mumcuyu_olduren_amerikanci_gladyo225

Mumcu'yu öldüren Amerikancı Gladyo bugün de aydınları hapse atıyor!

Uğur Mumcu, bundan tam 19 yıl önce Gladyo tarafından katledildi.

Gladyo'nun ipini elinde tutan Amerika'nın o dönemdeki kritik hedefi, Türkiye'yi hizaya getirmek ve Irak'ın kuzayinde bir kukla devlet inşa etmekti. Aradan 19 yıl geçti; ama Amerika'nın hedefi değişmedi. 19 yıl önce bu senaryolara karşı çıkan Atatürkçü aydınlar, gladyonun hedefi oldu. Dün suikastlarla düzenleniyordu bugünse Silivri zindanlarına kapatılıyor.

Muammer Aksoy, Bahriye Üçok, Turan Dursun, Eşref Bitlis, Gaffar Okkan, Ahmet Taner Kışlalı ve Uğur Mumcu... Bir dizi suikast zincirinde yer alan bu isimler, Süper NATO'nun Türkiye'de katlettiği Atatürkçü aydınlarımızdan bazıları.

UĞUR MUMCU NEDEN KATLEDİLDİ?

Bugün 24 Ocak. Uğur Mumcu'nun katledilişinin 19. yılı. Peki, Uğur Mumcu neden Gladyo'nun hedefinde yer aldı?
Amerika, 90'lardan itibaren Türkiye'ye "Kriz bölgelerine müdahale misyonu" yüklemek istiyordu. Kriz bölgeleri de Ortadoğu, Balkanlar ve Kafkaslar'dı.

Türk Ordusu, 1993-1994'ten sonra bu görev tanımını değiştirdi. Genelkurmay, Amerika'nın kukla devlet üzerinden yönelttiği tehdide karşı önlem geliştiriyor ve PKK terörüyle savaşmayı esas alıyordu.

AMERİKANCI GLADYO YİNE İŞ BAŞINDA!

Bu yaşananlar Amerika'nın bölgedeki planlarını bozuyordu. Süreci tersine çevirmek isteyen Amerikancı Gladyo, çok sayıda cinayet ve tertiple Türkiye'yi "hizaya" getirmeye çalıştı. Bu planların karşısında duran Atatürkçü aydınları katletti.

Uğur Mumcu, PKK'nın MİT tarafından kurulması ve kullanılması sürecini araştırıyordu. 8 Ocak 1993 tarihli "Ültimatom" başlıklı yazısında şöyle demişti: "Kürt milliyetçileri ile istihbarat örgütleri arasındaki ilişkilere ışık tutacak çok ilginç belgeler açıklayacağım."

Mumcu, bu belgeleri açıklayamadı. 24 Ocak 1993 tarihinde otomobiline konulan bombanın patlaması sonucu hayatını kaybetti. Aslında o bomba yalnızca Mumcu'nun arabasına değil, Türkiye'nin temeline de konmuştu. Mumcu'yu katleden Amerikancı bomba, Türkiye'yi istikrarsızlaştırma operasyonunun önemli bir kilometre taşıydı.

ERGENEKON TERTİBİ!


Aradan yıllar geçti, ama Amerikancı Gladyo'nun hedefi değişmedi. Uğur Mumcuları, Eşref Bitlisleri, Turan Dursunları katleden zihniyet, bugün de Atatürkçü aydınları Ergenekon tertibiyle Silivri zindanlarına hapsediyor. Amerikancı Gladyo, senaryolarını hayata geçirmek için, önüne çıkan aydınları hedef seçiyor.

Ulusal Kanal - 24 Ocak 2012
http://www.ulusalkanal.com.tr/

Son Yazılar