Başbakana Soruyoruz 25 Aralık 2008 Saat 16.30’DA neredeydiniz?

Başbakan’a soruyoruz. 25 Aralık 2008, saat 16.30’da, Ankara Balgat’ta 29 Mayıs Hastanesi’ne gittiniz mi?
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu soruya cevap verebilir mi?
Sanmıyoruz ama cevap vermesi lazım. Çünkü konu telekulak.
Türkiye’de yasal ya da değil bütün dinlemelere skandala dönmüş durumdadır. Düşünün ki Ergenekon savcıları Ergenekon Başsavcısını dinletebiliyor.

****
İddiaya göre Başbakan 25 Aralık 2008 tarihinde 29 Mayıs hastanesinde bir bürokratı, hasta yatağında ziyaret etti. Bunu gündeme getiren kişi de MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural.
Vural’ı teyit eden bir başka siyasi daha var. CHP Adana milletvekili Tacidar Seyhan. Seyhan, Başbakan’ın sözkonusu hastane ziyaretini bizzat bürokratın kendisinin ve Telekomünikasyon İletişim Başkanı Fethi Şimşek’in doğruladığını söylüyor.
Peki kim bu bürokrat?
Basri Aktepe.
Kim bu Aktepe?
Türkiye’nin şu anda en güçlü bürokratı.

fetopolıs

Kullandığımız bütün cep telefonu ya da sabit telefon hatları Aktepe’nin önünden geçiyor.
Aktepe, dinlemeleri kaydeden ve dinleme yapanlara uç veren Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nda (TİB) Teknik Daire Başkanı.
****
Ama aslında…
Aktepe bir polistir.
1987 yılında Polis Akademisi’nden mezun oluyor. Mezun olur olmaz ilk tayin yeri İstanbul Emniyeti İstihbarat Şubesi oluyor. Sonra Emniyet Genel Müdürlüğüne İstihbarat Daire Başkanlığında çalışıyor. Meslek hayatının tam 18 yılını böyle geçiriyor. Son iki yıl ise Tunceli Emniyetinde görev alıyor. Çalıştığı birimi tahmin etmeniz zor değil. Tunceli’de İstihbarat Müdürü oluyor. Unutmadan 1996 yılında FBI National Academy’den mezun olduğunu da not etmemiz gerekiyor.
****
Özetle, Aktepe tepeden tırnağa bir istihbaratçı ve Fethullahçı polislerle ilgili her devlet evrakında adına rastlayabilirsiniz. Aktepe istihbaratçı olarak o kadar başarılı oluyor ki…
basribelgesi Bizzat Başbakan’ın talimatıyla TİB’e Teknik Daire Başkanı oluyor. Aktepe, bu dairenin ilk başkanı. TİB 2006’da kuruluyor ve faaliyete Aktepe ile birlikte başlıyor.
İşte Başbakan da bu kıymetli bürokratı ziyaret ediyor.
Sizce bundan öteye ne olabilir?
Odatv.com

http://www.odatv.com/n.php?n=basbakana-soruyoruz-2811091200


Son Yazılar