tugay_sen_konusurken225

Büyükşehir Yasası, Özerklik Tasarısıdır, Bütün Millet Ayağa Kalkmalıdır!

İşçi Partisi İzmir Balçova ve Karabağlar ilçe örgütlerinin yeni binalarının açılışı 19 Ekim Cuma günü gerçekleşti.

Açılışta, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Tugay ŞEN, Opera Sanatçısı, Türk Halk Müziği Ustası Yunus Kırılmış da yer aldı.

İşçi Partisi üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen açılışta bir konuşma yapan İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tugay Şen, Büyükşehir Belediye Kanunu’nda değişiklik öngören tasarının gerçekte ne anlam taşıdığı, ne için gündeme getirildiği üzerinde açıklamalarda bulundu.

Büyükşehir yasası bir özerklik yasa tasarısıdır diyerek sözlerine başlayan Şen,

“Bu yasa Türkiye’yi eyalet sistemine götürecektir. PKK’nın rüyası da budur. Bu yasa girişimi Türkiye’yi AKP ve PKK’nın yönettiğinin göstergesidir. MHP de AKP’nin yanında yer almaktadır. MHP bu yasa teklifini kabul ederek eyalet sistemine gidilen yolda AKP’ye destek vermektedir. Büyükşehir yasası, beldeler ve köylerin ötesinde, bütün İzmir’i ve bütün Türkiye’yi ilgilendiren bir yasadır. Bu yasaya karşı milletimizi mücadeleye seferber etme göreviyle karşı karşıyayız. Milletimiz milli bir hükümet aramaktadır. Türkiye bugün Atatürk’ü arıyor. Atatürk tekrar gelmeyeceğine göre, biz Atatürk olacağız. Bunun için Ankara’da bir merkez yaratacağız” dedi.

Yeniden Atatürk Cumhuriyeti İçin 29 Ekim Yürüyüşü!

Katılımcılara 29 Ekim için çağrıda bulunan Şen, 29 Ekim Pazartesi günü Cumhuriyet İçin Güçbirliği tarafından gerçekleştirilecek olan

“Yeniden Atatürk Cumhuriyeti” yürüyüşüne bütün İzmirlileri davet etti. Yürüyüşün Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesinden saat:15.00’te başlayacağını belirten Tugay Şen, “İşçi Partisi olarak Cumhuriyet yürüyüşü için bir aydır masalar açarak, bildiriler dağıtarak, ilçelerde ön yürüyüşler gerçekleştirerek hazırlık yapıyoruz” dedi.

İşçi Partisi - 20 Ekim 2012
http://www.ip.org.tr/

Son Yazılar