kilicdaroglu_feto_iyidir225

Kılıçdaroğlu’ndan Gülen Cemaatine Büyük Kıyak!

CHP Genel Başkanı bir telefonla cemaatin işini çözdü mü?


CHP Genel Başkanlığı’na geldiği günden bu yana ideolojik tutarlılık konusunda tartışmaların odağında olan Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’de bir krize daha neden oldu.

Zaman Gazetesi’nin Atatürk Bulvarı No:137 de bulunan Ankara temsilciliği, uygun şartları yerine getiremediğinden ve bina yapısının uygun olmadığından dolayı yıllardır işyeri ruhsatı alamamaktaydı.

Bu nedenle Zaman Gazetesi yetkilileri farklı zamanlarda Çankaya Belediyesi ile bir çok görüşme yapmışlardı. Ancak ne Muzaffer Eryılmaz, ne de Haydar Yılmaz’ın Belediye Başkanlığı yaptığı dönemlerde işyeri ruhsatı problemini çözememişlerdi. CHP’li Belediye Başkanları kesinlikle usulsüz bir iş yapmaya yanaşmamışlardı. Bu durum son Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık göreve başladığında da böyleydi. Bülent Tanık bu konu masasına ilk geldiğinde Belediye Meclis üyeleri ile görüşmüş ve bilgi almıştı. Belediye Meclis üyeleri ve belediye bürokratları net olarak bu usulsüz işyeri ruhsatının verilmemesi gerektiğini Bülent Tanık’a anlatmışlar ve ikna etmişlerdi.

RUHSAT KILIÇDAROĞLU’NUN TALİMATI İLE Mİ ONAYLANDI?

Ancak yakın zamanda Zaman Gazetesinin Atatürk Bulvarı No:137 de bulunan Ankara Temsilciliği’nin işyeri ruhsatı sessiz sedasız onaylandı. Belediye Meclisi yıllardır usulsüz olduğu gerekçesi ile vermediği ruhsatı, bir günde onaylayarak Zaman Gazetesi’ne rahat bir nefes aldırdı.

Asıl ilginç olan ise bu ruhsat probleminin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu eli ile çözüldüğünün iddia edilmesi idi. CHP kulislerine bomba gibi düşen haber büyük tepkiye neden oldu. İddialara göre Kılıçdaroğlu kendisini ziyarete gelen Zaman Gazetesi yetkilileri ile yaptığı sohbetin bir yerinde bu konu gündeme gelmiş ve Zaman Gazetesi yetkilileri Kılıçdaroğlu’ndan bu konunun çözülmesini istemişlerdi. Kılıçdaroğlu’nun bu görüşme sonrası Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık’a bu ruhsat işinin acilen çözülmesi talimatını verdiği, Belediye Başkanı Tanık’ında önümüzdeki yerel seçimleri hesaba alarak bu talimatı sorgulamadan yerine getirdiği CHP örgütünde konuşulan konular arasında. CHP içinde birçok kişi bu ruhsatın gerçekten şartlar yerine getirildiği için mi, yoksa Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile mi onaylandığını merak ediyor. İddialar doğru ise Kemal Kılıçdaroğlu’na CHP tabanında oluşan tepkinin büyüyeceği görülüyor. Son olarak CHP 34. Olağan Kurultayı’nda anahtar listede olmasına rağmen Fethullah Gülen lehine yaptığı açıklamalara tepki olarak CHP tabanı Muhammet Çakmak’ı Parti Meclisi listesine almamıştı. Kılıçdaroğlu’nun Bosna-Hersek’de cemaat okullarını gezmesi ve cemaatin organize ettiği programa katılması da CHP tabanında büyük tepkiye neden olmuştu. Ancak CHP Genel Başkanı’nın tepkilere rağmen cemaat ile yakınlaşmaya devam edeceği gelen bilgiler arasında.

SonKulis - 07 Ağustos 2012

http://www.sonkulis.com/

Son Yazılar