ozerkligi_paylasamadilar_aydinlik225

BOP Eşbaşkanlığı nasıl meşrulaştırıldı?

Tayyip Erdoğan : “ABD nin Büyük ortadoğu Projesinin Eşbaşkanlarından bir tanesiyiz biz ve bu görevi yapıyoruz ” dediğinde , daha önce Türkiye de olmayan bir makam ile karşılaştık !

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Başbakanlık koltuğunda oturan Recep Tayyip Erdoğan, ABD nin BOP Eşbaşkanı olduğunu bizzat kendisi ifade ediyordu.

ABD nin BOP ‘unu ,BOP haritalarını artık dünya alem bilirken ,

Bursa’da ki “Sağır Sultan” dahi duymuşken!

BOP Eşbaşkanlığı görevinin ne olduğu ve nasıl yerine getirildiği, AKP iktidarının 10 yıllık icraatlarında, sanırım siyasetle biraz olsun ilgilenenler tarafından da görülmüştür.

ABD nin Irak’ı işgali , Irak’ın fiilen parçalanıp bölünmesi, Libya da Kaddafi ‘nin devrilmesi ,”Arap Baharı” adı altında Kuzey Afrika da turuncu darbelerin tezgahlanması , Suriye’nin rejiminin ve sınırlarının değiştirilmesi için ABD ve işbirlikçilerinin Suriye de yarattığı terör , yıkım. vb. hepsi ABD nin Büyük Ortadoğu Projesi kapsamındadır.

*** *** ***
ABD nin BOP Eşbaşkanlığı , AKP iktidarının icraatlarına damgasını vurdu.

Meclisteki Muhalefet ise her ne kadar , Erdoğan’ın BOP Eşbaşkanlığını eleştirse de, eleştiriler daha çok,”o öyle olmaz , böyle olur, gizli değil , açık yapılır. Neden yaptın demiyorum, neden sakladın ?” vs. anlamında oldu .

Öyle ki , bazen İktidara koltuk değnekliği , bazen bir adım öne geçme siyaseti arasında, ABD nin BOP Eşbaşkanlığı yarış halini aldı . İktidarın bile cesaret edemediği pek çok konudaki icraatlar, BOP Eşbaşkan adaylarının yardımı ile gerçekleşti !

Laiklik konusu , türban konusu,”Dersim “adı altında CHP nin tarihine köklerine saldırı konusu , Libya tezkeresi konusu, Habur Açılımı, Akil adamlar konusu , Öcalan ‘ın eve çıkarılması konusu , ABD nin dayattığı , Türkiye Cumhuriyeti Devletinin rejimini ve üniter yapısını değiştirecek olan gerici ve bölücü Anayasayı meşrulaştırmak için masada oturma konusu ,vs.vs.

Velhasıl ABD nin BOP Eşbaşkanlığı, Meclisteki Muhalefetin de icraatlarıyla fiilen meşrulaştırıldı .

*** *** ***
BOP Eşbaşkanlığı , yabancı ,emperyalist bir ülkenin görevi olarak Türkiye siyasetine girerken, bazı siyasi partilerde de “Genel Başkan” adının yerini; “Eşbaşkan” aldı !

DTP Genel Başkanlığında; Ahmet Türk /Aysel Tuğluk / Emine Ayna Eşbaşkanları,

DTP kapatılınca , BDP de :Selahattin Demirtaş/Gülten Kışanak Eşbaşkanları !

Bu arada Özgürlük ve Dayanışma Partisi- ÖDP nin Genel Başkanı’nı Alper Taş diye bilirken, ÖDP nin de Eşbaşkanlıkla yönetilmeye başlandığını gördük ! Alper Taş ve Bilge Seçkin Çetinkaya ÖDP Eşbaşkanları !

Olağan olmayan, ithal olan ABD nin BOP Eşbaşkanlığı, gerek siyasi partilere yerleştirilen ”Eşbaşkanlık” makamı ile İSMEN, gerek Meclisteki muhalefetin BOP politikalarına verdiği destek ile FİİLEN, nasıl olağanlaştırılıp meşrulaştırılıyor, bilmem farkında mısınız?

*** *** ***
Şimdi dostlarım SAFi bey ve SAFiye hanım , bana yine :”Ne yapalım yani başka alternatif mi var?” diyecekler!

Sevgili dostlarım alternatif, sizin azim ve kararlılığınız olacaktır, beyinlerdeki barajların aşılması olacaktır.

Alternatif , ithal değil, Sizin kendi iktidarınız; Milli Hükümet olacaktır.

Mustafa Kemal Atatürk : "YA İSTİKLAL YA ÖLÜM" dedi .

Ama ölmedik, Dirildik ve Tam Bağımsızlık dedik .

Ölüme karşı sıtmaya razı olalım deyip, YENİ Eşbaşkanların peşine takılmak ise sıtmadan kırılmaktır , ayaklar altında kalmaktır, sürünmektir ve bu sürdürülebilir bir durum değildir .

Ayşe MERAL - 03 Ağustos 2012 - Ulusal Bakış
http://www.ulusalbakis.com/

Son Yazılar