büllap

mümtaz hoca yalnız en kritik dönemlerde olaylara teğet geçmesini bilmiş, memleket yanarken denizcilik filan gibi geyik yazılar yazmış kendini bitirmiş bi geçkin aydınımızdır. çok da kaale almamak lazım onu. gölge etmesin çekilsin yazlığında takılsın

2013-04-25 15:09:42

Misafir - Oğuz

Bir tarafta akp ve akil adamlar, diğer tarafta.. Evet diğer taraftakiler sulandırılıyor, sabote ediliyor, etkisizleştiriliyor, yok ediliyor.

2013-04-25 14:54:16

Misafir - hazar

Odatvyi de M.Soysalı 'da kınıyorum. Oda tv gün geçyikçe çizginizi değiştirdiğinizi düşünüyorum. Mümtaz hoca'nın da davranışı ve düşünceleri pek sağlıklı gelmedi bana. Allahaşkına bi birlik olalım ya bi birlik olalım. akp ve bdp kadardamı olamıyoruz?Yakıcı yıkılar ama bütün bunları düşünün nasıl yaptılar?Birlik içinde mi yoksa ulusalcılar gibi hala bugün BEN diyerek mi?

2013-04-25 14:51:56

Misafir - yozlu

O buyuk katilimi ve coskuyu gormeyip,TC ve Ataturk devrimleri tasfiye edilirken tek soz soylemeyen,mucadeleyi sadece seyreden,ama o buyuk gune gitmek zorunda kalan Mumtaz Hocam bence bu buyuk mucadeleye omuz vermelidir.Bir cift sozde oda tv ye,Milli merkez toplantisini kiyisindan kosesinden haberlestirirken Mumtaz hocayi haber yapmak size yakismadi.

2013-04-25 14:47:53

Misafir - andromeda

mümtaz hocanın tavrı eskiden bugüne koalisyon hükümetleri zamanındaki, ben muhalifim, benim dediğim olsun mantığı diye düşünüyorum. milli merkez çalışmalarını bilmiyorum demekle aslında neden orda olmaması gerektiğinide özetlemiş oldu.

2013-04-25 14:44:03

madenci

işçi partisi ile chp nin yurtsever devrimci tabanı 19 mayıslarda 29 ekimlerde 10 kasımlarda 13 aralık 8 nisan silivride bir araya geldi amaç cumhuriyete atatürke sahip çıkmaktı. aydınlık ve ulusal kanalın chp il uğraştığı son zamanlara yayılan ama doğru olmayan bir söylem.chp de olsun diğer siyasi oluşumlarda olsun yapılan yanlışları eleştirmemek yorum yapmamak doğrumu peki.son seçimlerde chp ye paraşütle gelen chp li olmayan atatürkü altıoku ağzına almayan atatürkü katliamcı ilan eden,kurtulu savaşı rumlara yapılan soykırımdır diyenleri eleşetirmeyecekmiyiz.her gün yandaş kanallarda cemaat güzelllemeelri yapan ben chp li değilim diyen vekilleri eleştirmeyecekmiyiz,akp pkk abd barzani anayasası yapılırken net tutum almayan ,çözüm denen yalan için ama bizede haber verin sayın kılıçdaroğlunu eleştirmeyecekmiyiz,eleştiri hakaret küfür içermediği sürece yapılamlıdır,eleştiri olmayan yerde körü körüne inanmak ve biat kültürü olur.aydınlık ulusal kanal ve işçi partisinin chp ile derdi yok,ayrıca akp eleştrisine gelinec başbakanın bop eşbaşkanı olduğunu ilk dile getiren işçi partisidir,akp pkk anayasasına karşı meydanlarada işçi partisi vardır,chp yönetimi tabanını akillerin karşısına çıkmamaları protesto etmemeleri konusunda uyarmış gibidir

2013-04-25 14:41:07

Misafir - esen

Vatan sathında birleşmekten yana olanlar bu tür itirazlara en güzel cevabı verecek olanlardır. Bazı haberlere şaşırmaktan önce bu tür eleştirileri getirenlerin ne dediklerine daha iyi bakmak gerek.Sayın Soysal http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=408724&kn=55&ka=4&kb=5&kc=55 okuyunuz,hükümetin politikalarına değil yapış şekline karşı zaten. Ne bekleniyorki?Milli Merkez mihenk taşıdır.İşçi Partisine karşı durmasıda şaşılacak bir şey değil.Varlığını vatana armağan her babayiğidin harcı değil!Onlar yaptılarda İ.P hayır mı demiş?

