redhack_ezilenlerin_dostu225

RedHack, İçişleri'nin arşivindeki ABD belgelerini yayınladı!

RedHack, gaflarıyla gündemden düşmeyen İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in bir vatandaşa "takla at da göreyim" sözleri üzerine hacklediği Bakanlığın sitesinde, dünyanın gözü önünde 5 milyon çocuğun babasız kaldığı, son 50 yılın en büyük katliamının şoke eden belgeleriyle karşılaştı.


İçişleri Bakanlığının serverlarındaki kan donduran fotoğraf ve belgeler, ABD'nin 2003 yılında özgürlük! getirmek için başlattığı Irak işgaline aitti. ABD'li Üst düzey bir askeri görevlinin bilgisayarından çıktığı anlaşılan dokümanların, Türk İçişlerinde ne aradığı ise anlaşılamadı...

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in Erzurum'da 5 TEDAŞ işçisinin yaşamını yitirdiği göletteki incelemesinin ardından "Sayın Bakanım geldiğine çok sevindim" diyen vatandaşa "Nereden bileyim sevindiğini, hadi bir takla at da göreyim" sözleri, 20 Nisan gecesi RedHack'i (Kızıl Korsanlar) harekete geçirdi. Şahin'i, İçişleri'nin internet adresini kırarak protesto eden RedHack, Bakanlık sitesine "İmamın yeşil ordusuna karşı kızıl direniş" başlıklı notu düştü ve "Artık oynama sırası sende İdris!" dedi.

İçişleri Bakanlığının sitesini hackleyerek büyük ses getiren Kızıl Korsanlar, ele geçirdikleri dosyalarda, 2003'te başlayan Irak işgalinde görevli ABD'li üst düzey askeri bir yetkiliye ait insanlık dışı fotoğraf ve belgelere rastladı.

ABD'nin Irak'taki en büyük askeri üssü olan ve Irak’ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in El Fev Sarayı'nın bulunduğu Zafer Kampı'nda görevli Stephen D. Turner adlı üst düzey yetkilinin bilgisayarından çıktığı anlaşılan rapor, işgal sırasında ABD'nin sahnelediği vahşet gösterisinin izlerini taşıyor.

'İNŞALLAH DİYORLAR, O KADAR!'

Turner'ın üstlerine gönderilmek üzere hazırladığı Irak halkını aşağılayan ifadelerle dolu 15 Haziran 2009 tarihli raporu, ABD'nin Ortadoğu halklarına bakışının bir özeti gibi...

Turner, 13 sayfalık raporunda, aynen şöyle diyor: "Iraklıların mantığı bozuk, inşallah diyorlar, o kadar. Iraklıların mantıklı bir kafa yapıları yok. Hepimiz Iraklıların mantığının bozuk olduğunu biliyoruz fakat üst kademeli askerlerin rehberliğinde ve alt kademedeki askerlerin çabasıyla bu sorunun üstesinden gelebiliriz."

'SORUN GİDERMEDE ZAYIFLAR!'


Raporun "Iraklıların mantığı" adlı bölümünde ise Turner, Irak halkının "sorun giderme konusunda beceriksiz, problemin adını koymak konusunda da yetersiz olduğunu" söylüyor.
Irak'ı yeniden dizayn etmek isteyen ABD gibi Turner da bu "yetersizliğin giderilmesi" için yapılması gerekenleri sıraladığı "öneriler" bölümünde şöyle diyor:

"Iraklıların kültürünü ya da kafa yapılarını değiştiremeyiz. Fakat 10-15 civarında askerden oluşan lokal güçler'e kendi işlerini yapmaları için mikroyönetimler olmadan yetki verilebilir ya da bir yetkiliye bağlı kılınmaları sağlanabilir. Genellikle eski yetkililere etki edilemiyor ancak bazı genç yetkilileri istediğimiz gibi yönlendirebiliriz ve böylece mikroyönetimler sayesinde kafa yapılarında istediğimiz gibi bir değişim sağlanabilir."

CHAI BOYS'LARLA FUHUŞ!

"Görev yerleri değiştirilen askerler" ile ilgili bölümde ise Turner, Irak'ta fuhuş yapan "Chai boys" adlı erkeklerle ABD'li askerlerin ilişkilerini üstlerine şikayet ediyor.

