barikatlariniz_viz_gelir_bize_13aralik2012_silivri225

Cumhuriyetin dönüştürülürken susacak mısın?

Ulusumuz ağır ağır uyuşturularak olmayacak şeyler kabul ettirilmek isteniliyor. Yakın geçmişte konuşulması bile akla gelmeyecek konular bir bir gerçekleştirilmeye çalışılıyor.

Cumhuriyetimiz dönüştürülüyor. Kurtuluş Savaşımız sırasında düşmanla işbirliği yapanlar Ülkemiz yönetimini ele geçirerek her istediklerini yapabileceklerini sanıyorlar. Her şey yavaş yavaş başladı. Susma sustukça sıra sana gelecek denildi, hep sustunuz.

Yasal değişikliklerle yargı ele geçirildi, bağımsızlığını yitirdi, sizin yargınız olmaktan çıkarıldı, anlamadınız sustunuz. Gerici ve bölücü bir düzene karşı çıkamasınlar denilerek vatanseverler birer birer içeriye alındılar, sustunuz. Çocuklarınız, gelecek kuşaklar dinci bir eğitimin kıskacına sokuldu anlamadınız sustunuz. Üniversitelere kendileri gibi düşünenleri rektör olarak atadılar. Üniversiteler ele geçirildi, suskunlaştırıldı, sizin üniversiteleriniz olmaktan çıkarıldı sustunuz. Basın ele geçirildi, anlamadınız sustunuz. Oysa basın sizin özgürlüğünüzdü, anlamadınız.

Bir ulusu çökertmenin yolu , önce ordusunu çökertmektir. Cumhuriyetin Ordusu suçlanıyor, kahraman subaylarınız uydurma suçlamalarla cezaevlerine konuluyorlar susuyorsunuz. Terör örgütü ile görüşmeler yapılırken, önceki Genel Kurmay Başkanınız, onur madalyalı generalleriniz, amiralleriniz düzmece suçlamalarla cezaevlerine konuluyorlar susuyorsunuz. Cumhuriyetin Ordusu, sizin ordunuz olmaktan çıkarılıyor susuyorsunuz. Hava Kuvvetleri’nde, Deniz Kuvvetleri’nde general kalmadı, sessizce izliyorsunuz.

Diz çöken Türk ulusu değil AKP yönetimi!

Anayasa dan, Atatürk, Türk, Türk ulusu, lâiklik kavramları çıkarılmak isteniliyor. Türk Ulusu diye bir ulus yok deniliyor. Terör tehdidi ile Türkiye diz çöktürülmek ve bölücülük kabul ettirilmek isteniliyor. Ulusu, ulusalcılığı savunanlar faşist, tutucu gibi gösterilmek isteniliyor susuyorsunuz. Hiçbir güç Türk ulusuna diz çöktüremez, diz çöken ulusumuz değil, AKP yönetimidir diye ayağa kalkmıyorsunuz, susuyorsunuz .

Dedeleriniz, atalarınız, Kurtuluş Savaşı’nı gerçekleştiren kahramanlarınız suçlanıyor, karalanmak isteniliyor susuyorsunuz. Ülkeniz bölünüyor farkında mısınız. Üstelik bunlar , sizin seçtiğiniz kadrolar aracılığı ile, analar ağlamasın diyerek, ileri demokrasi yalanları ile yapılıyor susuyorsunuz. Bunlara göz yumacaksanız, dedeleriniz Kurtuluş Savaşında neden şehit oldular. Emperyalist güçlerin istemi ile bir ABD projesi olan BOP sizin ülkenizde yaşama geçirilmek isteniliyor. Bu amaçla güney sınırlarınıza füzeler yerleştiriliyor, yabancı askerler ülkenizde kol geziyor farkında mısınız.

Özelleştirme adı altında yandaşa peşkeş!

Ülkenizi yönetenler , karşıtlarını karalamak için, Cumhuriyetinizin kurucularını tartışmaya açıyorlar. Gerici feodal ayaklanmalar masum gibi gösterilmek isteniliyor susuyorsunuz . Kurtuluş Savaşını kazanıp Cumhuriyetinizi kuranlar size tertemiz, yolsuzluklara bulaşmamış, tam bağımsız, saygın bir ülke bıraktılar. Sonra da atlarına binerek geldikleri gibi sessizce gittiler. Onlara borçlu olduğunuzu hiç düşünmediniz mi. Bu ülke, size miras kalmadı, siz onu gelecek kuşaklardan borç aldınız. Ama bunları unuttunuz.

En değerli ekonomik kaynaklarınız, denizleriniz, limanlarınız özelleştirme diyerek satıldı, sustunuz. Cumhuriyet tarihinde görülmemiş yolsuzluklar yapıldı sustunuz. Devleti yönetenlerin yolsuzlukları yabancı kaynaklarda yer aldı gülüp geçtiniz.

Pakistan Yüksek Mahkemesi yolsuzluk yapan Pakistan Başbakanı hakkında tutuklama kararı verdi, Mısır halkı, Tunus halkı yönetimsel nedenlerle alanlara döküldü. Bunları birer haber olarak izlediniz.

Cumhuriyetinizi kaybederseniz her şeyinizi kaybedersiniz. Cumhuriyetiniz dönüştürülüyor, yok ediliyor, daha susacak mısınız?

Erol ERTUĞRUL - 09 Şubat 2013 - Aydınlık

Son Yazılar