2013-04-25 14:30:35

Misafir - Çoban Yıldızı

Mümtaz hoca her zaman içinde en önde olmadığı şeye murdar der, karalar. 1970 lerde eşi işkence gördüğünde eşine sahip çıkmaya korkmuştu.

2013-04-25 14:23:28

Misafir - olmak olmamak

Sayın ALİCALAP61 Biraz lütfen vicdanlı olalım İşçi Partisi ,Aydınlık ve Ulusal kanal AKP iktidarına karşı en etkili en sert mücadeyei verdiği için 20 ye yakın yönetici kadronun tamamı silivride 5-6 yıldır tutsak bu zorluklar içinde mücadelelerini sürdürüyorlar:Ne hazine yardımı alıyorlar nede holdingler desdekliyor.Başka bir parti olsaydı tuzla buz olmuştu birkere bunu teslim edelim.CHP ye gelince dostlar arasında tabiki eleştiri olacaktır.bu da normaldir Chp de önemli bir partidir Ülkemiz ve vatanımız için mutlaka Atatürk çülerin birlikte olması gerekiyor MİLLİ MERKEZİN amacıda zaten budur elele omuz omuz birlikte yarım kalmış olan cumhuriyet devrimimize birlikte tamamlayacağız..

2013-04-25 14:23:16

A.Tamtürk

Milli Merkez Kurultay'ının amacı destekçilerin ve katılımcıların arasındaki farklılıkları değil, ortak paydaları öne çıkartmak ve bu ortak paydada birleşmekti. Bunda da gayet başarılı oldu. Mümtaz Soysal'ın konuşturulmadığı(!) ise doğru değildir. Kaldı ki konuşmayan (konuşturulmayan değil!) en az onun kadar değerli daha bir yığın başka insan da vardı orada. Herkes Mümtaz hoca kadar konuşsa o kurultay gece gündüz 3 gün sürerdi de yine bitmezdi.:)) Zaman baskısına rağmen Kurultay süresince her guruptan ve her kanattan bir iki kişi mutlaka konuştu. Kurultayda sadece İşçi Partisinin olduğu da doğru değildir. Diğer katılımcıların temsilcilerinin sayısı İP’li konuşmacılardan çok daha fazla idi, kürsüde de bu oran korundu. TGB’yi en çok o destekliyor diye TGB’nin, İP’nin gençlik örgütü olarak nitelenmesi de yanlıştır. İP gençlik örgütünün adı “Öncü Gençliktir”. TGB’de ise ortak paydası Atatürk olan her partiden gençlerimiz vardır ve AKP+BDP hariç her partiden ve tabandan da şu veya bu şekilde destek görmektedir. Kısacası; Mümtaz hocayı sever sayarız, ama bu pişmiş aşa su katma çabasını anlayabilmiş değilim doğrusu. … Her neyse,, Ben Mümtaz hoca’nın bu açıklamalarını bir “fire” olarak görmüyorum.. Hareketin gidişini bir süre izleyince eminim Mümtaz hocamızın da fikri değişecektir.. Benim gözümde Milli Merkez bir “Sivas Kongresi”dir.. Pek yakında çok önemli işlere imza atacağına ise güvenim tam.