"Kumandan yapması gerekenler konusunda sorumluluk sahibi fakat nerede çalıştığı, nereye gittiği ya da statüsü konusunda hiçbir fikri yok. Çünkü askerler çalıştıkları kumandanı saymıyor, desteklemiyor. Irak Ordusu Kumandanı sevdiği ABD'li askerleri, 'Chai Boys'larla bir araya getiriyor. Bunu defalarca yaptı."

ABD’NİN ‘HAYALET ASKERLERİ!’

Türkiye İçişleri Bakanlığı’nın bilgisayar sistemini ele geçiren Redhack (Kızılkorsanlar) adlı solcu gençlerden oluşan grubun ulaştığı belgeler arasında ABD’li bir üst düzey yetkilinin hazırladığı rapor da var. Raporda ABD’nin Irak’ı işgfali sırasında askeri harcamalar için gönderdiği milyonlarca doların nasıl cebe indirildiği ortaya çıktı.

RedHack'in (Kızılkorsanlar) ele geçirdiği ABD'li üst düzey yetkili Stephen D. Turner'a ait raporda, ABD'nin Irak’ı işgali sırasında askeri harcamalar için gönderdiği milyonlarca doların nasıl cebe indirildiği de ortaya çıktı.

Raporun "Ödeme prosedürleri" bölümünde Turner, bazı ABD'li askerlerin, görev listelerine sahte adlar ekleyerek ‘hayalet askerler’in maaşlarını da aldıklarından söz ediyor. Bu dolandırıcılığı görev listelerini karşılaştırarak ortaya çıkarılabileceğini söyleyen Turner şunları söylüyor:

"Ödemelerle ilgili asıl sorun; askerlerin aldığı ücretlerin gerçek ödemeler olup olmadığının doğrulanamaması. 'Hayalet askerler' ile ilgili bu durumun sağlamasını yapmak da mümkün değil. Buna karşın, bazı yetkililer, 6-8 aydır ödeme de yapmamakta. Buna karşın çalışmayı sürdürüyoruz. Fakat bu daha uzun süre böyle gitmez. Bunu söylersek istifa ettirmeye çabalayacaklarından veya daha kötüsü çalışmak istemediğimiz adamlarla çalıştırmaya zorlamalarından korkuyoruz. Bu ödeme konusu artık bir düzene sokulmalı."

'DOKTORA İHTİYACIMIZ VAR!'


Turner, raporun "müzakere" bölümünde ise Askeri Geçiş Alayı'nın gemi güvertesini terk etmediği için tıbbi desteğe ihtiyacının olmadığı iddiasına karşı çıkıyor. "Bu asla kabul edilemez" diyen Turner, doktor ihtiyaçlarının karşılanmasını talep ediyor:

"Alayım, gemi güvertesinden ayrılmadığı için doktor ihtiyaçlarının olmadığı söyleniyor. Ancak bu asla kabul edilemez. Çünkü takımım 80 muharebe devriye kolundan oluşmakta ve tıbbi hizmet elemanına ihtiyacımız var. Şanslıyız ki Phoenix Akademisi’nde aldığımız eğitimler sayesinde tıbbi ihtiyaçlarımızı kendi kendimize giderebiliyoruz. Ancak yine de doktora ihtiyacımız var."

'BRONZ MADALYA BİZE DE VERİLSİN!'


Turner, raporunda, kendisine bağlı birliklere ödül verilmemesinden de yakınıyor. "Bronz madalya alınması için herhangi bir ölçüt bulunmazken ve başka birliklere bu ödül verilirken aynı koşullarda olan bize böyle bir uygulama yok. Bu nedenle bu ödül politikalarının netliğe kavuşturulmasını istiyoruz" diyen Turner, takımıyla ilgili gözlemlerini ise şu sözlerle aktarıyor:

"Takımımla ilgili gözlemlerime, bilgilerime ve fotoğraflarına baktığımda, görevlerini yerine getirmek için motivasyonlarını ve kendilerine güvenlerini geliştirmiş olduklarını görüyorum."

Turner, buna karşın "kıdemli başçavuş" ile çalıştığı bir ay boyunca Irak Ordusu içindeki erbaşların sorumluluklarını yerine getiremediğinden de söz ediyor: "Irak Ordusu içindeki erbaşlar, askerliğin gerekliliklerini yerine getiremiyor. Bu erbaşların yiyecek hizmeti gibi konularda karar vermelerine bile izin verilmiyor. Bütün planları ve kararları Irak Ordusu yetkilileri veriyor!"

Berivan TAPAN - 30 Mayıs 2012 - Yurt Gazetesi
http://www.ulusalkanal.com.tr/

Son Yazılar