tgb_ataturk_cumhuriyetini_yeniden_kuracagiz225

Silivri Zindanında Tutsak Yurtseverlerin 19 Mayıs Destek Mesajları!

Hikmet Çiçek 19 Mayıs destek mesajı!

hikmet_cicek_19mayis_mesaji225

Türkiye Gençlik Birliği'nin değerli gençleri,

Sevgili kardeşlerim,

"Tam Bağımsız Türkiye" talebi, '68 kuşağının en önemli eylem sloganlarından biriydi.

Şimdi de Türkiye Gençlik Birliği'nin en önemli sloganlarından biridir, "Tam Bağımsız Türkiye".

Açıktır ki Türkiye Gençlik Birliği '68'in devamı ve mirasçısıdır.

68'in koşulları bugünkünden çok daha demokratikti. Ama gençlik o koşullara bile haklı olarak isyan etmişti. Şimdi ise AKP iktidarı altında sizlere yaşatılan koşullar çok daha ağırdır.

Öyle ise başkaldırmamak ayıptır!

Sömürgeleştirilmek ve bölünmek istenen bir ülkenin gençliği isyan etmeyip de başka ne yapsın?

TGB'nin ülkemizin bağımsızlığına sahip çıkmasından gurur duyuyoruz.

68'in en büyük dersidir, gençliğin büyük kitlesiyle birleşmek. Çünkü zafer ancak büyük güçlerle kazanılır. Türkiye Gençlik Birliği şimdi bunu başarıyor.

Tarih yapmak için yola çıkanlar, kendi tarihsel kökleriyle birleşmek zorundadırlar. 68'in gençliği, Türkiye'nin bağımsızlıkçı tarihine sıkıca sarılmışlardı, o tarihten güç alıyorlardı.

Unutmayın ki, Deniz Gezmiş o tarihe sarıldığı için Deniz Gezmiş oldu!

19 Mayıs bayramınız kutlu olsun!

Hepinizi yürekten devrimci duygularımla selamlıyor, başarılar diliyor, gözlerinizden öpüyorum.

Hikmet Çiçek - 18 Mayıs 2012 - Silivri

Silivri 1 Nolu Cezaevi F/7***********************************************************************************************************
dogu_perincek_19mayis_mesaji225

Doğu Perinçek 19 Mayıs destek mesajı!

Devrimci Gençler,

Değerli arkadaşlar,

Sizleri, 1968 gençlik hareketinin Genel Başkanı olarak selamlıyorum.

19 Mayıs, sizin eyleminizde bir tarih değil, gelecektir.

Sizler, devrim yapacak, devrimi yaşayacaksınız.

Bizler de o devrimi sizlerle birlikte yaşayacağız.

Siz, Cumhuriyetimizi yeniden örgütleyecek devrimci gençliğe bin selam.

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek - 18 Mayıs 2012 - Silivri

***********************************************************************************************************

mehmet_perincek_19mayis_mesaji225

Mehmet Perinçek Silivri Zindanı'ndan sesleniyor!

İçinden geçtiğimiz bu zor süreçte Türkiye'nin en büyük şanslarından biri de devrimci bir gençlik geleneğine sahip olmasıdır. 1876'dan 1908'e, 1920'lerden 27 Mayıs'a, 1968'e kadar Türkiye'nin bütün ileri atılımlarında gençlik hep ön saftadır. Ne zaman ihtiyaç olsa kendini memleket davasına adamaktan geri davranmamıştır.

Bugün de, aynı tarihte olduğu gibi Türk gençliği, yurtseverlik ve özgürlük temelinde bir araya gelmekte, Atatürk devrimciliğinden aldığı güçle vatanı için ayağa kalkmaktadır.

Bundan böyle Türk gençliğine sadece bugün değil, her gün 19 Mayıs'tır. Takvimler yarın da 19 Mayıs'ı gösterecektir, ondan sonraki gün de. Artık Türk gençliği 19 Mayıs gecesi yatacak, 19 Mayıs sabahı uyanacaktır. Ta ki 30 Ağustos'a kadar!

Mehmet Perinçek - 18 Mayıs 2012 - Silivri
Silivri 1 Nolu Cezaevi B-2 Koğuşu


***********************************************************************************************************
atilla_ugur_19mayis_mesaji225

Hasan Atilla Uğur'un TGB'ye 19 Mayıs destek mesajı!

Türkiye Gençlik Birliği'ne;

Sevgili gençler;

Atatürk Cumhuriyeti'nin dış destekli çökertilme saldırısına karşı verdiğiniz mücadele her türlü takdirin üzerindedir. İç ve dış ihanet şebekelerinin sizlerden çekinmeleri hatta korkuyor olmaları boşuna değildir.

Çünkü; Mustafa Kemal'in "Gençliğe Hitabesi"nde işaret ettiği Türk Gençliği sizlersiniz. İşte bu yüzdendir ki Türk Milleti bu sıkıntıları da atlatacaktır. Bundan hiç şüphem yoktur.