2013-04-25 14:16:27

Misafir - Volturk

Amerika'nın beyefendi solcusu... Avrupa Birliği'nin düşmanca tavırlarının açıktan yapıldığı dönemlerde bile AB'yi savunmaktan geri durmadı. Hata onda değil onu oraya çağıranlarda. Mümtaz Hoca gölgesinden korkan bir adamdır ve hiç bir zaman sıkı bir örgütsel yapı içinde olmamıştır. DSP içinde bile şahsi hareket ettiğini herkes hatırlar. Özetle korkaktır...

2013-04-25 14:07:36

Misafir - alicalap61

işçi partisi ve ulusal kanalın uzun zamandır neye hizmet ettiğini anlamış deyilim. akp den daha etkin bir şekilde,her fırsatta izleyici ve okuyucuyu chp aleyhine haksız,gerçek dışı,yalan yanlış bilgilerdirerek kara çalması,kılıçdaroğlu ve diğer sözcülerin konuşmalarını kasıtlı olarak cımbızlayıp başlık ve haber yaparak yanlış yönlendirmeye çalışması ile ulusal kanalın reyting'inin düşmesine,büyük bir kesimin artık aydınlık gazetesi okumamasına,işçi partisine duyulan sempatinin yerini antipatiye bırakmasına neden olmaktan başka bir işe yaramamıştır. sanki ve adeta onlardan başka demokrat, atatürkçü, devrimci, özgürlükçü, yenilikçi, ulusalcı, yurtsever, halkçı kalmamış gibi bir söylem ve eylem içerisine girmişler. chp ile uğraşacaklarına,uğraş ve garetini,chp ye her fırsatta çamur atarak enerjisini tüketmekten vazgeçip,dikkatini bu antidemokratik seçim barajını geçmek için yoğunlaştırsa bizlerde mutlu oluruz. chp parçalansa,bölünsede belki bizede bir şeyler düşer gibi nafile,yakışıksız beklenti içerisindeler.

2013-04-25 14:05:20

Misafir - horasan eri

Mumtaz Soysal'in hareketin daha genis katilimli olmasi gerektigi gorusune katiliyorum. Yalniz haber bir konusmadan gelisi guzel secilmis bir kac alintidan ibaret gibi geldi bana. Bu konuda Mumtaz Hoca'nin daha kapsamli bir degerlendirme yapmasi gerek. Misafir-Rengarenk "sov yapiyor" derken gercekten ayip etmis. Soysal 60'li yillardan beri mucadele veren, cizgisinden sapmamis degerli bir akademisyen ve siyasetcidir. Grupcu anlayisin urunu bu tur asagilamalar hos degil.

2013-04-25 14:02:56

Misafir - LXX

Mümtaz hoca Vatan Emek ve Cumhuriyet birlikteliğine de katılmamıştı. Bazı dernekler de bu Milli Merkez Kurultayı'na (siyasi olduğu gerekçesiyle) katılmadı. Maksat başka herhalde. Biz harekete liderlik edelim siz bize katılın mı demek istiyorlar? Bana göre TGB ve İP bu konuda oldukça yol aldı. Birçoğunun sesi bile çıkmıyorken onlar heryerde seslerini duyurdular/duyuruyorlar, AKP ve yandaşlarına dar ediyorlar. Milli Merkez'in TGB'si, gazetesi, televizyonu var. CHP'yi de arkalarından sürüklüyorlar. MHP tabanını da yanlarına çekmeye başladılar. Birleşe birleşe kazanacağız diyorlar...

2013-04-25 13:58:20

Misafir - hercai

Şimdi meseleye eğrisiyle doğrusuyla bakmakta yarar var. Malesef orada bulunan bir grup slogan atıp, bağırıp çağırmaktan öte birşey yapmadı. Soysal'ın söylediklerini ve üslubunu tasvip etmesem de, böyle sloganlarla bağırışlarla sözünün kesilmesini doğru bulmadım. Bu tavır haklı davada haksız duruma düşürür...Mümtaz Hoca'ya gelince. Hocam eleştirileriniz malesef yapıcı değildi. Bu oluşumu eleştiriyorsunuz ama sorarlar sizin hangi siyasi hareketiniz başarılı oldu? Hespi hüsranla sonuçlandı. En son bir parti kurdunuz, üç beş parti üyesinin ötesinde oy bile alamayıp partiyi kapadınız. Akademisyen olarak hukukçu olarak size saygım sonsuz ama siyasetçi olarak başarılı değilsiniz. Bu nedenle İP'i eleştirme hakkınız yok.

