Türkiye’yi Yönetenlerin Etnik Kökenleri

Tayyip geçen sene memleketi Rize'nin Güneysu Beldesi'ne gittiğinde hemşerileri Tayyip'i 'POTAMYA'YA HOŞGELDİN' pankartıyla karşıladı. Medya bu pankart üzerinde hiç durmadı. Potamya ne demekti?

Güneysu beldesinin Rumca ismi Potamya'dır. Bu beldenin ahalisinin bir kısmı sonradan Müslüman olmuş Rum'dur.

Hala beldenin Rumca adını kullandıklarına göre Türklüğü içlerine tam sindirememişler demektir. Tayyip Erdoğan bu pankarttan rahatsız olmadı. İhtimalki kendisi de Rum kökenlidir.Yine geçen sene Tayyip Erdoğan Gürcistan Devlet Başkanı'yla görüşmesinde kendisinin de Gürcü olduğunu söyledi. Bu bağlamda Tayyip'in Gürcü olma ihtimali de yüksek.Kısacası Tayyip Erdoğan Türk kökenli değildir. Zaten Türklük şuuru da taşımamaktadır. Zorunlu olmadıkça Türk sözünü kullanmaz. Türklüğü ve Türk milliyetçiliğini ayrımcılık olarak değerlendirdiğini çok kere vurgulamıştır. Başbakan olduğundan beri ağzından bir kez bile "Türk milleti" sözü çıkmamıştır. Hep Türkiye halkı der.

TBMM Başkanı Bülent Arınç

Manisa doğumlu, Manisa milletvekili olduğu için ve Türkçe'yi de güzel kullanmasından ötürü halk tarafından Manisalı bir Türk olduğu sanılmaktadır. Halbuki Bülent Arınç'ın kökeni Tunceli'ye dayanmaktadır. Yıllar önce Manisa'ya göç etmiş bir Kürt ailesinin torunudur.

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül

Kayseri doğumlu ve Kayseri milletvekili olan Abdullah Gül, baba tarafından çok eskiden Kayseri'ye yerleşen Siirt kökenli bir ailenin oğludur. Baba tarafından Arap ana tarafından sonradan Müslüman olmuş Ermeni kökenlidir.

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu

Diyarbakır doğumlu olan Abdülkadir Aksu Kürt'tür. Göreve geldiğinden sonra Emniyet teşkilatındaki Fetullahçı Kürt kadrolaşma inanılmaz artmıştır. Yurtsever Türkler (Necip Hablemitoğlu, Muammer Aksoy, Uğur Mumcu) hep onun döneminde katledildi. Emniyette Kürtçü ve Doğu’cu kadrolaşmayı sağladı. İstanbul’daki Kürt kökenli PKK'ya yardim sağlayan mafyayı temizleyen polisleri açığa aldı veya pasif görevlere surdu.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik

Van'lı olan Hüseyin Çelik Kürt-Arap melezidir. Kürtçe şarkılarla eğitim - öğretim sezonu açılışı yapılması ilk kez Hüseyin Çelik'in bakanlığı döneminde görülmüştür. Türkiye sadece Türklere mi ait ait iddiasını ortaya attı.

Başbakan Yardımcısı Dengir Fırat

Hükümette en kilit kişi olarak gösterilen Başbakan Yardımcısı Dengir Fırat 1925 yılında idam edilen Kürt isyancı Şeyh Sait'in torunudur. Mersin milletvekili olan Fırat, Mersin'deki Kürt nüfus hareketiniyönlendiren kişilerin başındadır. Dengir Fırat, 2 Ağustos 2002 Cuma günü Meclis'te, sinir oynatan ses tonuyla, Abdullah Öcalan'ı kast ederek "Asamadınız! Asamazsınız! Asamayacaksınız!" diye bağırmıştır.
Bayındırlık ve İskân Bakanı Zeki Ergezen:

Kürt kökenli olan Zeki Ergezen, bir de ayrıca Nakşibendi tarikatının Tillo koluna mensuptur.

Başbakanın Danışmanları

:1. Danışman: 1994 yılında PKK'ya maddi yardım yaptığı için öldürülen Kürt işadamının yeğeni bugün Tayyip Erdoğan'ın danışmanı.

10 Aralık 2002 tarihinde, Beyaz Saray'da ABD Başkanı Bush ile o dönem Başbakan olmayıp AKP Genel Başkanı olan R.T Erdoğan'ın yaptığı toplantıya katılan birkaç isimden biri. Babası milletvekili. Babası bir dönem insan hakları meseleleriyle çok yakından ilgiliydi; dernek başkanıydı. Fırsat buldukça da İstanbul-Ankara belediyelerinin köprü, yol ihalelerini alırdı. Ailece S-300 Mersedeslere biniyorlar.

2.Danışmanın üniversite mezunu bile olmadığı söyleniyor. Başbakan Erdoğan'ın bu danışmana özel bir sevgisi olduğu biliniyor.

