aydinlik_polis_baskini_06aralik2011_225

Aydınlık gazetesine Ergenekon baskını!

Aydınlık gazetesine Ergenekon baskını İstanbul'da, Ergenekon soruşturması kapsamında Aydınlık gazetesinin sahibi ve Genel Müdürü Mehmet Sabuncu'nun evinde arama yapılıyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Ergenekon soruşturması kapsamında sabah saatlerinde operasyon başlattı.Operasyon kapsamında Aydınlık gazetesinin sahibi ve Genel Müdürü Mehmet Sabuncu'nun evi de aranıyor. Aramayı protesto etmek isteyen birkaç kişi de aramanın yapıldığı Öz İş Apartmanı önüne geldi. Ellerine Aydınlık gazetelerini alanlar, aramaya tepki gösterdi.

Arama yapıldığı haberini alan İşçi Partisi İstanbul İl Başkanı Osman Bilge Kuruca da Sabuncu'nun evine geldi. Aramalara katılan avukatla görüştüğünü aktaran Kuruca, avukatın kendisine Ergenekon üyeliği şeklinde bir suçlama sebebiyle arama yapıldığı bilgisini verdiğini söyledi. Kuruca, operasyondan dolayı hükümete tepki gösterdi.

Emekli askeri hakim ile emekli binbaşıya Ergenekon gözaltısı!

İstanbul'da, Ergenekon soruşturması kapsamında yapılan operasyonlarda emekli askeri Hakim B.B. ile emekli Binbaşı Z.Ş.'nin de gözaltına alındığı öğrenildi.

Gazete Vatan - 06 Aralık 2011

************************************************************************

aydinlik_susturulamaz_yurttas_ayaga_kalk_225

Gladyo Saldırmaya Devam Ediyor!

AYDINLIK GAZETESİ SAHİBİ MEHMET SABUNCU, İP MKK ÜYESİ ZAFER ŞEN ve İP ÇORLU YÖNETİCİSİ BAHADIR BERK GÖZALTINA ALINDI, İP ÇORLU İLÇE BİNASI ARANIYOR!

Gladyo İşçi Partisi'ne, Aydınlık gazetesine ve Türkiye'nin yurtsever güçlerine saldırmaya devam ediyor.

Ergekon tertibi kapsamında bugün, Aydınlık gazetesi sahibi Mehmet Sabuncu, İşçi Partisi Merkez Karar Kurulu üyesi E. Binbaşı Zafer Şen ve İP Çorlu İlçe YK Üyesi E. Hakim Yarbay Bahadır Berk'in evleri ile İşçi Partisi Çorlu İlçe Binasında arama yapan polis, Sabuncu, Şen ve Berk'i gözaltına aldı. Haklarında yakalama kararı olan 3 kişinin daha bulunduğu öğrenildi. Operasyonun gerekçesi olarak sözde Ergenekon örgütüne üyelik ve yardım yataklık etmek iddiası ileri sürüldü.

İşçi Partisi Genel Başkanvekili konuyla ilgili olarak bugün (6 Aralık 2011) saat 13.00'de İP Genel Merkezi önünde bir basın toplantısı yapacak.

Emperyalizm’e ve İşbirlikçilerine Meydan Okuyoruz!

İşçi partisi Genel Başkan vekili Hasan Basri Özbey Ulusal Kanal’a Telefon ile bağlanarak yaptığı açıklamasına “MEYDAN OKUYORUZ” diyerek başladı.

İşçi Partisi Genel Başkan vekili Hasan Basri Özbey kısaca şöyle konuştu…

” Eşbaşkana, emperyalizme ve Emperyalizmin işirlikçilerine MEYDAN OKUYORUZ, Hepimiz ERGENEKONCUYUZ..

Aydınlık'ı susturamazlar, Susturamayacaksınız.. Aydınlık’ın sahibi Türk Milletidir.

