beyhan_yildirim_tgb_almanya_meclisinde_patriyotlara_karsi_eylem225

(TGB) Almanya Başkanı Beyhan Yıldırım'ın Almanya Federal Meclisi'nde Patriot protestosu!

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Almanya Başkanı Beyhan Yıldırım, gözlemci olarak katıldığı Almanya Federal Meclisi'nde bir protesto gerçekleştirdi.

Yıldırım, kürsüdeki son konuşmacı hükümet partisinden Hristiyan Demokrat Parti (CDU) milletvekili Reinhard Brandl konuşmasını bitirmeden önce izleyici locasından 649 üyesi bulunan Alman Parlamentosu Genel Kurulu'na hitap ederek konuştu.

Patriotların Türkiye'ye sevkiyatını savunan Brandl, Yıldırım'ın ısrarla konuşmasını sürdürmesi üzerine kürsüyü terketti.

Alman Parlamenterler, TGB Almanya Başkanı'nın konuşmasını dinlerken bazı vekillerin Yıldırım'ı alkışladığı gözlemlendi.

Herkesin şaşkın bakışları arasında konuşan Yıldırım şunları söyledi:

 

{youtubejw}0LLSrV40T-s#!{/youtubejw}


"Burada tarihi bir hataya imza atıyorsunuz. Türkiye Gençlik Birliği olarak, sizleri uyarıyoruz. Bu tarihi hataya imza atmayın. Zamanında Alman Meclisi Yugoslavya'nın parçalanması sürecinde Hırvatistan ve Slovenya'yı tanıyarak büyük bir hataya imza atmıştı. Balkanlar yangın yerine dönmüştü. Şimdi bugünkü oylama ile, Patriot füzelerinin ve Alman askerlerinin Türkiye'ye konuşlandırılmasıyla çok daha büyük bir hataya imza atıyorsunuz. Birinci ve İkinci Dünya Savaşları'ndan dersler almadınız mı? Bu kararla, Patriotların Türkiye'ye sevkiyatı ile Ortadoğu'da sıcak savaşların önünü açıyorsunuz. ABD'ye alet olmayın. Buradan Aydınlanma Devrimini savunan Parlamenterlere, gerçek Avrupalılara sesleniyoruz: Bütün Avrupa'ya, Goethe'lerin, Victor Hugo'ların, Shakespeare'lerin, Rosa Luxemburg'ların, Heine'lerin, Voltaire'lerin, Einstein'ların Avrupası'na sesleniyoruz: Türkiye'ye Patriot Füzelerini intikal ettirmek ABD'nin örtülü niyetlerine alet olmaktır. NATO, ABD'nin savaş makinesidir."

Konuşması biter bitmez gözaltına alınan Yıldırım, yarım saat gözaltında tutulduktan sonra serbest bırakıldı.

Alman Meclisi yanındaki Brandenburg Kapısı önünde üç gün Uyarı Nöbeti gerçekleştiren TGB Almanya ve Avrupa Atatürkçü Düşünce Dernekleri Birliği, 649 Alman vekilin tamamına Patriotların sevkiyatına ilişkin bir sayfa uzunluğunda bir mektup sunmuştu.


Odatv - 14 Aralık 2012

Son Yazılar