sizi_artik_amerika_bile_kurtaramaz_osman_yilmaz225

Sizi, bu millet deliğe süpürecek! Sizi, artık Amerika bile kurtaramaz!

İşçi Partisi Genel Sekreteri Osman Yılmaz, Tayyip Erdoğan iktidarının İsmet İnönü'yü Uluslararası ilişkiler dersinin müfredatından kaldırma girişimine karşı, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in tarihi uyarısını kamuoyu ile paylaştı.

*** *** ***
İnönü’yü Tarihten Silmek İsteyenlerin Hedefi Kurtuluş Savaşımız ve Cumhuriyet Devrimimizdir!

Büyük Ortadoğu Projesi memurlarının iktidarı Kurtuluş Savaşımızın ve Cumhuriyet devrimimizin önderlerinden İsmet İnönü’yü Uluslararası İlişkiler dersinin müfredatından kaldırmaya girişmiştir. Tayyip Erdoğan iktidarının İnönü’yü hedef alan açıklamaları yeni değildir. Ancak İnönü’yü tarihten silme girişimi cumhuriyet yıkıcılığının, Türkiye düşmanlığının yeni bir kanıtı olarak Tayyip Erdoğanların siciline işlenmiştir.

Türkiye’ye bölünme anayasası dayatanlar, Suriye ile aramıza düşmanlık tohumları ekenler ve onların ortakları Büyük Ortadoğu Projesinin muhalefeti, İnönü’ye ve İnönü üzerinden Kurtuluş Savaşımıza Cumhuriyetimize saldıranlar, tarih önünde hesap vereceklerdir.

ataturk_ve_ismet_inonu_birlikte

Asıl Hedef Atatürk!

İsmet İnönü, Kurtuluş Savaşımızdaki üstün başarıları, Lozan’daki devlet adamlığı ile Türkiye tarihine altın harflerle yazılmıştır. BOP Eşbaşkanlığı iktidarının kararlarıyla bu gerçek değiştirilemez. Tayyip Erdoğanlar Türkiye düşmanı faaliyetlerine bir yenisini eklemişlerdir. Tayyip Erdoğanların asıl hedefi Atatürk’tür. Atatürk devrimidir. Türkiye Cumhuriyetidir. Bağımsızlığımızdır. Kürdüyle Türküyle tekmil milletimizdir. Özgürlüğümüzdür.

İşçi Partisi olarak İsmat İnönü, Celal Bayar, Fevzi Çakmak ve Kurtuluş Savaşımızın önderlerine cumhuriyet devrimimize sahip çıkıyoruz. Türkiye’yi yeniden Kemalist Devrim rotasına sokma, bağımsız başı dik bir Türkiye’yi kurma mücadelesine başta toplumun öncüleri olmak üzere tüm milletimizi çağırıyoruz.

Osman YILMAZ - 08 Temmuz 2012 - İşçi Partisi

http://www.ip.org.tr/

Doğu Perinçek'in Yazısını Okumak İçin Tıklayın!
Siz İnönü’nün tırnağı olamazsınız!

Son Yazılar