yikilacaksin_fasist_oncu_genclik_225

Tayyip Erdoğan; “ESKİ CUMHURİYET ” dedi , Yenisi !?

Tayyip Erdoğan, 29 Ekim de Türkiye’nin her yerinde ayağa kalkan halkın Atatürk Cumhuriyetine sahip çıkması , alanları yolları doldurması karşısında çok rahatsız oldu.

Öfkesinin gazabı ile adeta yandı tutuştu , partisinin grup toplantısında açtı ağzını yumdu gözünü !

Söylediklerinin içinde nedense muhalefetin ve medyanın görmek istemediği bir cümle, AKP nin icraatlarını ve BOP Eşbaşkanının görevini tam anlamıyla ifade ediyordu.

Tayyip Erdoğan’ın o cümlesi şuydu ;

“Kalkıp Ulus’ta eski Meclis binasının bahçesine cebren ve hile ile girmek ESKİ Cumhuriyete sahip çıkmak değildir.”

Tayyip Erdoğan , Atatürk Cumhuriyetine ESKİ diyor !

Tayyip Erdoğan Atatürk Cumhuriyetini yıktıklarını , “eski cumhuriyet” diye ilan ederek, resmen itiraf etmektedir.

Atatürk’ün Cumhuriyeti eski ise , yenisi nedir !?

Mecliste kurdukları Komisyonda, muhalefetle birlikte çalışmalarını sürdürdükleri “Yeni Anayasa” ile, “Yeni Cumhuriyete” mi anayasa yapıyorlar ?

*** *** ***
BOP Alaka !

Ulus 1. Meclis önünde halkın Cumhuriyet coşkusuna öfke dolu sözlerle saldıran Recep Tayyip Erdoğan’a verdiği cevapta Kılıçdaroğlu ;”Recep Esat Erdoğan” diyor !

Bahçelerde maydonoz, gel bize bazı bazı !

Emperyalizme karşı ülkesinin bütünlüğü , halkının birliği ve dirliği için vatan savunması veren Beşar Esad ile, emperyalizmin BOP görevlisi olduğunu bizzat kendisi ifade eden Recep Tayyip Erdoğan’ı aynı görmenin , aynı şekilde anmanın mantığı nedir ?

Ulus ve Türkiye’nin her yerinde Atatürk te , Yurtta sulh cihanda sulh de buluşanlarda , emperyalizme karşı savaşan Beşar Esad’a düşmanlık değil , emperyalizme karşı Türk Milletinin kararlı duruşu vardı .

Suriye ile savaşa karşı olmak, kardeşlik vardı.

Emperyalist ABD nin yıkma ,bölme ve rejimini değiştirme hedefinde olan Suriye nin, BM ler nezdinde de halen yasal başkanı olan Beşar Esad’a düşmanlık kimin işi ?

Kemal Kılıçdaroğlu neden bunu hep yapıyor ?

*** *** ***
Barikatları kim yıktı?

Sistemin medyasında bir yandan “Kılıçdaroğlu yıktı” diğer yandan “Abdullah Gül yıkılmasına izin verdi” teraneleri öne çıkarılırken ,

İçişleri bakanı İdris Naim Şahin ağzından kaçırdı !

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Milliyet gazetesi Ankara Temsilcisi Fikret Bila’ya , “Ben barikatı kaldırın talimatı vermedim, barikatlar kargaşa sırasında kendiliğinden açıldı” dedi.

Falan kaldırdı, filan kaldırttı diyenlere ve falan filanlara ithaf olunur.

BARİKATLARI DOĞRU ÖNDERLİKLE HALK YIKTI

Ayşe MERAL - 01 Kasım 2012 - Ulusal Bakış
http://www.ulusalbakis.com/

Son Yazılar