isa_gok_saldirildi1_225

TESEV'li Kılıçdaroğlu'nun Taraftarları Kurultayda İsa Gök'ü Linç Edecekti!

CHP’nin 16. Olağanüstü Kurultayı Ankara Arena Kapalı Spor Salonu’nda yapılıyor.

Divan başkanlığı seçimi sırasında İsa Gök'ün ''İtirazım var konuşma yapmak istiyorum'' demesi üzerine salonda kısa süreli bir arbede yaşandı. İmzaların yetersiz olduğunu ve Kurultay’ın toplanamayacağını belirten İsa Gök, divana dilekçe vermeye çalışıyor.

Konuşmak için kürsüye gelen Kılıçdaroğlu Gök'e tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu konuşmasının başında oldukça yüksek bir ses tonuyla İsa Gök'ü eleştirerek ''Kimsenin Kurultay’ın huzurunu bozmaya hakkı yok. Tüzük dediler, işte tüzük. Seçim diyorsanız onu da yaparız''

*** *** ***
İsa Gök’ün salona girmek istemesi!

Kılıçdaroğlu’nun kurultay açılış konuşmasını yaptığı sırada aralarında Mersin Milletvekili İsa Gök’ün de bulunduğu bir grup partili salona girmek istedi. Bu sırada diğer partililerin müdahale etmesi üzerine kısa süre arbede yaşandı.

CHP'de İsa Gök krizi!

Salondaki bazı partililer tarafından ”yuhalanan” Gök ve beraberindekiler, salon dışına çıkarıldı. Bazı partililerin, ”İsa dışarı” diye slogan atması üzerine kürsüden konuşan Keskin, ”Lütfen, bu kurultayda herkesin bulunma hakkı var” diyerek, partilileri uyardı.

Yaşanan arbede nedeniyle salona giremeyen Gök ve beraberindeki bazı partililer, bir süre salonun dışında bekledikten sonra içeriye girdi.

CHP’li İsa Gök : Yeterli sayı oluşmadı!


”Kurultayın hukuksuz olduğunu” ileri süren İsa Gök, Divan kürsüsü önünde gazetecilere yaptığı açıklamada İsa Gök, ”Delege sayısı hala 583. Kurultayın başlaması için yeterli sayı oluşmadı. Kanuna aykırılığı söylemem lazım, onu kabul etmiyorlar” dedi.

Salona girişleri sırasında arbede yaşanan CHP Mersin Milletvekili İsa Gök ve bir grup partili, Divan kürsüsü önünde bir süre bekledikten sonra Divan Başkanlığı’na dilekçesini iletti.

Yaşanan arbedenin nedeninin sorulması üzerine Gök, ”Bunu yapanlara soracaksınız. Ben dilekçe verme hakkımı kulanmak istiyorum. Hani demokrasi, hani tüzük, nerede kaldı? Anca vur, kır. Böyle CHP olmaz. Dilekçemi almıyorlar, konuşturmuyorlar. Burası tüzük kurultayı, burada konuşmayacağız da nerede konuşacağız” diye konuştu.

Gök, dilekçesini Divan Başkanı Adnan Keskin’e verdi. Söz hakkı isteyen Gök, Kılıçdaroğlu’nun kürsüye çıktığı sırada da ”Sayın Genel Başkanım” diyerek sesini duyurmaya çalıştı.

Bu arada, İsa Gök’ün bulunduğu kürsü önünde kargaşa yaşandı.

KILIÇDAROĞLU'NDAN SERT TEPKİ!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ”Kurultayın huzurunu bozmaya kimsenin hakkı yoktur’ dedi.

Kılıçdaroğlu, CHP Milletvekili İsa Gök’ün kürsü önünde bekleyişi sürerken kürsüye çıkarak konuşmasına başladı.

CHP’li Gök ve beraberindeki bir grup partili kürsü önündeyken, salondaki bazı partililer bazı cisimler atarak, yuhaladılar.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını bir süre kesmesine neden olan kargaşa sonrası, Gök ve beraberindekiler, salon dışına çıkarıldı.

400'E YAKIN FİRE VERİLDİ!


1247 delegenin 946'sının kurultaya geldiği açıklandı. Muhalifler, kurultayın toplanmaması için gerekli delege sayısı olan 624'ün bulunamaması için kurultaya katılmama yolunu seçmişlerdi. Bu sonuç yaklaşık 300 delegenin kurultaya gelmediğini gösteriyor.

BAYKAL YOK!

Kurultay salonunda, hazır bulunan eski Genel Başkanlar da anons edildi. Hikmet Çetin, Murat Karayalçın ve Altan Öymen, isimlerinin anonsunun ardından salonu selamladı. Kurultay'a gelip gelmeyeceği merakla beklenen Deniz Baykal ise  salonda yok. Bu nedenle Baykal'ın ismi anons edilmedi.

Gazete Vatan - 26 Şubat 2012

Son Yazılar