2013-04-25 13:56:30

Misafir - Doğan

Odatv bazen öyle haberler yapıyorki şaşırıp kalıyorsunuz. Ben başından sonuna kadar izledim, böyle coşkulu, vatanseverliğin,birlikteliğin dorukta olduğu bir toplantıyı ancak böyle haberlerle sabote etmeye kalkarsınız. Allah aşkına siz neye hizmet ediyorsunuz? Bari hiç olmazsa orada bulunan ODATV yazarlarına sorun öyle yazın. Ben Mümtaz Soysalın konuşmasını dinledim. Ne dediği belli olmayan, kararsız,yılgın bir hali vardı. Madem bilmiyordun niye konuşmak için kürsüye çıkıp insanların zamanını alıyorsun. Ben Odatv den yandaş takımdan farklı olarak başlık atarken daha duyarlı olmasını beklerim.

2013-04-25 13:51:26

Misafir - orhan ilter

bu nasıl haber, bu nasıl bir açıklama odatv yönetimi? memleket kütdistan eyaleti ve anadolu eyaleti diye ikiye ayrılmış, AKPKK karşısında TÜRKİYE Cumhuriyetini korumaya çalısan Milli Merkez kurma çalışması var,ve bu birliği dağıtmaya yönelik bir ayrıştırma yapan bir söylem haber yapılıyor.. Orada Türkiye mozayiğinden herkez vardı, tek yumruk olmamız gereken anda ayrıştırma söylemini yakıştıramadım.. heleki başkanlık sistemini tartışmanın zamanı da gündemden düşeli çok oldu.. Mevzubahis Vatansa gerisi TEFERRUATTIR...

2013-04-25 13:50:57

Misafir - Misafir

Muntaz hocanın görüşlerine eleştirisine tahamül edemeyen bir Merkez-oluşum daha baştan ölü doğmuş demektir. Gerisi teferruat.

2013-04-25 13:48:05

Misafir - olmak olmamak

Haber yanlış oda tv ye yakışmıyor.Kendi yazarlarınıza müesser hanıma ,Nihat Genç e sorun bakalım böylemi olmuş.Mümtaz hocaya söz verildi konuşmaya başladı zaman tutmadım ama epey bir zaman konuştu.Sonra bu milli anayasa formu nedir ne yapar bilmiyorum diye sanki uzayda yaşıyormuş herşeyden bir habermiş gibi konuşmaya başladı.Bunun üzerine ufuk söylemez yanına gitti sanırım biz milli anayasa formunu ne yaptığımızı anlatalım ondan sonra siz devam edersiniz dedi.Mümtaz hocada tama dedi otudu.Mümtaz hoca kürsüden konuşmadıki otuduğu yerdeki mikrofondan konuştu.Yok kürsüden indirildi konuşturulmadı bunlar doğru değil .Daha sonrada toplantının yarısın gitti ben orada bir dinleyici olarak bunları gördüm doğrusu budur.Türkiye'nin 152 merkezinde milli anayasa formu toplantıları yapılmış onbinlerce insan katılmış hocam benim haberim yok diyor.Hocam kusura bakmayın siz nerede yaşıyorsun günaydın hocam.BCP diye bir partiniz var gündemide belirliyorsunuz size kolay gelsin demekten başka elimden bir şey gelmez...

