bodrum_4mart2012_abd_savas_gemisi_tgb1_225

TGB, ABD askerlerinin korkulu rüyası olmaya devam ediyor!

Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne 3 gün önce gelen ABD savaş gemisi "USS Sullivans" TGB'liler tarafından protesto edildi.

Hatırlanacağı gibi daha önce Bodrum'a ayak basan ABD askerleri TGB'lilerin öfkesiyle karşılaşmıştı. ABD subayının başına çuval geçiren TGB'liler olayı kaydetmiş daha sonra emniyetin olağanüstü çabalarıyla olaya ait tüm görüntülere el konulmuş ve kanunsuzca iade edilmemişti. Olaydan sonra basın açıklaması yapan TGB'liler "eğer görüntüler iade edilmezse yine ABD askeri yakalar yeniden çuvalı geçiririz" şeklinde açıklama yapmışlardı. İşte bu kararlılıkla TGB'liler bugün yine Bodrum sokaklarını conilere dar ettiler. TGB'liler Bodrum sokaklarında köşe bucak ABD askeri aradı. Başı çuvallı ABD askerleri korkularından pek ortalıkta görünmemeye dikkat ettiler.

Akşama doğru saat 17.00 sıralarında, Kumbahçe Sahili'nde toplanan TGB'liler ABD savaş gemisi 'USS Sullivans'ın demirli olduğu Bodrum Gemi Yanaşma İskelesi'ne doğru yürüyüşe geçti.

Şeytanın üzerine yürüyen gençler: "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz", "Katil ABD", "Kahrolsun ABD Emperyalizmi", "6. Filo'yu Unutmayın", "Atatürk Gençliği Görev Başında" ve "Yankee Go Home" sloganları attı.

Polis 'coni'ye kalkan oldu!


Polisin geniş güvenlik önlemi altında Gemi Yanaşma İskelesi'nin yakınına gelen TGB'liler, ABD gemisini arkalarına alarak basın açıklaması yapmak istedi. Ancak, polis grubun caddenin sahil tarafına geçmesine izin vermeyip, ellerindeki megafon ile fotoğraf makinelerini almak istedi. Gençler direnince, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Nevzat Erem, gözaltına alınmaları için talimat verdi.

Yaşanan arbede nedeniyle 40 kişilik takviye Çevik Kuvvet ekibi gönderildi. Basın açıklamasına müsade etmeyen polisler bazı TGB'lileri darp etti. TGB'lilerin kararlı duruşu karşısında olay yerine gelen İlçe Emniyet Müdürü Ömer Akgün, gruba istedikleri yerde açıklama yapabileceklerini söyledi. Polis TGB'lilerin kayıt yapmasını engellemeye çalışırken bütün bu olanlar savaş gemisindeki ABD askerleri tarafından kaydedildiği görüldü.

Eylemlerimiz giderek artacak!

Grup adına açıklama yapan Türkiye Gençlik Birliği Muğla İl Başkanı Sefa Parlak, ABD'li askerlerin başına çuval geçirmek için çeşitli illerden Atatürk gençliğinin Bodrum'a geldiğini belirterek, "İki gündür elimizde çuvalla gezmemize rağmen ortalıkta bir tek ABD askeri göremedik. Türkiye'nin neresinde olursa olsun ABD askerinin başına çuval geçirmeye hazırız. Çünkü, ABD askerinin başına geçirdiğimiz çuval emperyalizmin başına geçirilmiştir."

Bu çuval, vatan savunmasının ve bağımsızlığımızın bir sembolüdür. ABD savaş gemisi Akdeniz'de dolaşarak sadece bölge ülkelerinin geleceğini değil ülkemizinde geleceğini tehlikeye atmakta, ülkemizin komşuları ile olan ilişkilerine darbe vurmaktadır.

Bu nedenle Atatürk'ün gençleri ve askerleri olarak ABD'li askerlere karşı bu tür eylemlerimizi giderek arttıracağız. Hakkımızda 16 yıl değil, 160 yıl hapis veya idam cezası da verseler de bizi asla yıldıramazlar" dedi.

Gece saatlerinde Bodrum sokaklarına ABD askeri arayan TGB'li 11 kişi gözaltına alınd. Emniyet Bodrum'da adeta seferberlik ilan etmiş durumda. Gözaltı sayısı artabilir. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Türkiye Gençlik Birliği TGB - 04 Mart 2012
http://www.tgb.gen.tr/

************************************************
TGB'lileri yalnız bırakmayalım!

ABD Savaş Gemisi şu anda Bodrum'da! Vatan toprağını katil ABD askerlerine çiğnetmeyen TGB'liler ellerinde çuvallarla birlikte saatlerdir ABD askeri peşindeler!

100'e yakın emniyet görevlisi TGB'lileri engellemeye çalışıyor. Şu sırada 11 TGB'li gözaltına alınıp Bodrum Emniyeti'ne götürüldü. Gözaltı sayısının artması bekleniyor. Bodrum'da bulunan yurtsever, Atatürkçü, devrimci avukatlarımızı ve yurttaşlarımızı Bodrum Emniyet binasına giderek arkadaşlarımıza destek vermeye davet ediyoruz.

TGB'lileri yalnız bırakmayalım!

bodrum_4mart2012_abd_savas_gemisi_tgb1

bodrum_4mart2012_abd_savas_gemisi_tgb2

bodrum_4mart2012_abd_savas_gemisi_tgb3

bodrum_4mart2012_abd_savas_gemisi_tgb4

bodrum_4mart2012_abd_savas_gemisi_tgb5

bodrum_4mart2012_abd_savas_gemisi_tgb6

bodrum_4mart2012_abd_savas_gemisi_tgb7

Son Yazılar