barikatlariniz_viz_gelir_bize_13aralik2012_silivri225

Bunu yazan tosun…

Bize “tosun”demiş Ahmet Kekeç son yazısında. Silivri’de 13 Aralık’ta bir araya gelen yüz binler için bir köşe yazısı yazmış Star Gazetesi’nde.

“Şahlanın bakalım tosunlar” başlığını atmış yazısına Kekeç. “Şahlanın bakalım… Halkın şahlanması karşısında ne yapacaksınız, görelim…” diyor.

Bu zerzevatın beylik yöntemidir bu. Halkı referans vererek kendisini aklamak, haklı göstermek. Meşruiyetini kalabalıkla sağlamak. Bu, abisinin arkasından tokat sallayan çömezin özgüvensizliğini ve iktidarsızlığını yansıttığı gibi “biz çokuz” söylemiyle küçük beyinlerinin bir köşesinde yer alan gizli faşizmin de açığa vurumudur.

HALK TAM SAYILAR KÜMESİNE DAHİL MİDİR?

Hem halk kimdir?

29 Ekim 2012′de Ankara Ulus Meydanı’nda toplananlar Kekeç’in süpersonik, ultraötesi zekasına göre halk değil. Takriben 2 milyon insan toplanmıştır. Vücutlarında kan dolaşmaktadır, iki ayakları üzerinde yürümektedirler. Basbayağı etleri ve kemikleri vardır, slogan attıklarına göre konuşma yetenekleri de gelişmiştir, biber gazının üstüne üstüne gittiklerine göre cesaret türünden duygulara da sahipler, dikkatli bakınca turuncu ya da mavi renkte “TC kimliği” olduğu anlaşılan bir karta da sahipler!

Olsun, 29 Ekim’deki de, 10 Kasım’daki de, 13 Aralık günü Silivri’deki de halk değildir.

Kimdir halk?

Bize tosun diyen bu 50 küsür yaşındaki ergene göre halk soyut bir olgudur. Onların kafaları halkı rakamlarla ifade eder. “Yüzde bilmem kaç oy” dur onların ‘halk’ algısı. Onlara göre halk 5 yılda bir eline mühür verilip sandığın önüne yollanan, devlete ve iktidar ilişkilerine katılımı bundan ibaret olan bir yığındır.

“Efendim, biz bilmem ne kadar oy aldık”

Eee, biz de 2 milyon insan bir meydandayız, hangisi büyük şimdi? Hangisi gerçek demokrasi? Halk kim? Belirsiz, rakamlarla ifade edilen soyut bir yığın mı yoksa kanlı canlı, yaşayan, talepleri olan insanlar mı?

KEKEÇ, BUNU YAZAN TOSUN…


Suriye’de 200 tane adam toplanınca “Halk Esed’i istemiyor” oluyor, Silivri’de yüzbinlerce insan toplanınca “yok, bunlar halk değil!” Yok ya. Kekeç halkmış biz de tosun…

Hişşt Kekeç, Ben de Silivri’deydim. Ağzımı bozmak istemezdim Kekeç ama “bunu yazan tosun…”

Utku REYHAN - 15 Aralık 2012 - Ulusal Kanal
http://www.ulusalkanal.com.tr/

Son Yazılar