murhaf_jouejati_suriye_kokenli_amerikan_ajani225

Esad karşıtı yayın yapanların haber kaynağı!

Suriye'deki çatışmalarla ilgili bütün yayın kuruluşlarının kaynak gösterdiği Esad karşıtı araştırma Kurumlarının merkezindeki isim, Pentagon'un Özel harp uzmanı çıktı.

Batı medyasının Suriye karşıtı yanlı haberlerinin tek kaynağı durumuna gelen kuruluşun yöneticilerinden olan Murhaf Jouejati aynı zamanda Pentagon'a bağlı Ulusal Savunma Üniversitesi'nde Ortadoğu dersleri veriyor.

Gazeteler, televizyonlar her gün Suriye'den çatışma haberleri veriyor. Ancak kısa bir süre sonra pek çoğunun uydurma olduğu ortaya çıkıyor. İşte bu haberlerin ana kaynağı olan kurumların Pentagon görevlisi tarafından yönetildiği ortaya çıktı.

O Pentagon görevlisi Murhaf Jouejati. Suriye kökenli Jouejati, Pentagon'a bağlı Ulusal Savunma Üniversitesi'nde Ortadoğu dersleri veriyor. Ancak bu dersler sıradan dersler değil. Sözkonusu olan çeşitli ülkelerin askeri yetkililerine verilen özel kurslar.

Bu kurslara özellikle Ortadoğu bölgesinden üst düzey devlet yetkilileri katılıyor. Amaç bu ülkelerin yetkilileri Amerikan çıkarları etrafında eğitmek. Yani adeta bir özel harp merkezi.

Jouejati, Suriye'de olayların tırmandırılmasıyla birlikte Stratejik Araştırma ve İletişim Merkezi'nin yönetimine getirildi. Bu merkez aynı zamanda Suriye İnsan Hakları İzleme Kurumuyla yakın temas halinde. Bu kuruluşsa batı medyasındaki Suriye haberlerinin tek kaynağı.

Türk basını da büyük çoğunlukla bu iki kurumdan aldıkları bilgilerle haberlerini oluşturuyor. Bu haberlerdeyse katliam başlıklarıyla Suriye karşıtı propaganda yürütülüyor.

Ulusal Kanal - 14 Temmuz 2012
http://www.ulusalkanal.com.tr/

Son Yazılar