93yil sonra yeniden milli merkez225 

Milli Merkez Kurultayı'nda Buluşalım!     

93 Yıl Sonra Yeniden Milli Meclis ve Milli Hükümeti Kurmanın Arifesindeyiz!

 İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey, bugün Ankara’da yaptığı açıklamada, yurttaşların Ulusal Egemenlik Bayramını kutlayarak, Türk Milletinin yeniden Milli Meclis ve Milli Hükümete kavuşacağı günlerin yakın olduğunu belirtti.

Cumhuriyetimizin kuruluş tarihinin 23 Nisan 1920 olduğunu söyleyen Özbey;

“23 Nisan’da Cumhuriyetimizi kurduk, Milli Meclisimizi topladık, Milli Hükümetimizle milleti seferber ederek, Milli Ordumuzu örgütleyip İstiklal Savaşımızı zafere ulaştırdık” dedi.

YENİDEN ATATÜRK DEVRİMİ!

60 yıllık karşı devrim süreci sonunda devrimini kaybeden Türkiye’nin bölünme, dağılma ve yıkımdan ancak bir devrimlekurtulabileceğini kaydeden Özbey;

“93 sonra emperyalistler bize yine devrimi dayatmaktadır. Türk Milleti ayak altında kalmamak, bağımsız, özgür ve başı dik yaşamak için Atatürk Devrimi’ne sarılmaktadır” dedi.

SALTANAT YİNE YIKILACAK!

Türk Milletinin devrimci öncünün çağrısıyla ayağa kalktığını ve tarih yazmaya başladığını ifade eden Özbey;

“Türkiye, 93 yıl sonra yeniden Milli Meclisi ve Milli Hükümeti kurmanın arifesindedir. Saltanat yine yıkılacak, milletin egemenliği kurulacaktır. BOP Eşsultanlığı yıkılacak, saltanat düzenine son verilecektir. Atatürk Devrimi devlet ve toplum katında yeniden hakim kılınacak, Atatürk Cumhuriyeti yeniden kurulacaktır” dedi.

MİLLİ MERKEZ KURULTAYI!

23 Nisan günü Ankara’da kuruluşu ilan edilecek olan Milli Merkez’in, milli güçleri Atatürk’te birleştirme görevine işaret eden Özbey;

“Atatürk’te birleşip, Milli Merkez’i kuruyoruz.

Atatürk’te birleşmek, Milli Hükümet’te birleşmektir, Atatürk Devrimi’ni tamamlamakta birleşmektir. Milli Merkez, Milli Hükümet’e giden yolun taşlarını döşeyecektir.

Yurttaşlarımızı, Kurultaya katılarak, tarihe tanıklık etmeye, Milli Hükümet mücadelesine saf tutmaya davet ediyoruz” dedi.

İşçi Partisi Genel Başkanvekili
Hasan Basri ÖZBEY - 22 Nisan 2013
http://ip.org.tr/

Son Yazılar