bildigimiz_deve_iste_ama225

Mücahit develer Esed diktatörlüğüne karşı ayaklandı!

Olmaz demeyin. Yumurtaya can geliyorsa, deveye de özgürlük ruhu gelebilir. Beşşar Esed'in diktatörlüğü altında inim inim inleyen mazlum develer Türkiye'ye sığınabilir.


Diktatör Esed'in bir kalesi daha düştü!

Önce Şam'da suratına bir tokat aşkedilen kana susamış müstebit, şimdi de develerin tarafsız konumlarını bırakarak mücahitlerin safına geçmesiyle birlikte sona yaklaşmış bulunuyor.

İhlas Haber Ajansı (muhaberatı daim olsun) haber yapmış: Öncüpınar Hudut Bölük Komutanlığı sorumluluk alanındaki mayınlı alandan Türkiye'ye gelen 4 adet deve mayınlı alandan geçtiği sırada tellere takılarak bazı yerlerinden yaralanmış.

Sınır birlikleri tarafından her zaman Suriyeli sığınmacıların sınırdan alınarak işlemleri yapılırken, ilk kez karşılarında develeri gören askerler şaşırmış. Koruma altına alınan develer, Cumhuriyet Savcılığı'nın kararı ile Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne teslim edilme kararı verilmesinden sonra Gaziantep'e gönderilmiş.

İHA muhabiri (kem gözlere şiş) eklemiş: Hassas olan develerin, Suriye ordu birlikleri ile muhalifler arasında çıkan çatışmada atılan bombalar ile silah seslerinden etkilendiği bu nedenle Suriye'den kaçtığı iddia ediliyor. Yeni Şafak da manşeti patlatmış: Develer de Esed'den kaçtı!

Yalnız develerin Hecin mi, yoksa çift hörgüçlü mü olduğu haberden anlaşılmıyor. Malum, Hecin devesi Kuzey Afrika dolaylarında yetişiyor ve Libya'da diktatör Kaddafi'yi (kanlı göyneği gelesice) imamın kayığına gönderen mücahitlerimizin Suriye'de de kıyam eylediğini biliyoruz. Belki, Afrikalı Hecinler de cihat için yollara düşmüş olabilirler.

Gaziantep'e gönderilen develerin, transit geçişle Adana'daki gizli kampa götürülüp götürülmeyecekleri ise bilinmiyor.

SoLpostaL - 28 Temmuz 2012

http://haber.sol.org.tr/

Son Yazılar