abdulgul_yine_yalanci_cikti_iste_belgesi2_225

Abdullah Gül’ün yalan söylediği ortaya çıktı!

Gül, “28 Şubat kararları ne bakanlar kuruluna geldi ne de karar alındı” dedi.

Ancak, dönemin Başbakan Necmettin Erbakan imzalı bir belgede, 28 Şubat MGK kararlarının Bakanlar Kurulu’nda da karara bağlandığı anlatılıyor.

İşte Abdullah Gül’ü yalanlayan 14 Mart 1997 tarihli o belge…

Abdullah Gül, “o konular Bakanlar Kurulu’na getirilip herhangi bir Bakanlar Kurulu kararı çıkartılmadığı için benim imzam yok” demişti. Gül’ün “o konular” dediği, Milli Güvenlik Kurulu’nun 28 Şubat 1997′de aldığı kararlar.

Gül, Hollanda’ya giderken 28 Şubat kararlarının Bakanlar Kurulu’nda gündeme gelmediğini ve karar alınmadığını savundu.
Oysa 14 Mart 1997 tarihli bu belgede Başbakan Necmettin Erbakan imzalı belge Abdullah Gül’ü yalanladı.

Erbakan 13 Mart 1997′de toplanan Bakanlar Kurulu’nda alınan kararların gereğinin yapılması için ilgili Bakanlıklara talimat veriyor.

Cumhurbaşkanlığı makamında bulunan Abdullah Gül, “28 Şubat kararları Bakanlar Kurulu’nda konuşulmadı. Karar alınmadı, Benim imzam yok” diyor. Ancak Necmettin Erbakan imzalı belgede açık açık MGK’da alınan 28 Şubat kararlarının müzakere edildiği vurgulanıyor. Hem de öncelik verilerek!

abdulgul_yine_yalanci_cikti_iste_belgesi

Başbakan Necmettin Erbakan imzalı belgeden:

“28.2.1997 tarihli Milli Güvenlik Kurulu kararlarının 13 Mart 1997 günü Bakanlar Kurulu’nda öncelikle müzakere edildiği malumlarınızdır.”

Dahası var. Dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan, Bakanlar Kurulu’nun karar aldığını da belirtiyor.

Başbakan Necmettin Erbakan imzalı belgeden:

“Bu müzakerede alınan “İrtica ile etkin bir şekilde mücadele edilmesi” kararı mucibince Milli Güvenlik Kurulu’nun Bakanlar Kurulumuza bildirdiği hususların bir kopyası ilişikte bilgilerinize sunulmuştur.”

Abdullah Gül, Necmettin Erbakan başkanlığındaki Refah-Yol hükümetinin de bakanıydı. 13 Mart 1997′deki Bakanlar Kurulu toplantısında o da vardı. Ancak aradan 15 yıl sonra Abdullah Gül, neden “karar almadık, imzam da yok” dedi. Bu sorunun yanıtını da okuyucularımıza bırakıyoruz.

Ulusal Kanal - 19 Nisan 2012

Son Yazılar