nato_izmirden_defol_18subat2012_yuruyusu225

NATO, İzmir’den ve Türkiye’den Defol! Yürüyüşü (18 Şubat 2012 İzmir)

18 Şubat, Cumartesi 13'de Şirinyer Tansaş önünde buluşalım!

İZMİR’İMİZİN NATO KARA KUVVETLERİ KARARGÂHI YAPILMASI PLANINA KARŞI HEP BİRLİKTE YÜRÜYELİM!

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Av. H. Tugay Şen, Türkiye’nin NATO üyeliğinin 60. Yıldönümü olan 18 Şubat 2012 Cumartesi günü saat 13.00’de Şirinyer Tansaş önünden NATO Vecihi Akın Kışlasının önüne gerçekleştirecekleri yürüyüş öncesi yazılı bir açıklama yaptı.

Şen, açıklamasında şunları belirtti :

Türkiye’nin NATO’ya girişinin 60. yıldönümü törenleri için ülkemize gelecek olan NATO Genel Sekreteri Rasmussen, bu ziyaretinden önce yaptığı açıklamada NATO’nun Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın İzmir’e yerleştirileceğini belirtti.

NATO Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın İzmir’e konuşlanacak olması, NATO bünyesinde Malatya Kürecik’e füze radarı sistemi kurulması kadar önemli bir gelişmedir. Vatanımızın doğusuna komşularımızla savaş çıkarmaya yönelik füze radarı yerleştirilirken; İzmir’imize de konuşlandırılacak komutanlık, Suriye’ye yönelik olası saldırının karargâhı olacaktır.

İZMİR, SURİYE’YE SALDIRININ KARARGÂHI YAPILAMAZ!

Rasmussen’in açıklaması, Türkiye’nin Suriye üzerine sürülmeye çalışıldığı bu dönemde daha da önem kazanmaktadır. Ülkemizin komşularımızla savaşa sokulmaya zorlandığı, Mehmetçik’in kanının pazarlanmasının dayatıldığı bir süreçte, NATO’nun Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın İzmir’e konuşlandırılmasını kabul etmiyoruz.

İZMİR’E NATO KARARGÂHI OLMAK DEĞİL,EMPERYALİZME İLK KURŞUNU ATMAK DEĞER KAZANDIRIR!


Dün İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde düzenlenen “Türkiye-NATO İlişkileri” panelinde konuşan üniversitenin Rektör Vekili Prof. Dr. Tunçdan BALTACIOĞLU, “NATO'nun karargâh yapısının tekrar gözden geçirilmesi ardından İzmir'in eski önemini kazanacağına inandığını” söylemiştir.

İzmir’in NATO Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın merkezi olarak önem kazanmasını beklemek, İzmir’e ve Türkiye’ye yönelik en büyük gaflettir.

İzmir, ABD emperyalizminin savaş örgütü olan NATO’nun merkezi olarak değil, dün olduğu gibi bugün de emperyalizme karşı bağımsızlık mücadelesinin merkezi olarak önem kazanacaktır.

BÜTÜN YURTSEVERLERİ YÜRÜYÜŞÜMÜZE DAVET EDİYORUZ!


İşçi Partisi olarak, Türkiye’nin NATO üyeliğinin 60. Yıldönümü olan 18 Şubat 2012 Cumartesi günü saat 13.00’de Şirinyer Tansaş önünden NATO Vecihi Akın Kışlasının önüne bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. İzmir’in NATO karargâhı olmasına, Suriye’ye yönelik olası saldırının merkezi olmasına karşı çıkan, Türkiye’nin NATO’dan çıkması gerektiğini savunan bütün yurtsever kişi ve kuruluşları yürüyüşümüze davet ediyoruz.

Yurtsever İzmirliler olarak hep birlikte kentimize ve vatanımıza sahip çıkalım!

NATO’ya Hayır, Bağımsız Türkiye!

NATO’dan Çıkalım, Gladyo’dan Kurtulalım!

NATO, İzmir’den ve Türkiye’den Defol!

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı İzmir İl Başkanı
Tugay ŞEN - 16 Şubat 2012 - İşçi Partisi

Son Yazılar