chp_basinda_bir_akpli225

TESEV’ci ‘sakin güç’ İşçi Partisine parlamış!

CHP’ye yakınlığıyla bilinen Gerçek Gündem sitesinde okuduğum bir haber dehşet vericiydi.

TESEV’ci Kemal Kılıçdaroğlu AKP karanlığı ile mücadele etmek yerine, Atatürkçülük adına direnen ulusal değerlere sahip çıkan İşçi Partisini hedef alan zırvalık dolu cümleler kurmuş.


soroscu_kilicdaroglu225

Cümleleri alıntı yapmayacağım.Tipik Fethullahçı gözüyle sıradanlaşmış olan İşçi Partisi düşmanlığının getirdiği zırvalıkları sıralamış.E tabi adam AKP’yi atletti ya vakti çok muhalefete muhalefet yapma gereksinimi duyacak kadar vakti çok.!

Peki nedir bu TESEV’cinin derdi?

Tüm anketlerde CHP’nin oyları yeterli sayıya ulaşamıyor.Partisini karşıdevrimcilerle doldurduğu için Atatürkçü kesim tarafından dışlanmış durumda.Kendi partisinin tabanı bile CHP’den soğumuş durumda.

Sahip çıkması gerektiği kişi Mustafa Kemal Atatürk olmasına rağmen o en azılı Mustafa Kemal düşmanlarını anmakla debeleniyor.

soros_kemal_o_bir_ataturk_dusmani_225

İşçi Partisi,Atatürkçülüğü ve muhalifliği sokaklara taşıyacak kadar akıllı adımlar atarken kendisi Suriye’de ki ABD kışkırtmalarıyla oluşan savaşı protesto mitingini engelleyen valiyi tebrik edecek kadar Atatürkçülük bilincinden uzaktı.

Kendi basınını oluşturmaktan aciz olup çevresindeki elemanları Zaman gazetesini överken,hakaret ettiği İP’si karşıdevrim basınına karşı bağımsız ve ulusal anlamda direnen yayın organlarına destek verdi.Meyvesini de tabi ki toplayacak.

ataturku_koruma_yasasi_kaldirilsin_kemal_bey225

Ayrıca kendisinin “kaset” genel başkanı olduğunu da hatırlatmak lazım TESEV’ciye…Hani nerede çabalarınız Deniz Baykal’a kurulan komplo kaset olayını aydınlatmak için zerre bir çaba gösterdiniz mi.? Bu kaset olayı olmasaydı,Aydın Doğan medyasının desteği olmasaydı kim takardı ki seni.?

boyle_muhalefet_oldukca_tayyip_kilicdaroglu225

Özellikle son ankette ortaya çıkan Atatürkçü,yurtsever oyların CHP yerine İP’ne kayması belli ki TESEV’ciyi fena ürkütmüş.Lakin ürktüğü nokta kendi partisinin oy kaybetmesi mi yoksa Atatürkçü bilincin ülke geneline yayılması mıdır?..

Hangi bakış açısı ile bu şahıs İP’ne düşmanlık beslemektedir?

Bir parti lideri mi yoksa bir karşıdevrim neferi olarak mı bu ‘sakin güç’ bir den efelenmeye başladı.?

Ne dersiniz?

Cem BÜYÜKÇAKIR - 22 Kasım 2012 - haberinyeri.net

kilicdaroglu_tesev_uyelik_listesi

Son Yazılar