haluk dural2

Mehmetçikler Katar'da Türkiye'nin hangi millî menfaatlerini savunacak?

Değerli Dostlarımız,

ABD Merkezî Kuvvetler Komutanlığı CENTCOM'un operasyon karargâhının Katar'daki El Udeyd hava üssünde 10.000 ABD askeri ve B-52 Stratejik ağır bombardıman uçakları dahil, 120 dolayında savaş uçağı varken ve Katar'ın topraklarının üçte biri fiilen ABD işgalindeyken Katar'a gönderilecek Mehmetçikler orada kimi, kime karşı koruyacak, Türkiye'nin hangi millî menfaatlerini savunacak?

Bu konuda ülkemizde bazı kaynaklar, AKP hükümetinin bu akıl dışı tasarrufunu savunurken, Katar Savunma Bakanlığı 12 milyar dolar değerinde F-15 savaş uçağı alımı için ABD ile anlaşma imzaladı. Yetmezmiş gibi Katar ve ABD deniz kuvvetleri Basra Körfezinde 16 Haziran 2017'de ortak tatbikat yaptılar.

Sanki Katar, ülkesindeki ABD askeri varlığının ülkesini terketmesini istemiş, bu isteğe uymayan ABD’ye savaş ilan etmiş de, Türk askeri Katar ordusuna desteğe gitmiş.

Tapuları Aydın ve Muğla illerine kayıtlı adalarımızı Yunan ordusunun işgaline, Suriye’deki Süleyman Şah türbesinin bulunduğu 10 dönümlük vatan toprağını ABD’nin köpeği PKK’nın işgaline savunmadan terkeden, yani “vatan savunması” yapmayan TSK, Katar’a gidip, vatan savunmasını yapacakmış!!!

Gerçekler böyleyken, Türk askerinin Katar’da nasıl “vatan savunması” yaptığını irdeleyen aşağıdaki muhteşem(!!!) jeostratejik analizi ibretle okumanızı, neleri amaçladığını değerlendirmenizi naçizane öneririm.

Saygılar,

Millî Merkez Genel Sekreteri
Haluk DURAL - 01 Temmuz 2017

perincek katar destegi

İlgili Yazı :

Perinçek'ten Katar'a asker desteği!

Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek, bugün Aydınlık gazetesine yazdığı yazıda Türk askerinin Katar'a gönderilmesini savundu...

Perinçek, "Katar'a asker göndermek niçin doğru" başlığıyla sunulan yazısını şöyle bitirdi:

"Katar’a asker gönderilmesine karşı çıkanlar, niyetleri ne olursa olsun, ABD’ye karşı vatan savaşının güçlenmesine karşı çıkıyorlar."

Daha önce de Aydınlık yazarı Evrim Devrim Zelyut, Katar sermayesinin büyüklüğünü gerekçe göstererek Katar'a asker gönderilmesini savunmuş ve tartışma yaratan yazısı bir süre sonra yayından kaldırılmıştı.

Doğu Perinçek'in yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Karşıda ABD ve İsrail gibi büyük güçler bulunuyor. Türkiye, vatan bütünlüğünü savunmak için, en geniş güçlerle birleşmek durumundadır. Bölgede ABD ve İsrail’e karşı açılan her cephe, Türkiye’nin vatan savaşını güçlendirir, güçlendirmektedir. O nedenle “Katar bizim neyimize”, “Araplar arasındaki çatışmalarda taraf olmayalım”, “Mehmetçiği Katar’da kırdırmayalım”, “Mehmetçiğin kanını satmayalım” gibi görüşler, bugün Doğu Akdeniz’den Umman Denizi’ne uzanan cephe gerçeklerinin hiç anlaşılmadığını gösteriyor.

Katar direnirse, Türkiye’nin Vatan Savaşı güçlenir. Katar, Suriye ve İran’ın yanındaki konumunu pekiştirirse, Türkiye kazanır.

BULUŞMA VE GÜVEN KAZANMA MEVZİSİ

Dahası Katar, bizim ittifak birikimimizle buluşma mevzimizdir. O mevzide İran ile, Rusya ile, ABD’ye direnen diğer ülkelerle silah arkadaşı oluyoruz.

Tayyip Erdoğan yönetiminin geçmişte Suriye’ye terör ihraç etmesi nedeniyle bölge ülkelerinde Türkiye’ye güvensizlikler var. Katar, bizim bu kuşkulu bakışları güvene çevirmemiz açısından da önemli bir alandır. Türkiye, ABD ve İsrail’in Sünnî Cephesi planına Katar’ın yanında yer alarak öldürücü bir darbe indirdi ve bölge ülkelerinin güvenini kazandı. Böylece ABD’nin Batı Asya’da mezhepler temelinde saflaşma ve çatışma planı bozulmuştur. Bölge ülkeleri, Türkiye’nin belirleyici önemdeki katkısıyla emperyalizme karşı mevzilenmiş bulunuyorlar.

EMPERYALİZME KARŞI MÜCADELEDE TARAF OLMAK

Türkiye Katar’a asker göndererek,

-Araplar arasında çatışmaya taraf olmuyor, emperyalizme karşı taraf oluyor.

-ABD-İsrail saldırganlığına karşı Doğu Akdeniz’den Umman Denizi’ne uzanan cephenin bütününde konumlanıyor.

-ABD’nin ve İsrail’in “Kürdistan” planına karşı ileri hatlardan savunma mevzisi kuruyor.

-Müttefiklerinin güvenini kazanıyor.

-Kendisinin ABD’ye boyun eğme yollarını kapatıyor.

-Katar’ın direncini güçlendiriyor, bu ülkenin ABD’ye yem olmasını önlüyor.

-Mehmetçiğin kanını satmıyor, Mehmetçiğe vatan savunmasında stratejik önemde görev veriyor.

Katar’a asker gönderilmesine karşı çıkanlar, niyetleri ne olursa olsun, ABD’ye karşı vatan savaşının güçlenmesine karşı çıkıyorlar."

Odatv - 01 Temmuz 2017