hrant_dink_cinayeti_orgutu_semasi225

Dink'in  Katili Cenazedeydi!

Hrank Dink cinayeti davasında alınan karar sonrasında Dink cinayeti yeniden gündemde. Bugün insanlar bu kararı protesto için yürüdü.


Yürüyenlerin başını kendilerini Hrant'ın arkadaşları olarak tanımlayan bir grup çekiyor.

Hrant Dink'in en büyük talihsizliklerinden biri, içi boş romantizmden müzdarip bu arkadaş grubudur.

Dink cinayetinin arkasındaki gerçek failler işte bu gerçekleri görmekten uzak, "derin devlet" masallarının peşinden koşturulan güruh sayesinde rahatlıkla izlerini kaybettirdi.

Cinayetin işlenmesinin hemen ertesinde uçurulan ve Veli Küçük, Kemal Kerinçsiz gibi isimler üzerinden şişirilen balona Dink'in avukatları ve arkadaşları dört elle sarıldılar.

Dink suikastini gerçekleştirenler , Dink'in arkadaş grubunun zeka seviyesinden emin olduklarından, suikastin hemen sonrasında bu güruhun önüne olası bütün olağan şüphelileri döktüler ve medya aylarca Dink cinayetinin faillerini yanlış yerde aradı.

Sonra resim netleşmeye başlayınca görüldü ki  bu cinayetin kronolojisinde Trabzon-İstanbul ekseninde, daha sonra AKP tarafından daha üst makamlara taşınan  bir dizi Emniyet müdürünün ismi merkezde yeralıyor.Çeperlerde Jandarma ve MİT'ten isimler sözkonusu.

Nedim Şener'i "Ergenekon" sürecinde hedef tahtasına oturtan bu kronolojiyi bütün ayrıntıları ve belgeleri ile ortaya koyan Dink Cinayeti ve İstihbarat Yalanları başlıklı  kitabı oldu.

Dink'in avukatları sonunda Dink cinayetinde Veli Küçük'ün isminin gündeme gelmesinin bir hata olduğunu kabul ettiler.

İş işten geçmiş, Kayzer Soze çoktan şehri terketmişti bile. (Benzetmenin arka planı için lütfen Olağan Şüpheliler filmini izleyiniz! The Usual uspects!)

Açık İstihbarat olarak, Hrant Dink cinayetinde tek tetikçi olmadığını ve sahada bir ekip bulunduğunu suikastin hemen sonrasında yıllar önce yazdık.(Bkz: AK Suikastin Beyaz Yalanları başlıklı serimiz) . 5 sene sonra medya bu teze uyandı, kameralarda tetikçi dışında gözüken isimlerden sözetmeye başladı.

Bu hengame içerisinde olan , Diyarbakır'da Kürtleri ,

"Bizlerin 1900'lerin başında geldiğimiz emperyalist oyuna, siz 2000'lerin başında geliyorsunuz"

diye uyaran...

ve devlet içinde gömülü Kripto Ermenileri açığa çıkartacak belgelere ve arka plana sahip olan Hrant Dink'e oldu.

Dink'in arkadaşları yıllardır aynı romantik nakaratları tekrarlayıp duruyorlar. Halbuki katil gözlerinin önünde duruyor.Dink'in katilini gerçekten bulmak istiyorlarsa bakacakları yerleri sıralayalım...

1) Agos gazetesine bakacaksınız!

Dink'in 301. madde üzerinden Türklüğe hakaret suçlaması ile hedef  tahtasına konulmasına vesile olan cümlenin kastı bu değildi. Fakat bu cümleyi yanlış anlamaya fırsat verecek şekle sokmak için çok ince bir numarayı Agos'un içinden bir isim çekti.

Bu yanlış anlamaya vesile olacak şekilde cümleyi ikiye bölen ve cümlenin anlamını bozacak şekilde bir yarısını gazetenin bir sayısında son cümle, diğer yarısını ise ikinci sayısında ilk cümle olarak yayınlanmasına kim vesile olduysa onu bulun.

Dink vurulmadan önce Akbank'a para yatırmak için çıktığını içeriden birinin dışarıya sinyal verip vermediğini de merak edebilirsiniz.

Agos gazetesinin Dink suikasti sonrasında geçirdiği değişimde rol oynayanlar da size bir ipucu verecektir.

2) Dink'in cenazesi için yığılan o kalabalığa bakacaksınız. Çok dikkatli bakacaksınız.

Ne mi göreceksiniz?

Çoğu Laleli , Aksaray'ın arka sokaklarında kaçak olarak yaşayan onbinlerce kaçak Ermeni işçisini...

Eğer derdiniz gerçekten Hrant'ın katiline ulaşmak ise soracaksınız...

"Kaçak oldukları için çalıştıkları ve yaşadıkları daracık mekanlardan burnunu bile dışarı çıkarmaya korkan bu insanlar yığınlar halinde o cenazeye nasıl katıldı?"

"Hepimiz Ermeniyiz" sözü aslında doğruydu. O cenaze kaçak Ermeni işçi kaynıyordu.

3) Cenazeye katılan VIP'lere bakacaksınız...

ABD büyükelçisini göreceksiniz...

Ve üniforması ile bir Ermeni generalini göreceksiniz.


Dink suikasti sonrasında Türkiye'nin içine itildiği suçluluk psikolojisi ile yaptığı açılımlarla , Ermeni devletinin stratejik çıkarlarının nasıl örtüştüğünü analiz edeceksiniz.

Kendi gençlerine "Biz Karabağ'ı aldık, siz Ağrı'yı alacaksınız" diye demeçler veren Ermeni Cumhurbaşkanlarına karşı neden bizimkilerin Ermenistan'a ayıp olmasın diye maçlarda Azerbaycan bayraklarının bile açılmasını yasakladığını soracaksınız.


Derdiniz gerçekten Hrant'ın katilini bulmaksa.

Ama sizin derdiniz Hrant'ın katilini bulmak değil, ezberlediğiniz isimler ve masalları İstanbul'un barlarında meze yapıp, AB-D'den çeşitli vakıflar aracılığı ile aldığınız fonları yudumlamaksa o zaman bir şey yapmanıza gerek yok.

Bir sosyal kaynaşma faaliyeti olarak yıldönümlerinde yürüyüşe devam.

Sizlere bakıyoruz da...

İnsanın sizin gibi arkadaşı olacağına, Veli Küçük gibi düşmanı olsun

Açık İstihbarat - 20 Ocak 2012

Son Yazılar