mili_direnis_toplantisi_ilker_yucel225

İlker Yücel'in 24 Mart 2013 Milli Direniş Toplantısındaki konuşması!

Vatan ve Cumhuriyet Birlikteliği'nin düzenlediği Miili Direniş Toplantısı binlerce yurttaşın katılımıyla Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Tarihi buluşmada TGB'nin önceki genel başkanı İlker Yücel de konuşmuştu.

İşte  İlker Yücel'in konuşmasının tam metni :

“İlk sözümüz Silivri’ye bizi izleyen vatanseverlere, zalimlerin korkulu rüyalarına, yurtseverlere ve Mustafa Kemal askerlerine, Atatürkçülere ilk heyecanımızı buradan aktaralım, bizi izleyen vatanseverler, gönlünüz rahat olsun, davanız davamızdır. Sizler bizim o küçücük hücrelerde gözümüz oldunuz, kulağımız oldunuz, elimiz oldunuz. Sizler o hücrelerde en namuslu irademizsiniz. (Salondan “Silivri zindanı yıkılacak” sloganları atılıyordu) Silivri’deki vatanseverler gönlünüz rahat olsun, biz sizler için Atatürk Devrimleri için yemin ettik, ahdettik, toprak olduk, her şeye hazırız. Yurtseverlik üzerimize içerimize sindi. Atatürk’ün kararlılığı bizim kişiliğimiz oldu. Bağımsızlık ve özgürlük üzerimize sindi bunu üzerimizden alabilirler mi? Bizler de bundan sonra her zaman, her yerde birleşerek göstereceğiz. Bizim kitabımızda karamsarlık ve karasızlık yazmaz. Karamsarlık baş düşmandır. Bizi yerin dibine hapsetseler, kürrei arzı patlatır çıkarız. Vatanseverleri hiç bir yere hapsedemezler. 19 Mayıs’ta, 29 Ekim’de seferberlik ilan ettik, 10 Kasım’da meydan okuduk. 13 Aralık’ta Silivri’deydik, sesimizi hissettiler. İsteseydik o gün içeri girerdik. Şimdi bu toplantı, yeni bir aşamaya, yeni bir mücadeleye geldiğimizin toplantısıdır. O yüzden cephemizi genişletiyoruz. Her toplantımız daha görkemli olacak, sonuç verici olacak, toplanıp toplanı dağılmayı bitirelim, o yüzden gözümüz iktidarda, yolumuz iktidarda, kim ki bizi iktidar hedefinden ala koyuyorsa, kim ki iktidar demiyorsa, biz onunla gitmeyeceğiz. Gözümüz iktidarda, vatanseverlerin devrimcilerin iktidarıdır. Bunun için cephemizi genişleteceğiz.

Ülkemiz geliyor, bakın değerli dostlar Antalya’da 2B mücadelesini yürüten köylüler de bize katıldılar, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” diye bağırıyorlardı. THY işçileri, Yurt İçi Kargo emekçi işçileri Lüleburgaz’da gördük, on binlerce işçi bira araya geldiler, onlar da ““Mustafa Kemal’in askerleriyiz” diye bağırıyorlardı, cepheye katıldılar o zaman. Burada mevziiye girenleri kucaklayacağız, herkesi köylümüzü de kazanacağız. Kürt temsilcileri de burada, ülkemizin parçası olan Kürdümzü, Türk’ümüzü Amerika’ya PKK ya teslim edecek miyiz? (Salondan “ Türk Kürt kardeştir Amerika kalleştir” sloganları atılıyordu). O yüzden bu toplantıyla birlikte az az çok işe başlamıştık. Artık az az söyleyeceğiz çok iş yapacağız. Siyasetimiz var mı var, Atatürk devrimini yeniden ayağa kaldıracağız. Siyasette hepimiz biriz, bağımsızlık istiyor muyuz? Ayağa kalkacağız, siyasi kimliğimiz var mı var, Gençliğimiz var mı, var. Her yerde olduğumuzu gösteriyor. Cumhuriyet düşmanlarına yer vermeyeceğiz gençliğimiz var, irademiz var, TV nunuz var, gazetelerimiz var. Barikatlar bize vız gelir. O zaman her şeyimiz varsa, iktidara hamle yapacak taktikleri geliştireceğiz. O yüzden tekrar söylüyoruz, bundan sonra toplandık mı sonuç alacağız, 29 ekimde olduğu gibi. Oyüzden bu toplantıları şekli şemalı daha net ortaya konulacak.

