esref_bitlis_saygiyla225

Rahat Uyu Bitlis Paşa Kemalist Devrim Sürüyor!

Bitlis Paşayı katledenlerin, neyi, neden amaçladıkları bugün daha da netleşmiştir.

Değerli Kemalist, TSK’nın değerli generallerinden Eşref Bitlis Paşamızı saygı ile anıyorum. Orgeneral Bitlis 17 Şubat 1993 günü Ankara’dan Diyarbakır’a gitmek üzere bindiği uçağın motor bölümüne yapılan sabotaj sonucunda uçağının Ankara’da ki Yenimahalle posta işleme merkezi bahçesine düşmesi ile hayatını kaybetmiştir.

Eşref paşa’yı taşıyacak uçak (Beecheroft super ting Air B-200)16 Şubat tarihinde yani olaydan bir gün önce deneme uçuşu ve kontrolleri yapıldıktan sonra hangara alındı. Hangarda bulunan uçakların korunmasıyla görevli erlerden, Er Tahir Metin verdiği ifadede, Astsubay olduğunu tahmin ettiği birinin hangarın çevresinde bulunduğunu fark ettiğini, parolanın kendisi tarafından sorulması üzerine şüphelinin parolayı bildiğini ve bunun üzerine bölgeden ayrıldığını belirtmiştir.

17 Şubat günü birçok kez olduğu gibi ABD’nin Kuzey ırak’ta Kürt Devleti senaryosunu bozabilecek görüşmelerden birine gitmek üzere uçağı hareket eder. Uçağın kalkışından yaklaşık 3-4 dakika sonra uçak yukarıda yazdığım bölgeye düşer.

Bugün artık bu suikastın kimler tarafından ve ne amaçla yapıldığını bütün açıklığı ile biliyoruz. Org.Bitlis suikastı Çekiç Güç karargâhında planlanmıştır. Bu grup içinde Albay Naab,Albay Wilson,ABD’nin Adana konsolosu Elizabeth Shelton bulunmakta idi.Suikast Emri ise dönemin ABD savunma bakanı Dick Cheney tarafından verilmiştir.

abd_cinayetleri_esrefbitlis_muavanet

Eşref Paşa’nın uçağı 17 şubat günü ABD’nin Çekiç Gücünün talimatı ve Türkiye’de ki ABD uşağı güçlerce sabotajla düşürüldü.

Peki, neden Eşref paşa?


Paşa’nın çekiç güç ile ilgili düşünceleri nelerdi?

ABD’nin bölge ve Kürt’ler ile ilişkilerine bakışı nasıldı ve bunları engellemeye yönelik ne gibi çalışmaları vardı?

Org. Bitlis’in bu sorulara verdiği yanıtlar ABD’nin çıkarları ile örtüşmemekteydi. Bitlis paşa bölgede Türkiye’nin çıkarlarını uygulamaktan çekinmemekteydi ve tüm çalışmalarını bunun üzerine yoğunlaştırmıştı.

Bitlis Paşa Irak’ın toprak bütünlüğünden yanaydı. Kukla Kürt devletine karşı çıkıyordu. Çekiç Güç’ün PKK terör örgütünü beslediğini biliyor ve her fırsatta bunu engellemeye çalışıyordu.

Çekiç güç’ün Silopi üzerinden Kuzey Irak’a çıkışını yasaklamıştı.

Bitlis Paşa Kemalist Devrimin, Kemalist ideolojinin öngördüğü gibi bölge merkezli dış politikayı savunuyor ve uyguluyordu.

Orgeneral Eşref Bitlis öldürülmeden önce uçağı ABD uçaklarınca iki kez düşürülmek istenmiş en son ölümünden bir ay önce, incirlikten kalkan iki ABD uçağı Kuzey Irak’a gitmekte olduğu helikopteri düşürme teşebbüsünde bulunmuştur. Nitekim Bitlis paşanın helikopterine taciz olayından kısa bir süre sonra benzer bir operasyonla TSK’ya ait bir helikopterimiz içindeki beş subayımızla birlikte çekiç güç tarafından Kuzey Irak’ta düşürülmüştür.

ABD’nin bu suikastına Silahlı Kuvvetlerimiz Irak’la koordineli hareket ederek 1995 Martında Çelik hareketi ile ve ardından Eylül 96 da gereken karşı cevabı verdi. Çekiç Güç’ün kara gücü’nü Kuzey ırak’tan tamamen çıkardı.

Yedi bin Kürt ABD peşmergesi kaçırılarak guam adalarına taşındı. Kaçırılmasa hepsi uşaklıklarının sonucunu bulmuş, hakkettikleri son ile buluşmuş olacaklardı.Ancak ne yazık ki şimdi ABD’nin Irak’ı işgali ile birlikte daha bir eğitilmiş olarak tekrar Kuzey Irak’talar..

Bugün Irak’ta bölgemizde ve ülkemizde yaşananlar Eşref paşa’nın öngörülerinin doğruluğunu kanıtlamaktadır.

Türkiye’miz büyük tehditler ve tehlikeler ile karşı karşıyadır. Hükümet mevzilerinden kuşatılmıştır.

Ancak Eşref Paşa, Ugur Mumcu ve diğer bütün Kemalist şehitlerimiz hayatlarını boşa feda etmemişlerdir.

ÖYLE YA DA BÖYLE KEMALİSTLER KAZANACAKTIR. TÜRKİYEM KAZANACAKTIR.

Rahat uyu Bitlis Paşam Kemalist devrim sürüyor. O halde, Ya istiklal Ya Ölüm!

Alper KANIK - 17 Şubat 2012
http://www.ulusalbakis.com/

Son Yazılar