bornova_bayrakli4_225

250 Kilometre yol yürüyen, 18 İlçe, belde ve köyden geçen Özgürlük Yürüyüşçüleri İzmir’e girdiler!

SAYILARI 10 BİN’İ AŞAN ÖZGÜRLÜK YÜRÜYÜŞÇÜLERİ 18 İLÇE, BELDE VE KÖYDEN 250KM YOL YÜRÜYEREK, İZMİR CUMHURİYET MEYDANI’NA GİRDİLER!

3. gece Sarılar Köylülerinin ağırladığı yürüyüşçüler, köylülerin ikramı olan tavuklu pilav ve ayranla karınlarını doyurdular. Gece köy meydanında şenlik yapıldı. Aynı gece Sarılar’da toplam 25 kişi İşçi Partisi’ne üye oldu.

4. ve son gün olan 24 Mart 2012 günü Belkahve’de ant içen yürüyüş kolu, Bornova’ya geldi. Yürüyüşçüler; Bornova, Bayraklı ve Karşıyaka’dan 13km yürüyerek Alsancak kordon üzerinden, Cumhuriyet Meydanı’na girdiler.

Başta İşçi Partisi’nin kurucu üyelerinden ve 68 Köylü önderlerinden, uzun süre MKK üyeliği yapmış Durmuş Uyanık; Doğu Perinçek’in danışmanı Emekli Kurbay Albay Cemalettin Korkut, Emekli Hava Tuğgeneral Ahmet Cengiz, çok sayıda emekli subay ve astsubay yürüyüşte hazır bulundular.

ADD Bornova Şube Başkanı Perihan Güven’in yanı sıra Uzundere’den tahtacı vatandaşlar da yürüyüşe katıldılar. Bayraklı CHP İlçe Binasının önünden geçilirken CHP üyeleri parti binasından bayraklar sallayarak, alkışlarla yürüyüşçüleri karşıladılar.

Karşıyaka’da 3km yürüyen yürüyüşçüler Karşıyaka Vapur İskelesi önüne geldiler. Burada da yurttaşlara dev ekrandan Doğu Perinçek’in Ergenekon Davası görüntüleri izletildi.

Karşıyaka’dan sonra Alsancak Kordon’dan yürüyerek Cumhuriyet Meydanı’na gelen yürüyüşçüler burada da basın açıklamaları ve konuşmacılar eşliğinde, meydanı şenlik alanına çevirdiler.

Binlerce yürüyüşçünün hazır bulunduğu son durak olan Cumhuriyet Meydanı’nda,

CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Oğuz OYAN, CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, Eski Konak Belediye Başkanı Ali Muzaffer Tunçağ, Çetin Doğan’ın eşi Nilgül Doğan ve Aydınlık Yazarı Mehmet Faraç da birer konuşma yaptılar. Prof. Dr.Nurettin Demir, Eski CHP İzmir Milletvekili Dr. Muharrem Toprak, Yazar Muzaffer İzgü ve Hidayet Karakuş da meydanda idiler.

İşçi Partisi İzmir İl Başkanlığı

Basın Bürosu - 25 Mart 2012

{gallery}galeri/kiraz_izmir_bornova_bayrakli/{/gallery}

Son Yazılar