Danışman: Cüneyt Zapsu Bu danışman Güneydoğu'nun en büyük Kürt aşiretinin üyesi.Dedesi ilk Kürtçe tiyatro eseri yazan bir edebiyatçı. Ehl-i Sünnet dergisinin sahibi. Türkçe-Kürtçe yayınlanan "Jin" dergisinin önde gelen isimlerinden. Danışmanın halası, faili meçhul bir cinayete kurban giden Kürt hareketinin önde gelen isimlerinden Musa Anter'in eşi. Danışmanın eniştesi Musa Anter öldürüldüğünde Abdullah Öcalan başsağlığı mesajı yayınlamıştı. Öldürülen Musa Anter'in bir yeğeni milletvekili de yine faili meçhul bir cinayete kurban gitmişti. Danışman yakın akrabaları gibi Doğu ve Güneydoğu'da gezmiyor. O'nun bir ayağı hep Amerika'da TÜSİAD üyesi bu danışman, Başbakan Erdoğan' ın özellikle yurt dışındaki bütün resmi-özel görüşmelerinde bulunuyor. Bu danışmanın Erdoğan'ın "aklının yarısı" olduğu iddia ediliyor.

3. Danışman: Bu danışman aslen Diyarbakırlı. Kürt olduğunu açıkça vurguluyor. Bir dönem radikal islamcıydı. Yoksuldu; üniversitede yurtta kalıyordu; şimdi lüks otellerden çıkmıyor, 100 bin dolarlık jeeplere biniyor.

4. Danışman: Babası Güneydoğu'da bir şehrin Belediye Başkan’ıydı. O ise Beyaz Saray'ın yeminli müşaviriydi. Arap kökenli. Nerden nereye... ABD vatandaşı olduğu biliniyor. Ama şimdi o hem danışman hem milletvekili.Barzani 2 sene önce Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kendisine bağlı 75 milletvekili olduğunu açıklamıştı. Kimse bu milletvekilleri kimlerdir,diye araştırmadı. Kaynadı gitti bu açıklama.

Namık Tan Dışişleri bakanlığı sözcüsü Dışişleri Bakanlığındaki Kürtçü gurubun başı, Mardin doğumlu, Dışişleri Bakanlığında hizmete Özel yazdığı bir Kürt raporunda Kürtlere daha fazla kültürel haklar verilmesini talep etti. Akparti içinde ki Kürt gurubun en yakın ismi. Dışişleri Bakanlığındaki Kürt guruplar ile Meclisteki Kürtçü milletvekilleri arasındaki ilişkiyi koordine ediyor. 30 Ağustos onların (askerleri kastederek) 29 Ekim bizim bayramımız diyerek askerlere olan nefretini belirtiyor. PKK'nin finanse ettiği lokantalarda ödediği hesabin Türk askerine ve Türk milletine kursun olarak geri döndüğü kişi.

Baki İlkin,
Arap Kökenli, Dışişleri bakanlığında Kıbrıs masası başkanıydı simdi Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Temsilcisi, Denktaş’ın tasfiye edilmesi operasyonunun bas aktörü, 12 Eylül Kenan Evren Diktatörlüğü döneminde sağcı veya solcu idam edilen gençleri Güvenlik Konseyine sunan kişi. Türklüğü ve Milliyetçiliği zararlı, hastalıklı ve kontrol altında tutulması gereken bir akım olarak tarif ediyor.

Devsol mensubu 12 Eylül’de yaşı büyütülerek asılan 16 yaşındaki sol görüşlü Erdal Eren'in yaşını büyütme işlemlerinde rol alan kişi.

Uğur Ziyal,

Dışişleri bakanlığı eski müsteşarı, Dışişleri içinde Akparti ye en yakın isim, Kürt kökenli, Dışişlerindeki Kürtçü kadrolaşmanın planlamacılarından, Talabani ve Barzani'nin aşiret lideri olduğu dönemlerde onlara Dışişleri bakanlığı makam aracı tahsis eden kişi. PKK'ya yakın olmasa da modern Kurt Milliyetçiliğini destekliyor. Cüneyt Zapsu ve Dengir Fırat’a en yakın isimlerden.

Türk milleti içindeki düşmanını yanlış yerlerde arıyor; biraz kafasını kaldırıp yukarıya bakması gerekiyor...

"Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki asli cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalınmasın." Mustafa Kemal
Atatürk

"Türklük, benim en derin güven kaynağım, en engin övünç dayanağımdır.Doğuşumdaki tek olağanüstülük, Türk olarak dünyaya gelmemdir."


"Biz doğrudan doğruya milliyetperveriz ve Türk milliyetçisiyiz.
Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur."
demişti.

Niçin Atatürk'ü dinlemiyoruz

Stratejik Çalışma Gurubu - 30 Haziran 2007 - Ankara
http://tarhantaykut.blogspot.com/

Son Yazılar