2013-04-25 13:42:37

Misafir - Mucip

Adamlar aylardır yüzlerce noktada milli anayasa forumu yapıyorlar. Halkı bilgilendiriyorlar. Sen zahmet edip de katılmamışsın. Katılmadığın gibi bir Aydınlık Gazetesi (ki ne yazık ki sadece bu gazete haber veriyor!) almamışsın... Ulusal Kanal izlememişsin. Sonra da "Ben buraya geldim ama neden geldim bilmiyorum!" diyorsun... Kusura bakmasın yani... O andan sonra rezil oldu ve kendisine sadece susmak düştü. Zaten o da sustu. Yoksa kimsenin susturulduğu falan yok. Yanlış anlaşılmasın!...

2013-04-25 13:41:23

Misafir - 95 e doğru

Mümtaz hoca İşçi Partisi'nin fikirlerinden neden endişeleniyor onu anlayamadım... hangifikri endise yaratiyor, tam bagimsizlik mi ? atatürkü rehber olarak benimsemeleri mi yokda devrimci bir parti olmasina mi endiseleniyor.. mumtaz hoca artik sus orada sizi seven 10 binlerce insana saygi duyuyorsan sus

2013-04-25 13:39:44

Misafir - TC dost

sayın Mümtaz bey, adınız gibi bir şahsiyet olduğunuz doğru..yanlış olan bahane bulup bu hareketin şimdiden bittiği söylemeniz bir provakatörlük değilmi?umudumuz milli merkez..orada Hüsamettin bey var,Kamer Genç var Ufuk Söylemez var,hiç kimsenin kuşkusu yok...ama sizin var..?orada Doğruyol yokanap yok ,tek partili teşkilat işçi partisi..değilmi?daha ne olmasını bekledin.kendini tek başına parti olarak mı görüyorsun..sende çevrene saygı ve güven duymalısın..yoksa sanada saygı olamaz..

2013-04-25 13:35:30

Misafir - Asım Us

Salonda bulunan biri olarak; Sayın Mümtaz Soysal'ın ön yargı ile konuşmasına başladığı ve asıl amacının başından beri inanmadığı bu harekete sahip çıkanlar nezdinde kafaları karıştırmak olduğunu herkes gördü. Sayın Soysal'ı kurultay görevlileri değil, salonda bulunan binlerce katılımcı susturdu. Gerginlik olmaması için kürsüden indirilmesi hayırlı olmuştur. Teşekkür etmelidir. İnanmayanların ve "biraz daha beklemeliyiz" telkinlerinde bulunarak beklenecek zaman kalmadığını göz ardı edenlerin bu davada işi yok. Onlar da en az bu işi bizatihi gerçekleştirenler kadar halkın karşısındadır!

2013-04-25 13:35:24

madenci

sayın soysal milli merekzi örgütleyenleribn başkanlık sistemine karşı duruşu yok diyor,bu doğry değil milli anayasa forumularında aydınlıkta ulusal kanal da milli merkeze katılan aydınlar yazılarında akp pkk ortaklığının ver başkanlığı al özerkliği konusunda anlaştığını yüzlerce kere yazdılar.ya 19 mayısta 29 ekimde 10 kasımda 13 aralıkta 8 nisanda meydanlarda olan halkın yanında olacaksınız yada dışında.herksei ilker yücelin yaptığı konuşmayı bulup bir kaç kere okumaya çağırıyorum gelecek orada,ben olmazsam olmaz ben vazgeçilmezim tavrı kimseye bir şey kazandırmaz

2013-04-25 13:34:35

Misafir - Regime ancienne!

Mümtaz Hoca, yeni rejim değil eski rejim yanlısı, o yüzden sıcak değil ılık bakıyor...Ancak; Mümtaz Hoca'nın özlemini çektiği o rejim yok artık,karşı devrim var ve ona tanımayıp yeniden devrim diyenler var. Mümtaz Hoca gibiler ne zaman eski rejimin tarih olduğunu anlarlar bilinmez. Hocam o rahmetli oldu, haberiniz olmadı mı?

2013-04-25 13:34:11

Misafir - ydgn

Mümtaz Hocama katılmıyorum. Orada bulunanlar tabii ki başkanlık sistemine karşı. Konuşmak/konuşmamak bu kadar sorun yapılmamalı.

