gelecek_bizleriz_19mayis_225

19 Mayıs 2012, devrimci silkiniş, ayağa kalkma ve mücadele günü olacak!

İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey, bugün Ankara’da yaptığı basın açıklamasında, AKP’nin 19 Mayıs kutlamalarını yasaklama girişimine tepki göstererek, yurttaşlarının yurdun her bir yanında 19 Mayıs kutlamalarına katılmaya çağırdı.


•  Anayasa Mahkemesi tarafından Cumhuriyet yıkıcılığından mahkûm edilmiş olan AKP de, O’nun yasak kararı da gayrimeşrudur!

•  19 Mayıs tarih değil gelecektir. 19 Mayıs, Türk Devriminin adıdır. Devrimimizi yasaklayamazlar.

•  19 Mayıs 2012, yeniden kuracağımız Atatürk Cumhuriyeti için halkımızın devrimci silkiniş ve ayağa kalkma günü olacaktır.

•  19 Mayıs’ta Cumhuriyet yıkıcılarının Milli Bayramlarımızı yasaklama kararını kaldırıyoruz. AKP de, yasakları da tarihin çöplüğüne atılacaktır.

•   Bütün yurttaşlarımızı, 19 Mayıs kutlamalarına katılmaya çağırıyoruz!


19 MAYIS GELECEĞİMİZDİR!

19 Mayıs’ın tarih değil, Türk Milletinin geleceği olduğunu belirten Özbey, “19 Mayıs, Türk Devrimi’nin adıdır. Devrimimizi yasaklayamazlar, Devrimimizi yeniden kazanacağız” dedi.

YASAKLARI HALK KALDIRACAK!

“Anayasa Mahkemesi tarafından Cumhuriyet yıkıcılığından mahkûm edilmiş olan AKP de, O’nun yasak kararı da gayrimeşrudur” diyen Özbey, 19 Mayıs’ta halkın, Mafya-Tarikat-Gladyo iktidarının, Milli Bayramları yasaklama kararını kaldıracağını, 19 Mayıs yurdun her köşesinde coşkuyla kutlanacağını ve AKP’nin de, yasaklarının da tarihin çöplüğüne atılacağını belirtti.

19 MAYIS’TA ALANLARA!

“19 Mayıs 2012, yeniden kuracağımız Atatürk Cumhuriyeti için halkımızın devrimci silkiniş, mücadele ve ayağa kalkma günü ilan ediyoruz” diyen Özbey, bütün yurttaşları, direnme hakkını kullanmaya, BOP Eşbaşkanlığı’nın yıkım sürecine milat olacak 19 Mayıs kutlamalarına katılmaya çağırdı.

Hasan Basri ÖZBEY - 11 Mayıs 2012 - İşçi Partisi

Son Yazılar