ABD Ordusu bu "Şirin" Robotu Niye Finanse Ediyor?

İnsanın köleleştirilme süreci farklı boyutlarda ilerliyor.

Bir yanda  Zonguldak'ta taşeronlaştırılan işçi boyutu var. Yüzlerce yıllık tecrübe ile; kendi kaderleri ni milletin sırtı üzerinden garantiye alanların kontrolündeki bir sistem ucuza malettiği kömürü, o kömürü çıkarırken ölen insanlara dağıtarak oy alan bir kısır döngü işletiyor.


Diğer tarafta ise; dönüşen emperyalizm, coğrafyalardan sonra insanlar ve zihinleri üzerindeki kontrolünü güçlendirmek için yeni metodolojiler ve teknolojiler üretmekle meşgul.

İnsanın köleleştirilmesi birilerinin ufuk projesi ve bu projede insan mecbur olduğu ağlar bünyesinde eritilmekle meşgul. Kullandığınız telefondan, bilgisayara, kredi kartından, kameralara  kadar artık sadece izlendiğiniz değil; sizi izleyenler tarafından farkında olmadan yönlendirildiğiniz bir dünya yerleşiyor.

Bilim kurgu filmlerinde gördüğünüz bir tekno anti-ütopyaya doğru ilerliyoruz.


İnsanın makineleştiği, makinelerin insanlaşacağı bir araformu yaratacak teknolojik süreçler ve bunla bağlantılı siyasi /sosyal süreçler tarafından sarılıyor İnsan.

İnsanın Makineyle savaşı için henüz erken.

Bir insan hayatı için çok uzak; bir ulusun tarihi için orta vade , insanlık tarihi için kapımızdaki bir dönüşümden sözediyoruz.

Birey-Ulus-İnsanlık dengesini ; insanı köleleştirecek olan bu sürece karşı nasıl kurgulayacağımız çok önemli.

Birey'in Ulusu ve İnsanlık ile dayanışması, hem bireyin , hem ulusun, hem de insanlığın özgürlüğü ve  sağlığı için önemli.

Aksi takdirde bir avuç küresel elitin , makinelerle işbirliği içinde , bilim-kurgu filmlerini aratmayan faşist tekno-ütopyalarda varolan makineye bağlı yaşayan bir ara forma dönüşmemiz "an" meselesi.

Bu küresel dalga ile savaşmanın ilk hamlesi bilinçlenme.

Teknolojiye tapan kitlelerin; çağımızda artan verimliliğin işssizlik anlamına geldiğini anlayamayan kitlelerin;  küresel elitlerin makro planlarının kendilerini nasıl köleleştireceğini göremeyen kitlelerin çevrelerinde örülen sinsi ağların varlığını hissetmelerini sağlamak.

Politika ile teknoloji ve bilimin buluştuğu bu sınırda da gözcülerimizin olması gerekiyor. Sınır bekçiliğini insanlığın sınırında başlatıp, son kaleyi Anadolu'da inşa edeceğimiz bir metodoloji bu.

Yaklaşmakta olan İnsan-Makine "savaşında", insanlık zeminin Anadolu'dan daha sağlam bir nokta olamayacağının bilincinde olan bir irade bu.

Açık İstihbarat olarak bu nedenle teknoloji ve bilim haberlerini çok önemsiyoruz.

Ve sizlere bireyi, ulusu ve insanlığı ilgilendiren yazıları yukarıda açıkladığımız  perspektifle sunduğumuzu bilmenizi isteriz.

Aşağıdaki kısa video bir robotu gösteriyor.

ABD ordusunun yüksek teknoloji araştırma merkezi DARPA'nın finanse ettiği bir çalışma sonrası üretilen bir robot. Bunun bir çok örnekleri mevcut.

Yapay zeka teknolojileri ile birleştikçe önce işlerinize, sonra vücudunuza , sonra da beyinlerinize talip olacak bir dalganın ilk nüveleri bunlar.

İzlerken , en az 100 sene sonrasını izlediğinizin bilincinde olarak izleyin. "Ne kadar şirin" duygusundan uzak bir gözle izleyin.

Ve sorun...ABD ordusu aslında neyi finanse ediyor?

27.05.2010 - Açık İstihbarat
http://www.acikistihbarat.com/

İzlemek için tıklayınız

The latest version of the LittleDog Robot