2013-04-25 13:33:16

madenci

mümtaz soysal bu ülkede saygınlığı olan bir kişilik kabul ama bu unun yaptğı her şeyin doğru olduğu anlamına gelmez.sadece adı olan bir partisi var,ona gösterilen saygıyı eksiltmesin ne demek "toplatndıda işçi partisinin fikirleri var endişeleniyorum"demek .bu ülke için parmağını kıpğırdatmadan yapılan çalışmaları eleştirmek beğenmemek en kolay iştir.sayın soysalın yaptığı konuşmayo ben dinledimorada toplanan on bin kişinin ruhuna yapacağı işe hizmet etmiyordu,sadece beğenmemek üzerine kurulu idi.milli anayasa formu 150 den fazla toplantı yaptı 75 binden fazla insan katıldı sayın soysalın nasıl haberi olmaz olamaz.milli merkezin işçi partisinin kontrolünde olmadığını herkes bilir,orada parti yoktur atatürkte birleşenler vardır.oda tv nin tutumuda doğru değildir,milli merkez işçi partisinin diyenlerin yanına düşecek şekilde yayın yapmak oda tv ye yakışmadı.

2013-04-25 13:29:07

Misafir - Jöntürk1908

Ne yalan söyleyeyim, yıllarca her türlü platformda savunduğumuz, arkasında durduğumuz Mümtaz Soysal Hoca'ya hiç yakıştıramadım bu sözleri. Büyük bir ihtimalle istemeyerek de olsa AKP'nin ve emperyalistlerin değirmenine su taşımış oldu. Tüm vatandaşlar biliyordu da, Mümtaz Hoca mı bilmiyordu orada ne olacağını. Ayrıca çok sayıda siyasetçi, bilim insanı, gazeteci, aydın vs. oradayken Cumhuriyetçiler yoktu demek, o samimi insanlara hakaret. Üzüldüm. Mümtaz Soysal Hoca keşke bu sözleri söylemeseydi...

2013-04-25 13:27:52

Misafir - misafir

Hocamızın açıklamaları doğru değil..çünkü ben de oradaydım ve en önde hocayı görüyordum. 1. Kürsüden indirilmesi sözkonusu değil, çünkü hoca kürsüden değil, oturduğu yerden konuşuyordu. 2. İşçi partisi gençlik kolları olaylar yarattı sözü kaba olacak ama..YALANDIR. Orada TGB vardı ve TGB li gençler OLAY DEĞİL, SEVİNÇ COŞKU VE ENERJİ YARATTILAR..3. İşçi Partisi korkusunun TAYYİP Erdoğan'lara ve onların efendilerine ait olduğunu zannediyorduk..hocamız AKP'ye danışman mıdır? 4. Eğer hocanın sağlığı iyi ise, bu açıklamalarının amacı nedir?

2013-04-25 13:02:14

Misafir - Rengarenk

Bu nasıl haber böyle? Ben oradaydım. Mümtaz Soysal'ın konuşturulmadığı doğru değil. Milli Merkez'in o toplantıda kurulacağını sıradan bir kişi olarak ben biliyordum da Mümtaz Soysal mı bilmiyordu? Biliyordu ama bilmiyormuş gibi konuştuı ve tepki aldı. Tepki vermek de katılımcıların en doğal hakkıdır. Mümtaz Soysal bir kez daha "biz" diyemedi, "ben" dedi ve şov yaptı. Odatv neden böyle ulusalcılara karşı cephe aldı onu da anlamış değilim. Müyesser Yıldız oradaydı, Nihat Genç oradaydı. Milli Merkezin kuruluşuna tam destek verdiler. Bu isimler Odatv'nin PKK'ya karşı olumlu ulusalcılara karşı ise olumsuz tavrına daha ne kadar katlanacaklar doğrusu çok merak ediyorum.

2013-04-25 12:53:21

Son Yazılar