alpaslan_isikli225

Deniz’ler, Mahir’ler Ve Bebek Katili!

Bebek katilinin Deniz Gezmiş’in ve Mahir Çayan’ın isimlerini ağzına alma cüretini göstererek kendisini onlarla benzer çizgideymiş gibi gösterme çabasını yansıtan açıklamasını basından okuyunca derin bir nefret ve üzüntü duydum.

Deniz’lerin, Mahir’lerin tuttukları yolu ben dahil asla onaylamayan pek çok insan vardır. Ama bir hususun kimsenin gözünden kaçması olasılığı yoktur sanıyorum.

Bu genç insanlar ölüme gittiklerini bildikleri her aşamada inançlarından en ufak bir taviz vermemişlerdir. Deniz, idam sehpasının eşiğinde bile inandığı görüşlerini haykırmıştır.

Bu insanlar tek bir masumun kanına girmemişlerdir. Rehin aldıklarına – Amerikalı, İngiliz askerleri dahil- hiçbir kötü muamelede bulunmamışlardır.

Onlar emperyalizme karşıydılar ve yanıldıklarını kabul etsek bile, Atatürk’ün izinde olmanın gereğini yaptıklarına inandıklarını görmemiz gerekir.

Buna karşılık, yıllardır emperyalizmin maşalığına soyunarak on binlerce insanın kanına girmiş olan bir zavallının uçağa alındığı anda birdenbire devlete hizmete hazır olduğunu açıklaması ve anasının da Türk olduğunu anımsaması henüz unutulmamıştır.

Aynı zavallı, şimdi bir adım daha atmış, küresel patronların himayesinde olduğunu bilmenin kendisine verdiği özgüvenle, adeta kamuoyuyla alay edercesine şunları söyleyebilmiş :

“Olgunlaştırmaya çalıştığımız Anadolu barışını bu uğurda mücadele ederken hayatını kaybeden başta Mahir’ler ve Deniz’ler olmak üzere bütün devrimcilerin anısına ithaf ediyoruz”

diyerek üste perdeden adeta bir barış havarisi rolü oynamaya kalkışmıştır.

Halkımızı kandırmanın bu kadar da kolay olmadığını ve bir kere daha yanıldığını mutlaka görecektir.

Alpaslan IŞIKLI - 30 Mart 2013 - İlk Kurşun

Son Yazılar