yikilacaksin_fasist11_225

Hiçbir yönetim kalıcı değildir, gideceksiniz...

Bir ülkeyi çökertmenin, teslim almanın yolu, önce ordusunu çökertmektir. Bir ülkenin ordusunu çökertirseniz o ülkeye her istediğinizi yaptırabilirsiniz.

Ne acı ki işbirlikçiler, ülkemizde saltanatlarının sürdürülmesi karşılığında buna göz yumuyorlar. 2002 yılından bu yana Cumhuriyetin ordusuna karşı yürütülen eylemlerin nedeni budur. ABD‘nin Büyük Ortadoğu Projesi‘nin yaşama geçirilebilmesi için, Anadolu‘da, Ortadoğu‘da haritaların değiştirilebilmesi için ordunun ve vatanseverlerin susturulması gerekmektedir. Kemâlist ve tam bağımsız bir Türkiye böyle bir planın uygulanması için en büyük engeldir. ABD‘nin böyle bir planı uygulamaya koyduğu, bunun için ülkemizi yönetenlerle anlaştığı Wikiliks belgelerinde, yabancı kaynaklar da yer aldı, yazıldı, açıklandı.

ABD‘nin önceki Dışişleri Bakanlarından Henry Kissinger New York‘ta yaptığı bir konuşmada “ABD kendi vatan hayınlarını yaşatmaz yok eder. Dünyanın başka ülkelerindeki vatan hayınlarını ise destekleyerek kendi ülkelerinde önemli görevlere getirir” diyor. Hiç kimse ben vatan hayınıyım diye ortaya çıkmaz. Vatan hayını olduğunu düşünmez. Ama öyle şeyler yapar ki, yaptıklarının adı vatan hayınlığıdır. Vahdettin emperyalistlerin isteği ile Mustafa Kemal için ölüm fermanı çıkarırken, bir İngiliz gemisiyle kaçarken vatan hayını olduğunu düşünmüyordu.

Ergenekon yalanı, Okyanus ötesi planı!

Okyanus ötesinden plânlanan davalarla vatanseverleri cezaevlerine tıktılar. TSK‘nın kahraman subaylarına, Mustafa Kemâl’in askerlerine uydurma suçlamalar yöneltildi. Terörden en çok acı çekmiş, devlet içerisinde yuvalanmış çetelerin hedefi olmuş vatanseverler, bu çetelerin üyesi sayıldılar. Terörle kahramanca savaşmış subaylarımız casuslukla, terör örgütü üyesi, yöneticisi olmakla suçlandılar.

TSK‘nın 70 amiral ve generali, 300’ü aşkın subay yıllardır cezaevlerinde haksız ve hukuksuz tutuluyorlar. Yüksek Askeri Şura toplandı. Tutsak edilmiş 40 general ve amiral emekli edildi. Bu karar TSK‘nin gücünün kırılmasıdır. New York Times gazetesi “Evcilleştirme tamam” diye yorum yapıyor. Emekli edildikleri için 30 Ağustos 2012 gününden sonra Hasdal askeri cezaevinden, Silivri cezaevine gönderilecekler. Söylenecek söz kalmadı. Onlar Cumhuriyetin ordusunun seçkin generalleriydiler.

Oslo ve AKP’nin açılım fiyaskosu!

Her gün şehit haberleri geliyor. PKK terörünün azmasının nedeni ordumuzun gözde subaylarının tutsak edilmesidir. AKP 2002 yılında terörün bitirildiği bir ülke teslim almıştı. Bu tablonun sorumlusu AKP ve ABD‘dir.

AKP dinci ve bölücü amaçlarına ulaşmak için her gün yeni adımlar atıyor. Bir devlet bakanı bir fakülte açılışında, her üniversitede bir cami yapılmasını isterken “Cami, fakülte kadar önemlidir” diyor. Tüm orta dereceli okullar imam hatip okulu yapılmaya çalışılıyor. CHP milletvekillerinin MİT tarafından izlendikleri, dinlendikleri kamuoyuna yansıyor. PKK ile Oslo‘da ABD gözetiminde görüşmeler yapan MİT, içeride CHP milletvekillerini izliyor.

Başbakan MİT Müsteşarı‘nın yargılanmaması için yasa çıkartmıştı. Bir konuşmasında ise “MİT Müsteşarı benim tüm sırlarımı bilen en yakınımdır” demişti. Bu izleme işinin Başbakan‘ın bilgisi dışında geliştiği düşünülemez.

Ordumuza olmadık hayınlıkları yapanlar, vatanseverleri yıllarca yakınlarından ayırıp acı çektirenler, cezaevlerinde tutsak edenler, yaptıklarının hesabını verecekler. Hiçbir yönetim kalıcı değildir. Haksızlıklar, hukuksuzluklar kimsenin yanına kalmaz. Bölücü ve gerici kadrolar gidecektir.

Erol ERTUĞRUL - 11 Ağustos 2012 - Aydınlık

Son Yazılar