yalaninizi_cignemeye_geliyoruz225

Fransa’nın Yasağını Çiğneyerek, İşlemez Hale Getireceğiz!

DOĞU PERİNÇEK VE MEHMET PERİNÇEK DERHAL SERBEST BIRAKILMALIDIR!


TÜRKİYE’NİN KENDİSİNİ SAVUNMAK İÇİN ONLARA İHTİYACI VARDIR!

Emperyalist devletlerin ülkemizin bölünmesine hukuki bir temel yaratmak için kullandıkları “Ermeni soykırımı” yalanı doğrultusunda bir adım daha atıldı. Emperyalist Fransa meclis kararıyla “Ermeni soykırımı yalandır” demeyi yasakladı.

Fransız emperyalizmini Kurtuluş Savaşımızdan tanıyoruz. Antep, Maraş, Urfa, Adana, Mersin ve Antakya’ da Ermeni alaylarının içinde yer aldığı Fransız işgal ordularına karşı savaştık ve onları yendik.

Fransa’nın işlediği soykırım, onları Cezayir’de de yenilmekten kurtaramadı.

Fransa meclisinin aldığı bu karar da kaçınılmaz olarak yenilgiye uğratılacak ve bu karar kaldırtılacaktır.

Fransa’nın bu kararını tanımıyoruz. Bu yasağı Fransa topraklarında tekrar tekrar çiğneyerek işlemez hale getireceğiz.

AKP iktidarı Fransa’nın aldığı bu kararın yolunu açmıştır. Bu karar Eşbaşkanın yönettiği iktidarın Türkiye’yi savunmadığını, savunamadığını bir kere daha göstermiştir.

AKP iktidarı, Ermeni soykırım yalanına karşı, yalanın merkezlerinde, Lozan’da, Berlin’de Paris’te mücadele veren Talat Paşa Komitesi’ni terörist olarak ilan etmiş, birçok üyesini gözaltına almış ve tutuklamıştır.

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Lozan’da, Berlin’de ve Paris’te soykırım yalanını çiğneyerek bu mücadeleyi başlattı. Doğu Perinçek daha 2006 yılında, herkes uyurken yayınladığı “Ermeni Sorununda Strateji ve Siyaset” adlı kitabında, iktidarın izlediği politikalarla Türkiye’yi Ermeni sorununda nasıl bir çıkmaza soktuğunu ve çözümün ne olması gerektiğini göstermiştir. Doğu Perinçek bu mücadeleyi başlattığı için mi üç buçuk yıldır tutukludur.

Rus devlet arşivinde inceleme yaparak, Ermeni belgeleriyle Ermeni soykırımının bir yalan olduğunu, yayınladığı 10 kitabıyla kanıtladığı için mi araştırma görevlisi Mehmet Perinçek dört aydır tutukludur.

AKP iktidarı Ermeni soykırım yalanına karşı mücadeleyi başlatan aydınları tutuklayarak, Türkiye’nin elini kolunu bağlamıştır.

Derhal Doğu Perinçek ve Mehmet Perinçek serbest bırakılmalıdır!

Türkiye’nin kendisini savunmak için onlara ihtiyacı vardır!

Osman Bilge KURUCA - 22 Aralık 2011 - İşçi Partisi

Son Yazılar