hasip_kaplan_bahceli_iyi_muhabbet225

Kriz -”Keriz” !

Bahçeli, 29 Ekim de Ankara Ulus da gerçekleşecek olan Cumhuriyet Bayramı kutlaması için;


“Türkiye’yi bir krize sokmaları ve bunu da bazı siyasi partilerin sahiplenmeleri doğru değildir. Alternatifler ortaya koyarak Türkiye’nin bölünmesine her alanda katkı sağlamak Cumhuriyetçilik değildir.” dedi !

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin de, Ankara’da Ulus 1. Meclis önünde başlayacak Cumhuriyet Bayramı kutlamasının, “bölücülük olduğunu” söyledi !

Mustafa Kemal Atatürk’ün halkı birleştirdiği Cumhuriyeti , halkın sahiplenerek kutlamasını AKP de, Bahçeli de bölücülük olarak ilan ediyor !

Mustafa Kemal Atatürk’ün emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı savaşarak kurduğu, halkı birleştirip bütünleştirdiği Cumhuriyetin, halk tarafından kutlanması bölücülük olabilir mi ?

devlet_bahceli_kim_bu_adam2_2_225

Bölücü kimdir?

Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyete düşman olanlardır, yani emperyalizm ve emperyalizmle işbirliği içinde olan Cumhuriyet yıkıcılarıdır, bölücüler.

Emperyalizm ve işbirlikçileri böler, Atatürk Cumhuriyeti ise birleştirir.

Bahçeli AKP ile yine aynı cephede yer alıp, aynı söylemde buluşarak yandaş muhalefet olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Bahçeli halkın Cumhuriyet bayramını ,Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin ruhuna uygun kutlamasını kriz olarak değerlendiriyor !

Mustafa Kemal’in Cumhuriyetine sahip çıkmak ne zaman kriz olmuştur?

Krizi yaratan kim, kimlerdir?

İktidara geldiklerinden bu yana her yıl daha ileri giderek, milli bayramlarımızı krize sokan, halkın bayramını ,yani Cumhuriyet bayramımızı pastahaneye , Köşk’e hapseden kim?

Milli bayramlarımızda kulağı ağrıyan ,karnı ağrayan , krize giren , Ankara dışına kaçanlar kim ?

Halk mı ?

Hayır.

Halk Cumhuriyet ve diğer Milli bayramlarını geçmişte olduğu gibi yine alanlarda kutlamak isterken alanları halka kapatan kim ?

Cumhuriyet bayramı Cumhur demek olan Halk’sız kutlanabilir mi ?

Cumhuriyet bayramı cumhura yasaklanabilir mi ?

Krizi çıkaranlar cumhurun bayramını cumhura yasaklayanlardır.

Krize girenler , kriz çıkaranlar, Cumhuriyetin kuruluş felsefesine uygun kutlanmasından rahatsız olanlardır.

Cumhurun bayramını kutlamasını “KRİZ”diye sunmak , çok afedersiniz ama Milleti “KERİZ” yerine koymaktır!

Milletimiz kendini keriz yerine koyanları affetmez , gün gelir kendini keriz yerine koyanları tarihin çöp sepetine atarak hesabını görür ve bitirir.

Ayşe MERAL - 27 Ekim 2012 - Ulusal Bakış

Son Yazılar