tgb_bodrum_cuval_iddianame0_225

ABD Askerine Çuval Geçiren TGB üyelerine Dava Açıldı!

Muğla'nın Bodrum ilçesinde TGB üyelerinin bir ABD askerinin başına çuval geçirmesi olayıyla ilgili dava açıldı.


Türk Askeri'nin başına Temmuz 2004'te ABD askerleri tarafından geçirilen çuvalla ilişkili olarak herhangi bir dava ya da soruşturma açılmazken buna misilleme yapan TGB'li gençlere dava açılması oldukça manidar.

TGB üyeleri 20 Ekim 2011 günü Bodrum'a demirleyen ABD Ordusuna ait USS Ramaage adlı gemide Astsubay olarak çalışan Salazar Munoz adlı bir ABD askerinin başına Barlar Caddesinde çuval geçirmişti.

Olaydan sonra tüm Bodrum ve Muğla emniyeti seferber olmuş ve Ankara'daki ABD Büyükelçiliğinin emriyle olaya ait bütün görüntülere zorla el koymuştu.

İddianamede TGB üyelerinin "müştekinin başına çuval geçirmek suretiyle küçük düşürdükleri ve bu şekilde hakaret ettikleri anlaşılmakla" ifadesi dikkat çekiyor. TGB üyeleri ayrıca 'hürriyeti tahdit' (hürriyeti engelleme, sınırlama)suçundan da yargılanacak.

Dikkat çekici bir diğer nokta ise, savcılığın 'şüpheli Utku'ya ait olan 2 adet hafıza kartının iadesini' talep etmesine karşın, içinde çuval geçirme görüntülerinin de yer aldığı kartların henüz iade edilmemiş olması.

Türkiye Gençlik Birliği olarak arkadaşlarımızın emniyet ifadesinde de belirttiği üzere bu eylemin arkasındayız.

Eğer ülkenin onuruna sahip çıkmak suçsa, eğer ülkemizin bir genelev muamelesine uğramasına karşı çıkmak suçsa, eğer şehitlerimizin hesabını bu katillerden sormak suçsa, eğer askerlerimizin başına çuval geçirenlerden hesap sormak, devletin yapamadığını yapmak suçsa, biz suçluyuz.

Bu suçu, büyük bir onurla üzerimize alıyoruz. Sizin suç dediğiniz bizim için mutluluktur, gururdur, vatanseverliktir.

Türkiye Gençlik Birliği - 28 Şubat 2012

********************************************
Bodrum Çuval Davası açıldı! İşte İddianame!

tgb_bodrum_cuval_iddianame1

 

tgb_bodrum_cuval_iddianame2

Son Yazılar