yuzbinler_ulusta_bulustuk29ekim2012_225

Meşruiyeti ve Çareyi Çürümüş Sistemde Arayanlar!

Tayyip Erdoğan, Ulus 1. Meclis önünde Cumhuriyet bayramını kutlayan kitle örgütleri ve partileri önce illegal ,yani yasadışı , yani gayri meşru ilan etti. Sonra legal ve illegal diye ayrıştırarak söylemini değiştirdi. CHP yi illegal örgütlerin peşine takılmakla suçladı !

Sapına kadar meşru olan halkın Cumhuriyet buluşmasını gayri meşru ilan etmek, demokratik kitle örgütlerini illegal ilan etmek, ancak irticai faaliyetlerin odağı olduğu Anayasa Mahkemesinde tescillenmiş AKP ye yakışır.

29 Ekim de halkın, Atatürk Cumhuriyetine sahip çıkma , cumhuriyet yıkıcılarına karşı koyma kararlılığı karşısında hemen, Ulus da ki bu büyük buluşmayı çürümüş sisteme entegre etme gayretleri de başladı .

Tv programı “5. Boyut ” ta , Yurt gazetesi yazarı Merdan Yanardağ ve Cumhuriyet gazetesi yazarı Orhan Bursalı ‘nın 29 Ekim değerlendirmesinde; Kılıçdaroğlu ile CHP katılımının Ulus ta ki büyük buluşmaya meşruiyet kazandırdığının ileri sürülmesi, sistemin içine hapsolmuş , olayı kavrayamamış aydınların durumunu da tüm çıplaklığı ile yansıtıyordu .

Bilmezler mi ,

Kılıçdaroğlu gelmese de , CHP parti olarak son anda katılma kararı vermese de, Atatürkçü yurtsever CHP tabanı orada olacaktı .

MHP tabanı da Bahçeli’yi dinlemedi.


Bilmezler mi ,

29 Ekim büyük buluşması da, düzenleyicisi demokratik kitle örgütleri de ;TGB ADD, CKD ve diğer 40 ın üzerinde demokratik kitle örgütünün hepsi sapına kadar meşrudur .


O demokratik kitle örgütlerinde örgütlü olanlar içinde, CHP lisi de var, İşçi Parti lisi de , DSP lisi de , diğer partilerden olanlar da var, hiç bir partiden olmayanlar da.

Demokratik kitle örgütlerinde örgütlü olmayanlar da oradaydı , duyarlı , kararlı, Atatürk Cumhuriyetinin bilincinde olan herkes vardı Ulus da..

Halkın 29 Ekim de Atatürk Cumhuriyetine sahip çıkma , cumhuriyet yıkıcılarına karşı durma, Atatürk Cumhuriyetini yeniden kurma kararlılığı sapına kadar meşrudur.

Son anda parti olarak katılma kararı veren CHP ve Kılıçdaroğlu’nu öne sürerek, Ulus da ki büyük buluşmanın meşruiyet kazandığını söylemek, o buluşmayı sağlayan demokratik kitle örgütlerine haksızlıkdır, Tayyip Erdoğan’ın söylemine istemese bile destek vermektir.

Nitekim , Tayyip Erdoğan, CHP yi marjinal illegal örgütlerinin peşine takılmakla suçlamaktadır.

Anlaşılan, “Büyük Cumhuriyet Buluşması” ve bu buluşmanın önderliğinin yarattığı rüzgar, sadece cumhuriyet yıkıcılarını rahatsız etmekle kalmamış, çürümüş sistemin dışına çıkamayan ufku dar aydınlarımızı da huzursuz etmiş , sistemin istikrarı bozulacak kaygısıyla, hemen rüzgarın yönünü değiştirme, kitleleri sistemin içine hapsetme çabalarına girişmişlerdir.

Ancak, o rüzgar durdurulamaz ve yönünü değiştirme çabaları da nafiledir.

O rüzgardır , bazılarını son günlerde aldıkları kararla kerhen de olsa oraya gitmek zorunda bırakan.

TGB yaklaşık iki ay önce “Cumhuriyet için seferberlik buluşması” eylemini ilan etmiş ve ADD ile birlikte düzenleme kararı almış, 40 ı aşkın demokratik kitle örgütü bu eyleme katılmıştır.

Cumhuriyet için Seferberlik buluşmasına katılacağını 6 eylül 2012 tarihinde ilan eden ve tüm örgütlerini , araçlarını , kadro ve üyelerini bu çalışmaya seferber eden İşçi Partisi sapına kadar meşrudur beyler , adını anmaktan korkmayın, yıkın kafanızdaki barikatları !

Ulus da doğru önderlikle barikatları yıkan halk , kafalardaki barikatları da yıkacaktır hiç şüphesiz..

Ayşe MERAL - 03 Kasım 2012 - Ulusal Bakış
http://www.ulusalbakis.com/

Son Yazılar