Böyle bir ortamda daha da anlamlı hale gelen 19 Mayıs Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar gözlerinizden öperim.

Atilla UĞUR - 18 Mayıs 2012 - Silivri
Silivri Esir Evi


***********************************************************************************************************

baris_terkoglu_19mayis_mesaji225

Barış Terkoğlu'nun destek mesajı : "Duvarların ardında bizler de sizinleyiz!"

Sevgili Dostlar;

Silivri Zindanı'ndaki esaretimiz nedeniyle bugün yanınızda değilim. Ancak rüzgara söylediğiniz sözleriniz, şarkılarınız duvarları aşıyor. Hürriyetin, kardeşliğin, devrimin sesini hücrelerimize taşıyor. Duyuyoruz.

Sevgili Dostlar;

Bir yeni Ortaçağ karanlığı günden güne üstümüze çöküyor. Tarihimizin devrimle yaratılan kazanımları, yıkıcılarının ayakları altında eziliyor. Siyaset, hukuk, sanat, bilim, kültür kurumları despotluğun şubesi haline getiriliyor. Başka bir dünyaya hülyalı aydınlarımıza ise daha büyük hapishaneler inşa ediyorlar.

Mümkün mü?

Yarattıkları zorbalığa dayalı düzenin ebedi olması mümkün mü? Bu sessizliğe halkın mahkum olması mümkün mü? Bu kör karanlığın ışıksız kalması mümkün mü?

Sevgili Dostlar;

68 yıl önceydi. Faşistlerin ayak sesleri kulakları sağır ediyordu. Uzun sessizliği iki devrimci delikanlı, 19 Mayıs günü Süleymaniye Camii'nin minarelerine astıkları pankartla bozdular. Gençler tutuklandı. Tevfikat dalgalarından birinde, iki gün iki gece işkencenin ardından Sansaryan Han'ın tepesinden atılan Hasan Basri Alp, gencecik yaşında yazdı şu satırları:

"En güzel, en olgun, en harikulade

Meyvesini versin diye toprak

Hiçbir emek esirgenmedi ondan

Ne zindan, ne temerküz kampları

Ne duvar diplerinde kurşunlanmak

Ter, gözyaşı ve kanla suladık onu

Dökecek yeryüzüne tam ve olgun mahsulünü

Toprak nankör değildir, utandırmaz insanoğlunu"

Toprak utandırmadı insanoğlunu...

25 yıl sonra aynı toprakların fidanı Denizler, bir 19 Mayıs günü Samsun'dan Ankara'ya "Tam Bağımsız Türkiye" diyerek yürüdüler. Büyüyüp çınar oldular. Sonra toprağa düştüler.

Bugün toprak utandırmıyor yine insanoğlunu.

Şimdi bir başka 19 Mayıs günü siz topraktan, denizden, güneşten yükseliyorsunuz. Adımlarınızla karanlığı yırtıyorsunuz. Boynumuzdaki ipi, kafamızdaki çuvalı, gözümüzdeki bağı çıkarıyorsunuz. Gençlik denen milletin marşlarını söylüyorsunuz. Bugün 19 Mayıs'ımızı bütün halklara armağan ediyorsunuz.

Artık sizinle yalnız Turan Emeksiz, Deniz Gezmiş, Erdal Eren değil Simon Bolivar, Jose Marti, Che Guevara da yürüyor. Rosa Lüksemburg, Gramsci, Boby Sands de yürüyor. Doğu'nun bağımsızlık ve özgürlük isteyen çocukları da sizinle kol kola. Duvarların ardında bizler de sizinleyiz.

19 Mayıs'ın geleceğe devrim ve hürriyet şarkıları söyleyen gençlerinin bayramı kutlu olsun!

Viva 19 Mayıs!

Barış Terkoğlu - 16 Mayıs 2012 - Silivri
Silivri 1 Nolu Cezaevi/ B-3 (Alt) Tecrit Hücresi


***********************************************************************************************************

cetin_dogan_19mayis_mesaji225

Çetin Doğan'ın 19 Mayıs destek mesajı!

Sevgili Gençler,

TGB olarak bugüne kadar yurt çapında gerçekleştirdiğiniz eylemlerle ulusumuza musallat olan karanlık güçlerin her geçen gün daha fazla korkulu rüyası olmayı başardınız. Bundan daha da önemlisi, ülkemizi Ortaçağ karanlığına, umarsız serüvenlere sürüklemek isteyenlere karşı korkusuzca başkaldırdınız; ulusumuza, parmaklıklar ardına konan yurtseverlere ve de Kemal'in Askerleri'ne aydınlık günler için direnme, savaşma güç ve inancını verdiniz.

19 Mayıs Ulusal Bayramımızı elimizden almak isteyenlere karşı en görkemli, en anlamlı cevabınız, bu "Bayramı" hem ulusal ve hem de uluslararası platformda barış ve özgürlük şöleni olarak kutlanmasını sağlamış olmanızdır. Sizleri aranızdaki dost ve kardeş halklardan gelenlerle birlikte yürekten kutluyor; sizlere Kemal'in Askerleri'nin selam, sevgi ve başarı dileklerini iletiyoruz.