Biz bu gerici, bölücü anayasa dayatmasıyla karşı karşıyayız, O zaman Nisan ayını eylem ayı etmeye var mısınız, var mısınız? O zaman ilk hedef 8 Nisan, 8 Nisan’da Silivri de, orda vatanseverleri km lerce uzağa hapsettiler, gözlerden uzak tutmaya çalıştılar, sindirmeye çalıştılar, yenemediler, 13 Aralıkta gösterdik. Şimdi 13 Aralık’ın 13 katını toplayalım orda. 8 Nisan’da vatanseverleri yalnız bırakmayalım, Silivri’de bir ilk olsun. Her şeyinizi gözden geçirerek bu süreci içerleyin. Küçük gurupların direnmesiyle başarı kazanılmıyor, onu gördük. Gençliğimiz on sene boyunca ne yaptıysa şimdi farklısını yağacağız. Kendi doğrumuzun esiri olmayacağız. O yüzden bu sloganı da değiştirelim. Direne direne değil, birleşe birleşe yapalım. Bundan sonra sloganımız birleşe birleşe kazanacağız olsun. (salondan aynı sloganlar).

Şimdi slogan atmak güzel ama bunu fiiliyatta da bunu göstereceğiz. Orda farklı bir merkez, burada farklı bir merkez olmaz, tek merkez olacak. Eğer milli direniş için, vatan savunması için. Yeniden devrim için mücadele ediyorsak farklı yerlerde merkez olmaz. Tek merkez yürütecek bu mücadeleyi. Bu masa genişleye genişleye büyüsün, birleşe birleşe büyüsün.

Şimdi şıarı vatan, namus olan gazetecilere sesleniyorum. Bugünün Hâkimiyeti Milliye’nin sesi olarak sesleniyorum size. Nisan ayını eylem ayı olarak ilan ettik; karşı taraf ne eylem yaparsa, biz ikikatı üzerlerine gideceğiz.

Cemaat hukukunu, Cumhuriyet hukukunun üstüne geçirmek istiyorlarsa, onların cemaat hukukunu ezeriz kendi hukukumuzu uygularız. Atatürk Kurtuluş savaşını hangi kalıba dayanarak yürüttü? Kanuni Esaside yazıyor muydu Sivas Kongresini toplamak. Kanuni Esaside Ankara’da toplanmak yazıyor muydu? O zaman biz de Atatürk gibi yapacağız. Biz yaparız, tarih de bizi yazar. Biz Cumhuriyet hukukunu vatan savunma hukukunun üstünde tutarız. Bunun üstüne istedikleri kadar anayasa yapsınlar, istedikleri kadar kanun yapsınlar o mafya, tarikat, cemaat oldubitti kanunlarını yerle bir ederiz. Biz de bağımsız hukukunu uygularız. Birbirimizden haberdar olmak için bu mücadeleyi yürüten milyonlar var dışarıda. Burası kurmay heyeti, Sakarya Savaşında en önde koşturan suvari heyeti burası. Zamanını gördük mü aynı anda koşturacağız, aynı Sakarya Savaşında yaptığımız gibi.

Şimdi bu kurmay heyeti, bu mücadele liderliğini yürütecekse o zaman araçlarımızı güçlendireceğiz; televizyonlarımızı, gazetelerimiz güçlendireceğiz. Neden aynı anda haberdar olmamız lazım. Bunlar gece yarısı kanunlar getirmiyorlar mı, gece yatısı geçirmeye çalışmıyorlar mı? O zaman gece yarısı bile bir araya gelebilecek araçlar ayırmalıyız kendimize. Herkesin devrimcileşmesi gereken dönemdeyiz.

Atatürk’ü daha iyi anlayabilmemiz için araçlarımızı daha kuvvetlendirmemiz gerekiyor. Değerli vatanseverler, değerli devrimciler bu mücadele uzun sürecek.

Bu mücadele kısa sürmeyecek; bu mücadele kıytırık Amarika’nın kukla basit sıradan bir partiyle değil, bu mücadele emperyalizmledir. Biz kurtuluş savaşında yaptığımız gibi, tüm mazlum milletler için savaşıyoruz şu anda. O yüzden emperyalizmle savaştığımız için bu mücadele uzun sürecek. Her şeyi göze almayı göze almaya hazır olalım. Olağanüstü dönemlerde olağanüstü tavırlar alınır. Hasan Tahsin gibi, Kubilay gibi olağanüstü dönemlere hazırlıklı olalım. Şimdi hepimiz, çok şükür gençliğimiz yetişti, gençlik yetişti damgasını vurdu. Türkiye Gençlik Birliği durdurulamaz artık. Son dört yıldır yüzlerce yöneticisi gözaltına alınmasına rağmen susmadı durmadı. Ama bu tecrübenin daha fazla ayağa kalkmasın lazım; bu tecrübenin birleşmesi lazım, çünkü o gençliğin enerjisi buradaki gençliğin enerjisi ile birleşirse sonuç alınır. O yüzden buradaki tecrübeyle daha rahat olacağız.

Bu mücadele uzun sürecek, gazanız mübarek olsun, canımız feda olsun, yolunuz açık olsun, son sözü her zaman devrimciler söyler.

(Salondan koro halinde “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları koro halinde söylenmekte.)

TGB - 30 Mart 2013
http://www.tgb.gen.tr/

Son Yazılar