tgb_amerikan_askerinin_basina_cuval_gecirdi

TGB Amerikan Askerinin kafasına çuval geçirdi!

TGB'li gençler Muğla'da yakaladıkları Amerikan askerlerinin başlarına çuval geçirdiler.

8 TGB'li Milas Emniyet Müdürlüğü'nde göz altında. Savcı TGB'lileri tutuklanma istemiyle adliyeye sevk etti.

abd_askerlerine_cuval_bravo_tgb

Halkın tepkisini çekmemek için sözde 'sert' açıklamalar yapanlara, televizyonlarda, gazetelerde sahte göz yaşı döken utanmazlara duyurulur.

Şehitleri fırsat bilerek iç savaş çıkarmaya çalışan provokatörlere duyurulur; PKK kimin projesinde görev alıyor? ABD'nin! O zaman hedef emperyalizmdir!

TGB'nin ABD emperyalizmine ve onun taşeronlarına karşı mücadelesini kimse durduramayacaktır!

ABD Askerinin başına çuval geçirme eyleminin görüntüleri bugün yayınlanacaktır.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Saygılarımızla

TGB Genel Merkezi - 20 Ekim 2011

Aşağıdaki bağlantıdan 8 yurtsever kemalist - devrimci gencin filmini izleyebilirsiniz.Tıklayınız!

http://www.dailymotion.com/video/xluemr_tgb-amerikan-askerinin-bayyna-cuval-gecirdi_news#from=embed

*******************************************

abd_askerlerini_cuvallayan_yigit_gencler

ABD Conilerini çuvallayan yiğit yurtsever gençler serbest bırakıldı.

Bodrum'da çuval sarsıntısı sürüyor!

Türkiye Gençlik Birliği'nin Bodrum Barlar Sokağı'nda ABD askerinin başına çuval geçirmesinin ardından Bodrum'da deyim yerindeyse OHAL ilan edildi. Emniyet ve Savcılık 'çuval' görüntülerinin basına sızmaması için yoğun bir tedbir almış durumda. ABD elçiliğinin baskı yaptığına yönelik bilgiler bizzat Emniyet mensupları tarafından 'fısıltı' biçiminde dile getiriliyor.

Bodrum yerel basını görüntülerin peşinde. Ancak polis olay olur olmaz civardaki bütün iş yerlerinin güvenlik kamerası kayıtlarını toplamış. Hatta etrafta amatörce çekim yapan yurttaşların ve turistlerin bile görüntülerine el koymuş. TGB'lilerin çektiği görüntülerin bulunduğu hafıza kartı ise 'Hollywoodvari' yöntemlerle ele geçirildi. Kartın akıbeti bilinmiyor. Resmi tutanaklara geçmiş durumda, yasal olarak silme imkanları yok. Görüntülerin yok edilip edilmeyeceği merak konusu. Bodrum'lu gazetecilere göre görüntüler evrensel bir değere sahip. Tüm dünyada ABD karşıtlarının sembolü olababilecek fotoğraflar ve videolar var. Onlara göre yapılan iş tarihi ve mutlaka o görüntülerin yayımlanması gerekiyor.

Bu arada ABD savaş gemisi Ramaage'de ise derin bir sarsıntı var. Eğlenmek için geldikleri Bodrum Limanın'da şimdi çarşı izinleri iptal edilmiş durumda. ABD askerleri gemilerinden çıkamıyorlar. İhtiyaçları topluca dışardan karşılanıyor. Yine gelen duyumlara göre başına çuval geçirilen asker Salazar Jesus ve onu bırakıp kaçan arkadaşı gemide alay konusu olmuş! Bu arada Jesus'un sıradan bir er değil bir subay olduğu da gelen haberler arasında.

TGB Genel Merkezi - 21 Ekim 2011

*******************************************

Basında olayın yansımaları:

Amerikalı askerlerin başına çuval geçirdiler!

Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne dün gelen 'Ramage' adlı ABD savaş gemisinde görevli olan ve Bodrum'u gezmeye çıkan Amerikan askerleri, bir gurup tarafından çuval gösterilerek protesto edilirken bir eylemci ABD'li bir askerin başına çuval geçirildi.

Yaşanan kısa süreli arbede sonrası kaçan eylemciler polis tarafından aranmaya başlanırken, iki ABD'li subay rehberleri ile birlikte Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gelerek şikayetçi oldu. Eyleme katıldıkları iddiasıyla Türkiye Gençlik Birliği üyesi 8 kişi Milas'ta gözaltına alındı.

Bodrum'a dün sabah saatlerinde gelen ve gemi yanaşma iskelesine demirleyen, 290 ABD askerinin bulunduğu 61 bordo numaralı 'USS Ramage' adlı savaş gemisinde görevli bazı askerler, bugün öğlen saatlerinde kenti gezip alışveriş yapmak için gemiden ayrıldı. Aralarında subayların da olduğu ABD'li askerleri, Barlar Sokağı olarak bilinen Cumhuriyet Caddesi'nde, aralarında Bodrum Yurttaş İnisiyatifi, TKP ve Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyelerinin bulunduğu 15 kişilik grup, çuval gösterip 'Yankee go home', 'Katil Amerika' diye slogan atarak protesto etti.

