teomanalilili.2Teoman Alili Yurttan Ayrıldı

Teoman Alili, hakkında verilen sınır dışı kararının ardından bugün yurttan ayrıldı. Sabiha Gökçen Havaalanından Makedonya'ya giden Alili'yi uğurlamak için kalabalık bir grup havaalanında toplandı. Ancak Alili polis ekiplerince ailesiyle bile görüştürülmeden gözlerden uzak bir şekilde uçağa götürüldü.

Teoman Alili hakkında verilen sınır dışı kararının ardından bugün saat 12.00'de Sabiha Gökçen Havaalanından hareket eden uçakla Makedonya'ya gitti.


Sabiha Gökçen havaalanında Teoman Alili'yi yolcu etmek için kalabalık bir grup toplandı. Ailesi, İşçi Partisi üyeleri ve Ulusal Gönüllülerinden oluşan grup Teoman Alili'ye veda etmek istedi ancak polis ekipleri Alili'yi adeta kaçırırcasına kimseye göstermedi. Teoman Alili'nin ailesi kendisine kişisel eşyalarını verme fırsatı bile bulamadı.

Alili'yi uğurlamak üzere Havaalanında bulunan Ulusal Kanal Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Büyükdağlı bir basın açıklaması yaparak, "Teoman Alili'nin bugün gittiğini, ancak en kısa sürede geri döneceğini söyledi."

Büyükdağlı, "Teoman Alili Ulusal Kanal'da yaptığı yayınlar yüzünden bu karara maruz kalmıştır. ancak hiç merak etmeyin, kendisi en kısa sürede aramızda olacaktır. Teoman Alili yurttan uzakta kalacağı dönemde de Ulusal Kanal adına çalışmaya devam edecektir." dedi.

Bir açıklama yapan Teoman Alili'nin annesi ve kardeşi de "Onun yaptığı haberlerden gurur duyuyoruz." dediler.

26 Kasım 2009 - Ulusal Kanal
http://www.ulusalkanal.com/

Son Yazılar