hataylilar_ayaga_kalkti

Hatay'da Binlerce Yurttaş Savaşa Hayır Dedi!

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Koray :Terör kampları Kapatılsın, teröristler suınırdışı edilsin!

Hataylılar Suriye düşmanlığına karşı ayağa kalktı. Binlerce yurttaş "Türkiye-Suriye kardeştir" panelinde biraraya geldi. Panede "Terör Kampları Kapatılsın! Teröristler Sınır Dışı Edilsin!" talebi öne çıktı.

Hatay'da bugün "Türkiye - Suriye kardeşliği" rüzgarı esti.

Hataylılar Suriye düşmanlığına karşı ayağa kalktı. Binlerce yurttaş "Türkiye-Suriye kardeştir" panelinde biraraya geldi. Panelde "Terör Kampları Kapatılsın! Teröristler Sınır Dışı Edilsin!" talebi öne çıktı.

İşçi Partisi, CHP, ADD, TGB, Eğitim İş ve Ulusal Eğitim Derneğinin birlikte düzenlendiği "Türkiye-Suriye kardeştir" paneline binlerce kişi katıldı. Panele katılım yüksek olunca, bini aşkın yurttaş paneli ayakta izledi.

Panelde İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Koray, CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, Aydınlık Gazetesi GYY Serhan Bolluk, Ehl-Beyt Kültür ve Dayanışma Vakfı Genel Başkanı Ali Yeral, yazar Kenan Çamurcu birer konuşma yaptılar. Konuşmalar sık sık izleyenlerin coşkulu alkış ve sloganlarıyla kesildi.

Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bolluk da Suriye'nin emperyalist müdahaleye direndiğini belirtti. “Esad’ın ordusu, o kahramanlar vatanlarının bütünlüğünü koruyorlar. Mesele Esad’ın gitmesi de değil oradaki planı, oyunu doğru anlamak lazım. Dünya barışı tehlikededir. Onun için savaşıyorlar. Yüreğimizle, her şeyimizle onların yanındayız. Onların yanındayız çünkü onların zaferi bütün mazlumların zaferi olacak.” Suriye yönetiminin mücadelesini, mazlum halklar adına yapıldığını söyledi.“Amerikan emperyalizmine karşı mazlum halkların devrimci isyanıdır.”

Panelde Türk bayrakları, Suriye bayrağı ve Beşar Esad resimleri taşındı. Konuşmalar katılımcılar tarafından sürekli alkışlanarak kesildi.

Panelde "Terör Kampları Kapatılsın! Teröristler Sınır Dışı Edilsin!" talebi yükseldi.

Panelin sonunda da kardeşliği büyütecek eylem planı çıkarıldı. Önümüzdeki günlerde Hatay ve çevre illerde mitingler, yürüyüşler, imza kampanyaları, paneller yapılmasına karar verildi.

İşçi Partisi - 25 Ağustos 2012
http://www.ip.org.tr/

Hatay'da Suriyeli teröristleri korkutan panel!

{youtubejw}xV4Ya5et_Co{/youtubejw}

 

Son Yazılar