bu_topraklarda_mustafa_kemaller_yenilmez11_225

Atatürk’çüler Yenildi Mi??? *** Atatürkçüler Yenilmez, Yenilmemiştir!

Atatürk’çüler Yenildi Mi???

Araştırmacı yazar sayın Yılmaz Dikbaş’ın yeni yayımlanmış olan ATATÜRK’ÇÜLER YENİLDİ isimli kitabının ADI ve içeriği sosyal medyada tepki topladı.Bu konuda farklı kişilerce birçok eleştiriler yazıldı. Birkaç kişi de Dikbaş’ı savundu !

Laik Cumhuriyet ve Atatürk’ün,aydınlanma devrimlerinin ağır bir saldırı altında olduğu bu günlerde Dikbaş’ın kitabına ATATÜRK’ÇÜLER YENİLDİ adını vermesi ise anlamlıdır !!!

ataturkculer_yenilmez_yalcin_kucuk_yilmaz_dikbas1_225

Dikbaş Atatürk’çü kitlenin hatalarını ve eksiklerini daha farklı bir dille yazabilir,
kitabına da daha uygun bir ad verebilirdi.


Değerli Yurtsever aydınlardan Ali Nejat Ölçen, Dikbaş’ın ATATÜRK’ÇÜLER YENİLDİ isimli kitabını okuyarak aşağıda yapmış olduğu eleştiriler, Dikbaş’ın neden sorgulanmakta olduğunun da yanıtıdır.

Dikbaş iyi bir araştırmacıdır. Çok önemli konulara ilişkin kitapları da vardır. Ama bana sorarsanız “Misyonlu” bir araştırmacı yazardır.

Bu nedenle hakkında “Truva atı” algısı yaratmaktadır. Değerli bilgileri sunarken “arkadan dolanarak bilinçaltı vuruşlarla Ulusal doğruları ve çıkarları savunan, Ülkemize hizmeti geçmiş olan gerçek aydınları, vakıfları karalama yoluyla gözden düşürmeye çalışmaktadır.

Fetullahçı ve ajan provakatör olarak da adı anılmaktadır. Kabul edin veya etmeyin bunlar benim ve birçok kişinin Dikbaş hakkındaki görüşüdür.

Yılmaz Dikbaş nereye/kimlere karşıdır ;

ADD’ye karşıdır !
ÇYD’ne karşıdır !
ÇEV’e karşıdır !
Türkan Saylan’a karşıdır !
Tuncay Özkan’a karşıdır !
Mustafa Balbay’a karşıdır !
Erol Manisalı’ya karşıdır !
Doğu Perinçek’e karşıdır !
Mümtaz Soysal’a karşıdır !
Prof.Dr.Fatih Hilmioğlu’na karşıdır !
Eski Cumhurbaşkanı Necdet Sezer’e karşıdır !
Ergenekon/Balyoz siyasi ve yapay davalarının MAĞDUR sanıklarına karşıdır ! *1*
İlhan Selçuk’a karşıdır !
Emin Çölaşan-Bekir Coşkun-Yılmaz Özdil-Ali Sirmen-Cüneyt Arcayürek – Orhan Bursalı – Emre Kongar’a karşıdır !


Bu kişilerin ortak noktaları bellidir …

Dikbaş yukarıdaki gerçek aydınları Mandacı aydın olarak betimlerken, gerçek mandacıları - Atatürk düşmanı, İkinci Cumhuriyetçi Prof’lardan Baskın Oran, İskender Yayla ve Ergun Özbudun ve niceleriyle iktidara biat eden hiç bir kişiyi eleştirmiyor ???

ataturkculer_yenilmez670_150

Cumhuriyet ve Demokrasi mitinglerinin öncülerinden olan ADD için “Protestan Misyonerleri ADD’yi Ele Geçirdi” gibi bir iftira kampanyasını ZAMAN gazetesi'nde başlatan Dikbaş’ın durduğu yer bellidir.

Fetullah’ın Zaman gazetesine yakındır !!!

Tüm bunlara ve kişilere karşı olan Dikbaş’ın, NELERE ve KİMLERE karşı olmadığına bakıldığında, bulunduğu yeri anlamak kolay olacaktır !!!

İngiltere’de eğitim aldığı, çalıştığı ve geri kalmış/gelişmekte olan ülkelerin yönetici kadrolarının ve toplumu etkileyebilecek kişilerin beslenerek yetiştirildiği Exeter üniversitesi'nde de eğitim gördüğü söylenmektedir.

Sayın Dikbaş, kitaplarında emperyalizmi kötülerken veya kötüler gibi yaparken, Ülkemizin saygın aydınlarını ve Ulusal STÖ’leri her fırsatta ağır eleştirerek değersizleştirmeye çalışan bir çok yazıların da sahibidir.

Dikbaş, ülkemizin gerçek aydınlarını ağırca eleştirerek değersizleştirmeye çalışırken, ülkemizde yaşanmakta olan emperyalist işgali ,tarikat ve cemaatların siyasete egemen olmalarını, AKP iktidarının küresel düzenci liberal ve dinci politikalarını, Fetullah/i’leri hiç eleştirmeyip bu karanlık tabloyu yaratanları gözden uzak tutmakta ve odaktan kaçırmaktadır.

Türk ordusunun gaflet içinde tuzağa düşürülmüş olduğu Balyoz ve Ergenekon davaları ve kurgu ,sahte kanıtlar da her nedense ilgisi dışındadır..

Bu nedenle kitaplarına ve yazılarına karşı olan güven sarsılmakta duruşu ve amacı sorgulanmaktadır.

Sayın Dikbaş’ın kendisine yöneltilmiş olan bunca eleştiriyi ve gerekçeleri tekrar gözden geçirerek durumunu sorgulaması yerinde olacaktır.

Hem Atatürk’çü ve Cumhuriyet’çi görünüp hem de bu kesimin önde gelenlerine haksız karalamalar ve eleştiriler yağdırmak hem de küreselcilerin taşaronlarına ilişmeden onlarla örtülü beraberliğe girmek etik değildir.

Aşağıda bulunan “ATATÜRKÇÜLER YENİLMEZ,YENİLMEMİŞTİR” başlıklı yazı ,sayın Dr.Ali Nejat Ölçen tarafından araştırmacı yazar sayın Yılmaz Dikbaş’a yazılmıştır.

Naci KAPTAN - 06 Kasım 2012
http://nacikaptan.com/

Konuyu irdelemek isteyenlere ;

*1* http://www.dunya48.com/index.php/guncel/4781-yusuf-taha-fettullahci-yilmaz-dikbas-hakkinda-bilmedikleriniz.html

*2* http://www.fbkg.org/mete-akinci-ajan-provakator-ariyorsaniz-yilmaz-dikbas-neler-yapiyor-ona-bakin.html

*3* http://tr.fgulen.com/content/view/12503/12/

Son Yazılar