BOP eşbaşkanlığı ve onların ağababaları büyük bir korku içerisindeler ve bu korkularında haklıdırlarlarda  İşçi Partisi olarak BOP eşbaşkanının Türkiye’yi yıkma görevini engelleyeceğiz.

Bizden korkuyorlar, Bütün bu telaşları korkularındandır..”
dedi…

Ayrıca Saat 13:00’de Ankara Sıhhiyede  Toros Sokak’da  bulunan Aydınlık Binası önünde ve Saat 13:30’da İstanbul’da Mehmet Sabuncu’nun evinin önünde basın açıklaması yapılacağı iletildi…

İşçi Partisi - 06 Kasım 2011

*******************************

Aydınlık Gazetesi ve İP Yöneticilerinin Evlerine Baskın Yapıldı!

Bugün sabah 07:00 sıralarında Aydınlık gazetesi İmtiyaz sahibi  Mehmet Sabuncu’nun evinin Ergenekon tertibi kapsamında Terörle Mücadele polisleri tarafından basıldığı ve Mehmet Sabuncu’nun evinde aramalar yapıldığı bildirildi…

Ayrıca İşçi Partisi Çorlu binasına baskın yapıldığı ve İşçi Partisi yöneticilerinden İşçi Partisi MKK üyesi Zafer Şen ve İşçi Partisi ilçe yöneticisi Bahadır Berk’in de evlerine “Ergenekon Terör Örgütüne üye olmak ve yardım etmek” iddiasıyla yapılan arama hala sürüyor.

Aydınlık Gazetesi İmtiyaz sahibi Mehmet Sabuncu’ya İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından  Sözde Ergenekon Örgütü üyeliği suçlaması yapılıyor.

Mehmet Sabuncu’nun evinin önüne gelen İşçi Partisi üyeleri Mehmet Sabuncu’ya destek verdiler.  İşçi Partisi İstanbul İl başkanı Osman Bilge Kuruca burada bir Açıklama yaptı;

Kuruca yaptığı açıklamada kısaca şunları söyledi;

” Aydınlığın sahibi Halktır, Hiçbir güç aydınlıgı susturamaz ” dedi,

Kuruca açıklamasının devamında ;

” AKP Kaşif kozinoğlunun mektuplarının aydınlıkta yayınlanmasından ve Aydınlığın her geçen gün tirajını artırmasından dolayı büyük bir telaş içerisinde Akp bu nedenle aydınlığa saldırı başlattı ama aydınlık bu saldırıları püskürtecektir, aydınlık yüzbinlere ulaşmayı sürdürecektir..

Aydınlığın sahibi Halktır” dedi.

Sabuncu’nun evinin önünde Yurttaşların toplandığı ve Sabuncu’nun komşularının da operasyona tepki gösterip evlerinin balkonlarına Türk Bayrakları astıkları gözlemlendi…

Ayrıca saldırıları kınamak için  Bugün Saat 13:30′da  İstanbul da  Mehmet sabuncu’nun evi önünde ve Ankara’da saat 13:00′de Toros Sokak’ta İşçi Partisi

*****************************************

Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey:
MEYDAN OKUYORUZ! HEPİMİZ ERGENEKONCUYUZ!

•Tayyip Erdoğan-Abdullah Gül iktidarı, suçlarını örtbas etme telaşıyla, İşçi Partisi’ne ve Aydınlık’a saldırmaktadır.
•Her saldırı sonrasında olduğu gibi bu saldırıdan da güçlenerek çıkacağız! İşçi Partisi durdurulamaz, Aydınlık susturulamaz!

İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey, Aydınlık Gazetesi sahibi Mehmet Sabuncu, İşçi Partisi Merkez Karar Kurulu Üyesi E. Binbaşı Zafer Şen, İşçi Partisi Çorlu İlçe Başkanı Ertuğrul Orta ve İşçi Partisi Çorlu İlçe Yönetim Kurulu Üyesi E. Hakim Yarbay Baharıdr Berk'in Ergenekon tertibi kapsamında gözaltına alınmalarını, İşçi Partisi Genel Merkez binası önünde yaptığı açıklama ile protesto etti. Özbey'in konuşmasının ardından, yüzlerce İşçi Partili Kızılay Meydan'ında toplu olarak Aydınlık sattılar. Özbey'in İşçi Partisi Genel Merkezi önündeki konuşması şöyle;

Ergenekon savcılarının talimatıyla, sabah saatlerinde Aydınlık gazetesi Sahibi Mehmet Sabuncu, İşçi Partisi Merkez Karar Kurulu Üyesi E. Binbaşı Zafer Şen, İşçi Partisi Çorlu İlçe Başkanı Ertuğrul Orta ve İP Çorlu İlçe Yönetim Kurulu Üyesi E. Hâkim Yarbay Bahadır Berk’in evleri aranmış ve gözaltına alınmışlardır. Ayrıca İşçi Partisi Çorlu İlçe Merkezi de polis tarafından aranmaktadır.

SORULARIMIZA SALDIRARAK YANIT VERİYORLAR!
Aydınlık, 20 gündür Kâşif Kozinoğlu’nun açıklamalarını yayımlıyor. Bu açıklamalar karşısında suspus olanlar, saldırarak suçlarını gizlemek istiyorlar.
BOP Eşbaşkanlığı, vatana ihanete varan suçlarını açıklayıp, yakalarına yapışmamıza, yeni saldırı dalgasıyla yanıt vermişlerdir.
Erdoğan ve Gül’e, sizi Fethullah mı yönetiyor, Amerika mı yönetiyor dedik. Yanıt yeni dalgayla geldi!
Erdoğan’a İsviçre Bankalarındaki 800 milyon dolarlık gizli hesaplarını sorduk. Yanıt yeni operasyonla geldi!
Kirli, karanlık, Cumhuriyet ve Millet düşmanı suçlarını sorduk, yanıt gözaltılarla geldi!

AYDINLIK SUSTURULAMAZ!
BOP Eşbaşkanlığı, cümle suçlarını, karanlık işlerini açıklayan, emekçilerin haklarını savunan, halk muhalefetinin sesi olan Aydınlık’ı susturacağını sanmaktadır.
Aydınlık’ı susturmaya kimse gücü yetmez.
Aydınlık’ın sahibini gözaltına almak istiyorlar.
Aydınlık’ın sahibi 70 milyonluk Türk halkıdır.
Aydınlık görev başındadır. Aydınlık, gerçekleri açıklamaya devam edecektir.

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK!
Tayyip Erdoğan-Abdullah Gül iktidarı büyük korku içindedir. Korkunun ecele faydası yoktur. Yıkılacaklar! Yıkacağız!
Aydınlık, çığ gibi büyümektedir. Aydınlık, bu karanlıkçıların suçlarını açıklamaya, halkın çıkarlarını savunmaya devam edecektir.
İşçi Partisi’nin elleri vatan hainlerinin yakasındadır.
İşçi Partisi durdurulamaz!
İşçi Partisi teslim alınamaz!
İşçi Partisi görev başındadır!
İşçi Partisi, BOP Eşbaşkanlarını, Cumhuriyet ve Millet düşmanlarını yıkacak ve yeniden Atatürk Cumhuriyetinin kurulmasına önderlik edecektir.

HEPİMİZ ERGENEKONCUYUZ!
Tayyip Erdoğan-Abdullah Gül iktidarına, F Tipi Gladyoya ve ABD emperyalizmine meydan okuyoruz!
Hepimiz Ergenekoncuyuz!
Milletimizi tutsak ettiğiniz o demirden dağlarınızı eritip yok edeceğiz.

İşçi Partisi - 06 Aralık 2011

 

Genel Merkezi önünde basın açıklaması yapılacağı  bildirildi….

Son Yazılar