vatan partisi logosu3 1

Paris’te Oylar Vatan Partisi’ne!

MİLLETVEKİLİ  SEÇİMLERİ ÜYE TOPLANTISI (*)

 Arkadaşlar!  Dostlar!  Vatanseverler!

Anti-emperyalist Milliyetçilerin / Ulusalcıların Partisine!

Vatanın 780 000 kilometre karesinin birliğini savunan Halkçıların Partisine!

Bilimsel Sosyalistlerin, Mustafa Kemal Devrimcilerinin Partisine!

Türkiye’nin Kurtuluşu için, Oylar Vatan Partisine!

Yeni Dünya Düzeni Çıkmazda!

Dünyamızda güç dengeleri değişiyor. Batı, ABD ve AB kriz içinde inişe; Doğu, Avrasyayla yükselişe geçti. Çin, Rusya, Hindistan ve elbette Türkiye'miz  Avrasya Cephesinde yer alıyor.  Mustafa Kemal ‘Doğudan doğan güneş gibi’ bu geleceği öngörmüştü. Emperyalizm bu süreçte tahribatlarını sürdürüyor.  ABD’nin bölgemiz için planı BOP - Büyük Ortadoğu Projesidir. Bu plana göre ülkeler bölünecek, sınırlar değişecek! ABD, taşeronları ve kukla devletler aracılığıyla bölgede karışıklıklar ve halklar arası çatışmalar çıkarıyor. Amaç petrol, gaz ve su havzalarını kontrol, bölge zenginliklerine hakim olmaktır.

Çözüm, BOP’A karşı BAB. Batı Asya Birliği, bir Vatan Partisi Projesi!

Fethullahçıların ve AKP’nin Karşı Devrim Sürecinin Sonu Geliyor...

Amerikancı AKP, ülkemizde 13 yıldır  iktidarı gasbediyor. Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin BOP eşbaşkanı olduğunu 30’u  aşkın televizyon programında kendi sesinden dillendirdi. ABD, iktidarı da ve muhalefeti de kontrol stratejisi izliyor. ABD, AKP’yi iki kanaldan kontrol ediyor. Erdoğan ve Fethullah üzerinden. Erdoğan’ın ‘Ne istediler de vermedik!’ dediği Fethullahçılar; İktidarı bir başlarına ele geçirmek isteyince çıngar çıktı. Bu plana en büyük engel olarak görülen o zamanki İşçi Partisi’ne (bugün Vatan Partisi) ve TSK’ya komplolar, tutuklamalar yapıldı. Silivri süreçi böyle başlatıldı.Türk Gençliği, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Gençliğe Sesleniş’ söylevini kendine verilmiş bir görev olarak alıp, ayağa kalktı. Halkın mücadelesi ile Silivri zindanları yıkıldı.

Bu Millet İnsanı Vezir de eder, Rezil de!

Komplolar, kumpaslar resmen çöktü... Fethullahçıların tasfiye süreci devam ediyor. Bu temizlik Türkiye Devriminin lehinedir. Sıra elbette AKP iktidarına geliyor. Çünkü Türk Milletini Anayasa’dan silip, Parlamenter sisteme son vermek niyetindeler. ‘Başkanlık Sistemi’ hayalleri gören bir Erdoğan yönetimi, mevcut Anayasa’yı çiğniyor. AKP’li Bakanlar ‘Anayasayı tanımıyoruz’ beyanında bulunuyor! Yasa ve hukuk tanımazlıkla suç işliyorlar. Bu hayaller gerçekleşmiyecek! Vezirler devri bitti.Bu millet insanı Vezir de eder, Rezil de!

Ortada Bir Fil Dolaşıyor!

Ortada Bir Fil Dolaşıyor, sistem partilerinin Fil’i. Filin hortumu AKP iktidarı. Ha babam hortumluyorlar ülkeyi. Memlekette özelleştirme ve satışlardan geriye pek bir şey kalmadı. Filin dişleri bölücü PKK terör örgütü. PKK da,  ABD patentli. Pentagon ve CIA kontrolünde Türkiye’ye saldırıyor. PKK’ya taşeronluk için verilen rol  ABD emperyalizminden geliyor! Hınk deyicisi de  AB!

Filin Yükünü 4 Fil Ayağı Çeker!

Birinci ayak, Yeni CHP olarak ‘dizayn’ edilen Kemal Kılıçdaroğlu Kliği.

İkinci ayak,  Nato Milliyetçiliğinden özürlü Devlet Bahçeli Kliği.

Üçüncü ayak, can çekişen Fethullahçılar ile Gül Kliği.

Dördüncü ayak, PKK’nın ‘sol’ aldatmacası ile pazarlanan  HDP.

Fil’in arkasındaki ufak kuyruk da, PKK kuyrukçusu sözde ‘sol’!

Asalaklar da var Fil üstünde. Sözde ‘Ermeni Soykırımı’ tezini  savunan enteller!

