rauf_denktas_kalbimizdesin225

Rahat Uyu; Davanı Zafere Ulaştıracağız!

Sayın Rauf Denktaş, kavgasıyla bize büyük bir mücadele mirası bırakmıştır!


İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Sayın Rauf Denktaş’ın vefatı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Özbey, KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Derviş Eroğlu, KKTC Başbakanı Sayın İrsen Küçük ve Serdar Denktai'a da birer başsağlığı mesajı gönderdi. Ayrıca, Sayın Denktaş’ın, 17 Ocak 2012 günü yapılacak cenaze törenine İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey başkanlığında bir heyetin katılacağı bildirildi.Özbey’in taziye mesajı şöyle;

ULUSAL KAHRAMAN RAUF DENKTAŞ’I KAYBETTİK!
TÜRK MİLLETİNİN BAŞI SAĞOLSUN!

hasan_basri_ozbey_rauf_denktas

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kurucu Cumhurbaşkanı, Milletimizin Ulusal Kahramanı Sayın Rauf Denktaş’ı yitirdik. Üzüntümüz büyüktür!

Sayın Rauf Denktaş, Kıbrıs Türkleri başta olmak üzere Türk Milletinin, ülkesi tam bağımsız, egemen, başı dik, onurlu yaşama davasına ömrünü adamıştı.

Sayın Rauf Denktaş, Kıbrıs Türklerinin haklarını savunmanın yanı sıra, Türk Milletinin her sorununda en öndeydi.

Sayın Rauf Denktaş, Kıbrıs’ı verenlerin, Türkiye’yi de verdiklerini, KKTC’yi kurtaranın Türkiye’yi de kurtaracağını tespit etti. Bu nedenle KKTC’nin devlet egemenliği ve toprak bütünlüğünün, Türkiye’nin bağımsızlık, egemenlik ve bütünlüğünün ön mevzisi olduğunu kararlılıkla ortaya koydu.

Sayın Denktaş’ın da işaret ettikleri gibi; Türkiye bugün Atlantik’te boğulmaktadır. Ancak Avrasya’da ayağa kalkabilir. Atlantik’in büyük devletleri KKTC’yi yok etmek istiyor.

KKTC’nin devlet varlığının pekiştirmek ve Türkiye üzerinden Ortadoğu ve Avrasya ülkeleriyle bütünleşmesi zorunlu ve mümkündür.

Sayın Rauf Denktaş önderliğinde yayınlanan 20 Temmuz 2006 Bildirgesi’nde de belirtildiği gibi artık Türkiye, ABD güdümünden kurtulmak ve “AB parantezinin dışına çıkmak” mecburiyetindedir.

Kaderlerini emperyalistlerle birleştiren BOP Eşbaşkanları, Sayın Denktaş’a yaptıkları gibi, KKTC’yi arkadan hançerlemeye devam ediyorlar. KKTC ve Türkiye’nin devlet egemenliği ve barış için, tek ihtiyacımız Ankara’da bir milli iradenin oluşmasıdır. O milli irade, ancak bir Milli Hükümetle yaratılabilir.

Sayın Rauf Denktaş, kavgasıyla bize büyük bir mücadele mirası bırakmıştır. Bu miras bizlere büyük bir görev de yüklemektedir. Görevimiz, Türkiye’nin, ABD denetimi altında parçalanma dayatmalarını kararlılıkla ve cepheden bozguna uğratıp Kemalist Devrim rotasına girerek Kuzey Kıbrıs’la birlikte çağdaş uygarlığın ön mevzilerindeki yerini almasını sağlamaktır.

Türk Milleti O’nu her zaman şükran ve özlemle anacaktır.

Aziz hatırasını yaşatacağız.

Değerli Rauf Denktaş, rahat uyu; davanı zafere ulaştıracağız; Kıbrıs Türkleri, Anavatanlarıyla birlikte başı dik, özgür ve mutlu olarak sonsuza dek yaşayacaktır.

Hasan Basri ÖZBEY - 13 Ocak 2012 -  İşçi Partisi

Son Yazılar