chpde_bir_akpkkli_kilicdaroglu225

CHP işgal altındadır. Ey Chp'liler ne bekliyorsunuz?

Ne bekliyorsunuz?

21 Mart'ta Diyarbakır'da Türkiye'nin fiilen bölünme süreci, devlet kontrolünde Abdullah Öcalan'ın çağrısıyla başladı.

Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta Ergenekon mütaalası ile vatansevelerlik, müebbetle mahkum edilmeye kalkıldı.

Evet tablo hiç iç açıcı değil ama umutsuzluğa kapılıp tembelleşilecek vakit hiç değil. Bu ülkenin yıllardır bugünler için örgütlenen büyük bir milleti olduğunu unutmayalım. Bu büyük milli cepheyi büyütmek artık vatan görevidir. Şimdi daha çok örgütlenmek durumundayız, daha çok çalışmak zorundayız. Milleti bu kara günlerden Kürt-Türk kardeşliği ekseninde, Türk milletini devrimle birleştirerek çıkacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın, kimse Türk milletinin gücünü küçümseme gafletinde bulunmasın. Ancak artık kibarlık dönemi bitmiştir. Siyasi uslübumuz ihanetin boyutuna göre değişecek gerekirse eylemli olarak sertleşecektir.

Çuvaldızı kendimize batıra batıra kevgire döndük çekingenliği bırakalım, aman ayıp olmasını bırakalım, artık sırası gelmiştir iğneyi hakedenenin gözüne sokalım devri başlamıştır.

O yüzden öncelikle hala CHP içinde mücadele eden arkadaşlarımıza dostlarımıza soruyorum neyi bekliyorsunuz?

- Bu adam ve yönetimi seçimlerde Pkk'lı adaylar gösterdi, ses çıkarmadınız!

- Fettullahçıları, Pkk yandaşlarını milletvekili yaptı, ses çıkarmadınız!

- Dersim olaylarında Atatürk'ü katil ilan etmeye kalktı, ses çıkarmadınız!

- Laikliğin koruyucusu değiliz dedi, ses çıkarmadınız!

- Meclis kürsüsünden Atatürk'ün millet tanımını okuyan Sayın B. Ayman Güler'i linç ettirdi, ses çıkarmadınız!

- İmralı görüşmelerine kredi veriyor, dahil olmak istiyor, ses çıkarmıyorsunuz!

- Bölünme anayasası masasından hala kalkmıyor, ses çıkarmıyorsunuz!

Ey Chp'liler ne bekliyorsunuz?

Devlet Bahçeli'ye kızıyordunuz her kritik durumda Akp'ye destek veriyor diye. Şimdi sizin yönetiminiz destekten ziyade beraber yapmak isteğinde ama sizin sesiniz çıkmıyor. Merak ediyorum ne bekliyorsunuz? Arada bir çıkıp Muharrem İnce'nin meclis konuşması yapması yetiyor mu size yoksa?

Dostlar şu gerçeği artık kabul edelim CHP işgal altındadır. CHP artık sizin CHP'niz değildir. Siz Atatürk'ün partisinde siyaset yapmayı tercih ettiniz ama bilmiyor musunuz, işgal koşullarında ne yapılır?

Mustafa Kemal Anadoluya çıkmıştı, halka gitmişti. Sizin için de milyonların mücadelesine katılma zamanı gelmedi mi? Ne bekliyorsunuz, herşey bitince mi ayağa kalkacaksınız?

MHP içinde siyaset yapan vatansever Atatürkçü dostlarımızı da unutmayalım. Gelinen süreçte milli devletten yana olan herkes dosttur, kardeştir. Kardeşlik temelinde destek vereceksiniz lami cimi yok, tarih size de bunu dayatıyor. Bugün vatan cephesi ''29 Ekim Ulus meydanı'dır.'' Dirilişe gelmediniz, seferberliğe gelmediniz ama ''Taarruza'' geleceksiniz, gelmezseniz MHP koltuklarını işgal edenlerle beraber ülkenin parçalanışını seyreden, gaflet, delalet içinde olanlardan olacaksınız hıyanet içinde olanlardan farkınız da kalmayacak!

Israrla soruyorum ne bekliyorsunuz?

Coşkun TURGUT - 23 Mart 2013
http://www.kemalistler.net/

Son Yazılar