denktas_perincek225

Ulusal Kahraman Rauf Denktaş’ı Kaybettik!

TÜRK MİLLETİNİN BAŞI SAĞOLSUN!

KKTC kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, tedavi gördüğü Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

TALAT PAŞA KOMİTESİ Başkanı BÜYÜK İNSAN Sayın DENKTAŞ  hayatını kaybetti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kurucu Cumhurbaşkanı, Milletimizin ulusal kahramanı Sayın Rauf Denktaş, bu akşam saat 22.00’de yaşamını yitirdi.

Sayın Rauf Denktaş, Kıbrıs Türkleri başta olmak üzere Türk Milletinin, ülkesi tam bağımsız, egemen, başı dik, onurlu yaşama davasına ömrünü adamıştı. Kıbrıs Türklerinin haklarını savunmanın yanı sıra Türk Milletinin her sorununda en öndeydi.

Türk Milleti O’nu her zaman şükran ve özlemle anacaktır. Aziz hatırasını yaşatacağız.

Değerli Denktaş, rahat uyu; davanı zafere ulaştıracağız; Kıbrıs Türkleri, Anavatanlarıyla birleşerek başı dik, özgür ve mutlu olarak sonsuza dek yaşayacaktır.

*** *** *** *** *** ****

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kurucu Cumhurbaşkanı ve TGB'nin onursal üyesi Rauf Denktaş bugün hayata gözlerini yumdu.

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi'nde yatan Denktaş bu sabahtan itibaren uyutuluyordu.

Son nefesinde bile vatan sevgisini belli eden Denktaş uzun süredir tedavi görüyordu.

88 yaşındaki Denktaş 1973'den 2005'e kadar KKTC Cumhurbaşkanlığı görevini yürütmüştü.

Denktaş 2004 yılında Avrupa Birliği'nin dayatmalarıyla AKP ve Kıbrıslı işbirlikçilerin desteğiyle oylanan Annan Planı'na karşı durmuştu. Ulusalcı tavrını yitirmeyen ve KKTC'nin varlığını herzaman savunan Denktaş ile AKP'nin yıldızları hiç barışmadı.

Fethullahçı gazeteler "Ergenekon'un KKTC ayağı" diyerek her yurtseveri olduğu gibi onu da Ergenekoncu ilan etmişlerdi. O ise Talat Paşa Komitesi ile Avrupa merkezlerinde Ermeni soykırımı yalanını çiğniyordu.

Rus haber portalı geopolitica.ru ile röportajında Ergenekon tutuklamalarını Guantanomo tutuklamalarına benzetiyor suçlananların Atatürk ilkelerişne bağlı yurtseverler olduğunu vurguluyordu.

Tayyip Erdoğan ile Mehmet Ali Talat arasındaki karanlık telefon görüşmesinde Erdoğan'ın "bir numarayla fazla dalaşma... o(Denktaş) artık bitmiştir" şeklindeki diyaloğu da unutmamak gerek.

Malı mülkü yoktu. Geçen sene ekonomik sorunlar yaşadığı yansımıştı basına. Oysa KKTC köşeyi dönmek için cennetti adeta.

Ama o mala mülke önem verenlerden değildi. Kaderini halkının kaderiyle birleştirmişti.

2008'de TGB tarafından Attila İlhan Kültür Merkezi’nde düzenlenen ''Kıbrıs 2008 Çözüm Önerileri'başlıklı panelde ''Amacımız, Türkiye'nin büyük bir haysiyet davası olmanın ötesinde güvenliğiyle ilgili bir dava olan Kıbrıs davasında Türk milletinin başını eğmemektir'' demişti. Başını hep dik tuttu ve bir devrimci gibi hayata gözlerini yumdu.

tgb.gen.tr

Son Yazılar