nato_izmirden_ve_turkiyeden_defol_isci_partisi225

Tugay ŞEN (İşçi Partisi İzmir İl Örgütü) - NATO'yu İzmir'den Denize Dökeceğiz!

İşçi Partisi İzmir İl Örgütü 13 Ocak 2013 Pazar günü Alsancak Ütopya Bahçe'de General Cengiz Aycan, Öncü Kadın Genel Başkanı Pınar Gül, İşçi Partisi İzmir İl Başkanı Tugay Şen,

E. Kurbay Albay Cemallettin Korkut, Prof. Özdemir Nutku, Öncü Kadın İzmir İl Başkanı İncisel Aytar, İşçi Partisi Bayraklı Meclis Üyesi Ertuğrul Sivrioğlu'nun da katıldığı 'NATO'yu İzmir'den Denize Dökeceğiz' kampanyasını düzenlediği basın açıklamasıyla başlattı.

İşçi Partisi İzmir İl Örgütü, 13 Ocak 2013 Pazar günü, Alsancak Ütopya Bahçe'de düzenlediği basın toplantısıyla
'NATO'yu İzmir'den Denize Dökeceğiz' kampanyasını başlattı.

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Tugay Şen kampanyaya ilişkin şunları söyledi:

“BOP Eşbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye NATO toprağıdır demesinin ardından, hızlı bir işgalci süreç yaşanmıştır. NATO, füzeleri, patriotları, özel kuvvetleriyle ülkemizin topraklarında mevzilenmiştir. İzmir Şirinyer, NATO'ya Kara Kuvvetleri Komutanlığının konuşlanmasıyla, Ortadoğu'daki ABD savaş karargâhının merkezi oluşturulmuştur. NATO askerleri Malatya, Antep, Kahramanmaraş'a ve Türkiye’nin neresine yerleşeceğine kendisi karar vermektedir. İstedikleri yere girip, çıkıyorlar.”

'Büyük belalarla karşı karşıyayız!'

ABD emperyalizminin ülkemizi savaşa kışkırttığını, Türkiye'nin Suriye ve komşu devletlerle bir sıkıntısı olmadığı halde büyük belalarla karşı karşıya kalacağını belirten Şen; “Irak devletini yok sayarak, Kuzey Irak'la petrol ticareti ile sıcak para krizini aşacaklarını söylüyorlar, Barzanistan devletiyle Güneydoğumuzu birleştirme çabalarıyla Türkiye'ye ihanet içinde bulunuyorlar” dedi.

'ABD planı bozulacaktır!'

TÜSİAD’ın bu söylemlerin başını çektiğini belirten Tugay Şen, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu plan ABD'nindir. Bu plan Türk Milletinin kayasına çarpmıştır. Bu plan bozulacaktır. Çünkü İran şimdiden kurulacak Kürt devletine karşı olduğunu açıklamıştır. Suriye ise yiğitçe direnmektedir. Biz İşçi Partisi olarak, Türkiye'nin dört bir yanında kalkanlarına, füzelerine, İzmir'deki NATO karargâhına karşı mücadeleye önderlik edeceğiz."

'İthal Generaller gelmektedir!'


"Kendi generallerini ve YAŞ üyelerini zindanlara tıkanlar, ithal NATO generalleri getirilmektedirler. Savaş durumunda Şirinyer'deki NATO generalleri Türk ordularını sevk ve idaresini yönetecektir. Adana İncirlik üssünde olanlar ise, Amerikalı subaylara dokunulamadığını göstermiştir. Bu Türk milletine büyük hakarettir.”

'Üç ay sürecek kampanyayı başlatıyoruz!'

NATO’ya karşı açtıkları kampanyanın üç ay süreceğini belirten Şen, kampanya süreci hakkında şu bilgileri verdi:


“İzmir'de başlayacak kampanya üç ay sürecek ve İşçi Partisi İzmir İl Örgütünün bütün ilçeleri sokaklara masa açacaklar. NATO'ya karşı toplayacağımız yüz binlerce imzayı kamuoyuna duyuracağız ve İzmir çapında toplantılar, paneller, eğitimler düzenleyerek İzmirlileri bilgilendireceğiz.”

Bütün partileri, sendikaları ve kitle örgütlerini birlikte hareket etmeye çağıran Şen, “Bütün İzmirlileri NATO'ya karşı durmaya çağırıyoruz ve bunu gerçekleştireceğiz” dedi.

'Yeniden 9 Eylül için NATO'yu denize dökeceğiz!'


Şen, konuşmasını “NATO'yu İzmir'den atamazsak, 9 Eylül'ü kutlamak bize yakışmaz, anlamı kalmaz. NATO'yu İzmir'e geldiğine pişman edeceğiz. Büyük mitinglere imza atacağız. NATO demek ölüm demektir. Süper NATO Türkiye'deki bütün faili meçhullerin, karanlık işlerin karargâhıdır" sözleriyle noktaladı.

İşçi Partisi İzmir İl Örgütü - 13 Ocak 2013

Son Yazılar