teoman aliliTeoman Alili Sınırdışı Ediliyor.

Ulusal Kanal'da yayınlanan Haber Masası'nın yapımcısı ve sunucusu Teoman Alili Perşembe günü Makedonya'ya gidiyor. Alili için Emniyet Müdürlüğü tarafından sınırdışı edilme kararı verildi.

Ulusal Kanal'da yayınlanan Haber Masası programının yapımcısı ve sunucusu Teoman Alili, dün sabah İstanbul Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi ekiplerince gözaltına alınarak Kumkapı'da bulunan yabancılar şubesine götürüldü. Sınırdışı edilmesi kesinleşen Alili, 26 Kasım'da Makedonya'ya gidiyor. Sınırdışı etme kararıyla, Alili'nin 5 yıl boyunca Türkiye'ye girmesi engelleniyor.


Teoman Alili, 11 Ağustos'ta da İstanbul Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi tarafından gözaltına alınmıştı. Aynı gün içinde Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından alınarak Ergenekon tertibi kapsamında sorgulanmış ve serbest bırakılmıştı. Ancak serbest bırakılma kararına rağmen yabancılar şubesinde 10 gün kadar bekletilmiş, günlerce süren çalışmaların ardından Emniyet yetkilileri, Alili hakkında sınırdışı etme kararı çıkartmıştı.

Alili'nin avukatları tarafından yürütmeyi durdurma davası açılmış ve davanın açıldığı Ankara İdare Mahkemesi, Teoman Alili'nin bir süre daha Türkiye'de kalmasına izin vermişti. Emniyet Müdürlüğü, Teoman Alili hakkındaki karara itiraz etmiş ve sınırdışı edilmesini istemişti. Alili'nin avukatlarının açtığı karşı dava reddedilince Alili hakkındaki sınırdışı kararı uygulamaya koyuldu.

24 Kasım 2009 - Ulusal Kanal
Kaynak :
http://www.ulusalkanal.com/

Son Yazılar