Filin Tepesinde Amerikancılar, AB’ciler Oturuyor!

Filin tepesinde hep Amerikancı’lar,  AB’ciler oturur. Aldıkları emirlerle Türkiye’yi çiğnetirler. AKP iktidarında Türkiye borç ve kriz çıkmazına sokuldu. Borcun faturası da millete çıktı. Vurgun ve zenginlikler ise AKP ve yandaşlarına akıyor. Bu gerçekleri cesaretle Türkiye Halkına açıklayan, mücadele eden ve çözüm üreten parti, Vatan Partisi oldu.

Kriz ve İşsizler Ordusu 6.5 Milyona Ulaştı!

Halka dağıtılan sadaka, sus payı oluyor. Asgari geçimle yaşayanlar 12 milyon.  AKP devrinde, öğretmenler, emekçiler ve genç nüfus işsiz. Varsa ‘iş’, o da yandaşa gidiyor. Tarım ve hayvancılık öldürüldü. AB Kotalarıyla üretim donduruldu. Sanayi gelişmiyor.  Anadolu köylüsüne üretim yasak! Eğitim ve sağlık sektörü çöküşte. AB ve ABD’ye, direnen Vatan Partisi üretim ekonomisi kuracaktır.

Hayatta En Gerçek Yol Gösterici Bilimdir!

Türkiye, Mustafa Kemal’in ‘Hayatta en gerçek yol gösterici bilimdir’ seferberliğiyle XXII. yüzyılın modern toplumunu kuracaktır. Türkiye tarikat ve şeyhlere son diyecek, devrim yasaları uygulanacaktır. ‘Devrimin kanunu bütün kanunların üstündedir’, diyor Mustafa Kemal. Türk Devriminin bize bıraktığı, Emperyalizm çağı boyunca elinde savunacağı 6 ilke, 6 ok var! Yeni CHP 6 ok’u programından çıkardı. Avrupa’dan ithal neo-liberalizmin ideolojisi sosyal demokrasi, emperyalist merkezlerce tezgahlandı. Bu programın ekonomisini de IMF–Dünya Bankası görevlisi, Kemal Derviş’le yürüteceklermiş! Hem de Ecevit Hükümetini dağıtıp, AKP’yi iktidara getiren Kemal Derviş’le!

Türkiye İki Muhasebeciye Mahkum Değil!

Türkiye iki muhasebeci Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’na;  Siyasi, Karagöz ve Hacivat’lara mahkum değildir. Yeni CHP’nin ‘Büyük Felaket-Ermeni Sorunu’ndan, Büyük Koalisyon, AKP-YCHP’ye, sözde çözümlerin üretildiği oyunlarını da teşhir ediyoruz. AKP Davutoğlu hükümetinin son marifeti; Dolmabahçe AKP-PKK ittifakı oldu. Senetli sepetli işbirliği! ‘Dolma’yı yutturamıyacaklar!  PKK-DYP’li koalisyonlara hayır!

Altı Ok Mirası Vatan Partisinde!

Vatan Partisi, Mustafa Kemal Atatürk’in Cumhuriyet Anayasasına yazdığı; Halkçılık, Ulusçuluk, Laiklik, Cumhuriyetçilik, Devletçilik ve Devrimcilik, 6 ok programıyla, Halkımıza temel çözümü sunuyor. Seçimlerde, önce kafalardaki, sonra da yüzde on barajlarını yıkarak TBMM’ne girmeliyiz. Gün, VATAN’da birleşme günüdür!  Gün, çekim merkezinde VATAN PARTİSİ olan Milli Hükümeti kurma günüdür!

Mustafa Kemal’in Askerleri Görev Başında!

Görevi şimdi, Mustafa Kemal’in Askerleri talep ediyor! Kadın – Erkek, Emekçi – Aydın – Bilim İnsanı, Türk – Kürt, Alevi – Sünni ülkemizin bütün bileşenleriyle VATAN diyoruz. ‘Türkiye Cumhuriyetini Kuran Türkiye Halkına Türk Milleti Denir’ diyor, Mustafa Kemal Atatürk!  Barış içinde bir arada yaşayan bir ülke inşa etmeliyiz. Bağımsız Türkiye, yabancı başkentlerden değil Ankara’dan yönetilecek, diyor, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek.  Hedef, yuttaşları çağdaş, modern, laik, bilim, kültür ve sanatla donatılmış bir Türkiye olmalı. Komşularıyla barış içinde yaşayan, bayındır, özgür insanların Türkiyesini kurmak için VATAN PARTİSİ !  

Vatan Partisi Geliyor!

Gülümse Türkiye!

Gürler AKDORA - 10 Mayıs 2015 - Paris

Not. Paris’te 10 Mayıs 2015 günü Vatan Partisi Yurtdışı Milletvekili adayı Beyhan YILDIRIM’ın katılmasıyla yapılan yemekli toplantı açış konuşması genişletilmiş metnidir.