Bugün 19 Mayıs'ı uluslararası bir şölenle kutlamanın onu daha fazla anlamlılaştırdığı kuşkusuzdur. Bu kutlamanın, yüce Atatürk'ün "Yurtta barış, dünyada barış" özdeyişini gerçekleştirmeye bir adım olmasını diliyorum.

Bu kutlama dünyayı kan ve gözyaşına boğan ve boğmak isteyenlerle onların taşeronlarına bir meydan okumadır.

Bu kutlama ülkemizde ve dünyada yaşanan haksızlıklara, hukuksuzluklara, açlık ve sefalete ve de emperyalizme, sömürüye karşı bir dayanışma, bir başkaldırıdır.

Yaşasın 19 Mayıs! Yaşasın 19 Mayıs' yaşatan ve ona daha fazla anlam kazandıranlar...

Viva 19 Mayıs!

Esenlik dileklerimle...

Çetin Doğan - 16 Mayıs 2012 - Silivri

***********************************************************************************************************

tuncay_ozkan_19mayis_mesaji225

Tuncay Özkan'ın "Yaşasın 19 Mayıs" destek mesajı!

Sevgili Kardeşlerim;

Bugün Silivri'de esaret altındayız. Ancak emin olun sizlerin omuz başında hissediyorum kendimi.

Şizofren bir cehalet bugün ülkemizi işgal etti. Yetmedi, karanlığını bütün dünyaya bulaştırmaya çalışıyor. Emperyalist programların taşeronluğunu yapıyor. Sizin dünyanın devrimcilerini yan yana getiren çıkışınız onların korkulu rüyasıdır.

Kardeşlerim;

Ülkemizin devrimci aydınlarını, yazarlarını, gazetecilerini, yurtsever askerlerini hapishanelere doldurdular. İnsanları korkuttular, halkı sindirdiler. Örgütlenmeyi, karşı çıkmayı, ses çıkarmayı yasakladılar. Sizin yüz bin adımınız onların duvarlarında açılmış oyuktur.

Kardeşlerim;

Gericilik bütün halkların en belalı düşmanıdır. Soyu, sopu, ruhu, vicdanı hep satılıktır. Onlar ülkemiz topraklarını Amerikan üssü yaptılar, tersanelerimizi ve limanlarımızı yağmacılara pazarladılar, halkın biriktirdiklerini otel odalarında yağmalattılar. Sizin mücadeleniz bilfiil işgal altındaki vatana binlerce elle sarılma mücadelesidir.

Kardeşlerim;

Tiyatroyu yasakladılar. Edebiyatı susturdular. Sinemayı sindirdiler. Heykelleri yıktılar. Sahneleri kapattılar. Mustafa Kemal'in "reisicumhur olabilirsiniz ama sanatçı olamazsınız" dediği insanlara parmaklarını sallayarak "siz kimsiniz" diye bağırdılar. Sizin kalkışınız Nazımlar'ın, Sebahattin Aliler'in, Aziz Nesinler'in, Orhan Kemaller'in, Tevfik Fikretler'in, Namık Kemaller'in kalkışıdır.

Kardeşlerim;

Devrimlerimizi karanlığın örtüsüne saklamaya çalışanlar sonunda 19 Mayıs'ı da yasakladı. Gençliğin damarlarındaki heyecandan korktu. Haksız da değiller! Mustafa Kemal'in Harekat Ordusu'yla İstanbul'a yürüdüğü yaştasınız, Deniz Gezmiş'in sandalyesine tekme attığı yaştasınız, Turan Emeksiz'in Beyazıt'ta vurulduğu yaştasınız, Şeref Vapuru'ndan vatanına son kez bakanların yaşındasınız. Sizden korkulmaz mı?

Kardeşlerim;

Gençlik bayramını yasaklayanlar belki de hepimize iyilik yaptılar. Bizi uykudan, masaldan, kabustan uyandırdılar. Bize yeni bir bayram verdiler. "19 Mayıs Devrimci Gençlik Bayramı". Bizler o bayramı kendi ellerimizle yaratacak, hayatı bayram yapacağız. Gündoğdu Marşı'nın yanında Venceremos, Çav Bella söyleyeceksiniz, bizler buradan katılacağız. Bayramımızı, halkların kardeşliği bayramı yapacağız. Şarkılarımız bütün dünyanın başındaki çuvalın yırtılmasıdır.

Hepinizi Silivri Zindanı'ndan hürriyet alkışıyla selamlıyorum.

Devrimci Gençlik Bayramımız kutlu olsun.

Tuncay Özkan - 17 Mayıs 2012 - Silivri
Silivri 1 Nolu Cezaevi/ B-3 (Alt) Hücresi


***********************************************************************************************************

http://www.tgb.gen.tr/

Son Yazılar