BİR ASKERİN BAŞINA ÇUVAL

Gemiden 4'erli guruplar halinde 300 metre arayla çarşıya çıkan ABD'li asker ve subayların önüne geçerek çuval gösteren ve slogan atan guruptan bir kişi ise bir askerin başına çuval geçirdi.

Grup, yaşanan arbedenin ardından ara sokaklara dağılıp kaçarken, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü'nden 40'a yakın polis Çarşı ve Kumbahçe Mahallesi'ne sevk edildi. Sokak sokak eylemci arayan polis, olayın meydana geldiği caddedeki MOBESE kameralarını da incelemeye aldı.

POLİSE ŞİKAYET ETTİLER

Olayın şokunu yaşayan ABD'li subaylardan ikisi İzmir'deki ABD Konsolosluğu'ndan gelen Türk rehber ve polislerle birlikte şikayetçi olmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne geldi. ABD'li askerlerin emniyet müdürlüğüne gelişi sırasında polisler, gazetecilerin görüntü almasını engellemeye çalışınca gerginlik yaşandı.

Bu sırada, daha önce ABD Büyükelçisi Francis Ricardone'yi Bodrum Kalesi'nde protesto eden ve gemiyle Bodrum'a gelen ABD askerlerinin kentte gezdikleri sırada, kadınları taciz ettiğini ileri süren Ayhan Karahan da ABD askerlerinden şikayetçi olmak üzere emniyet binasına geldi. Polis, Karahan'ı içeri almazken, daha sonra gelmesini söyleyip gönderdi.

Emniyet Müdürlüğü önünde bir açıklama yapan Karahan, "Bodrum çarşısına çıkıp ellerini kollarını sallayarak gezen, esnafa, kadınlara hakaret ve taciz eden ABD'li askerlerinden şikayetçi olmak üzere geldim, ancak içeri alınmadım. Amerikan askerleri Bodrum'a geldikleri sürece rahat yürüyemeyecekler, bu kentin sokaklarında gezemeyecekler. Eylem yapan arkadaşlar ABD'li bir askere çuval geçirmiş. Eğer gelmeye devam ederlerse eylemler de sürecek" dedi.

GEMİYE DÖNMELERİ İSTENDİ

Sahil Güvenlik Komutanlığı'dan bir yetkili de Emniyet Müdürlüğü'ne gelerek bilgi aldı. Yaşanan olayın ardından kentteki güvenlik önlemleri arttırıldı. Çarşıdaki tüm ABD askerlerinin izinlerinin iptal edildiği ve gemiye dönmelerinin istendiği belirtildi.

8 GÖZALTI

Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı İlker Yücel yaptığı açıklamada, arkadaşlarının ABD'li askerin başına çuval geçirdiğini belirterek, "Olayın ardından gözaltı sayısı 8'e yükseldi. TGB Yönetim Kurulu Üyesi Utku Erkan, TGB Muğla İl Başkanı Beyhan Korkmaz ve yardımcısı Cemil Sözen'in de aralarında bulunduğu 8 arkadaşımız polis tarafından gözaltına alındı" dedi.

Milas'ta otomobilde gözaltına alınarak İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen 8 kişi, sağlık kontrolüne götürülmek üzere polis merkezinden çıkartılırken, "Ülkemizde Amerikan askeri istemiyoruz. İzin vermeyeceğiz. Mehmetçiğimizin kanını emenler bu ülkede gezemez. Kahrolsun Amerikan emperyalizmi" diye bağırdı.

Eylemcilere, TGB Milas İlçe Örgütü üyesi bir grup alkışlarıyla destek verdi. Gözaltına alınan 8 kişinin sorgusu sürüyor.

Öte yandan TGB'nin örütbağ yayınından yapılan açıklamada, "Halkın tepkisini çekmemek için sözde 'sert' açıklamalar yapanlara, televizyonlarda, gazetelerde sahte göz yaşı döken utanmazlara duyurulur; Şehitlerin intikamı böyle alınır! Şehitleri fırsat bilerek iç savaş çıkarmaya çalışan provokatörlere duyurulur; pkk kimin projesinde görev alıyor? ABD'nin! O zaman hedef emperyalizmdir! TGB'nin ABD emperyalizmine ve onun taşeronlarına karşı mücadelesini kimse durduramayacaktır!" denildi.

TGB ayrıca, ABD Askerinin başına çuval geçirme eyleminin görüntülerini gün içinde yayınlayacaklarını duyurdu.

ASKERHABER / İSTANBUL - 20 Ekim 2011

**************************************

TGB ABD askerine çuval geçirdi!

MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’ne dün gelen ’Ramage’ adlı ABD savaş gemisinde görevli olan ve Bodrum’u gezmeye çıkan Amerikan askerleri, bir gurup tarafından çuval gösterilerek protesto edilirken bir eylemci tarafından ABD’li bir askerin başına çuval geçirildi.

Aydınlık - 20 Ekim 2011

Olayla ilgili Doğan Haber Ajansının haberi şöyle:

Yaşanan kısa süreli arbede sonrası kaçan eylemciler polis tarafından aranmaya başlanırken, iki ABD’li subay rehberleri ile birlikte Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gelerek şikayetçi oldu. Eyleme katıldıkları iddiasıyla Türkiye Gençlik Birliği üyesi 8 kişi Milas’ta gözaltına alındı.

Bodrum’a dün sabah saatlerinde gelen ve gemi yanaşma iskelesine demirleyen, 290 ABD askerinin bulunduğu 61 bordo numaralı ’USS Ramage’ adlı savaş gemisinde görevli bazı askerler, bugün öğlen saatlerinde kenti gezip alışveriş yapmak için gemiden ayrıldı. Aralarında subayların da olduğu ABD’li askerleri, Barlar Sokağı olarak bilinen Cumhuriyet Caddesi’nde, aralarında Bodrum Yurttaş İnisiyatifi, TKP ve Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyelerinin bulunduğu 15 kişilik gurup, çuval gösterip ’Yankee go home’, ’Katil Amerika’ diye slogan atarak protesto etti.

BİR ASKERİN BAŞINA ÇUVAL!

Gemiden 4’erli guruplar halinde 300 metre arayla çarşıya çıkan ABD’li asker ve subayların önüne geçerek çuval gösteren ve slogan atan guruptan bir kişi ise bir askerin başına çuval geçirdi.

Grup, yaşanan arbedenin ardından ara sokaklara dağılıp kaçarken, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden 40’a yakın polis Çarşı ve Kumbahçe Mahallesi’ne sevk edildi. Sokak sokak eylemci arayan polis, olayın meydana geldiği caddedeki MOBESE kameralarını da incelemeye aldı.

POLİSE ŞİKAYET ETTİLER!

Olayın şokunu yaşayan ABD’li subaylardan ikisi İzmir’deki ABD Konsolosluğu’ndan gelen Türk rehber ve polislerle birlikte şikayetçi olmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne geldi. ABD’li askerlerin emniyet müdürlüğüne gelişi sırasında polisler, gazetecilerin görüntü almasını engellemeye çalışınca gerginlik yaşandı.

Bu sırada, daha önce ABD Büyükelçisi Francis Ricardone’yi Bodrum Kalesi’nde protesto eden ve gemiyle Bodrum’a gelen ABD askerlerinin kentte gezdikleri sırada, kadınları taciz ettiğini ileri süren Ayhan Karahan da ABD askerlerinden şikayetçi olmak üzere emniyet binasına geldi. Polis, Karahan’ı içeri almazken, daha sonra gelmesini söyleyip gönderdi.

Emniyet Müdürlüğü önünde bir açıklama yapan Karahan, "Bodrum çarşısına çıkıp ellerini kollarını sallayarak gezen, esnafa, kadınlara hakaret ve taciz eden ABD’li askerlerinden şikayetçi olmak üzere geldim, ancak içeri alınmadım. Amerikan askerleri Bodrum’a geldikleri sürece rahat yürüyemeyecekler, bu kentin sokaklarında gezemeyecekler. Eylem yapan arkadaşlar ABD’li bir askere çuval geçirmiş. Eğer gelmeye devam ederlerse eylemler de sürecek" dedi.

GEMİYE DÖNMELERİ İSTENDİ!

Sahil Güvenlik Komutanlığı’dan bir yetkili de Emniyet Müdürlüğü’ne gelerek bilgi aldı. Yaşanan olayın ardından kentteki güvenlik önlemleri arttırıldı. Çarşıdaki tüm ABD askerlerinin izinlerinin iptal edildiği ve gemiye dönmelerinin istendiği belirtildi.

8 GÖZALTI!


Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı İlker Yücel yaptığı açıklamada, arkadaşlarının ABD’li askerin başına çuval geçirdiğini belirterek, "Olayın ardından gözaltı sayısı 8’e yükseldi. TGB Yönetim Kurulu Üyesi Utku Erkan, TGB Muğla İl Başkanı Beyhan Korkmaz ve yardımcısı Cemil Sözen’in de aralarında bulunduğu 8 kişi polis tarafından gözaltına alındı" dedi.

Milas’ta otomobilde gözaltına alınarak İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen 8 kişi, sağlık kontrolüne götürülmek üzere polis merkezinden çıkartılırken, "Ülkemizde Amerikan askeri istemiyoruz. İzin vermeyeceğiz. Mehmetçiğimizin kanını emenler bu ülkede gezemez. Kahrolsun Amerikan emperyalizmi" diye bağırdı.

Eylemcilere, TGB Milas İlçe Örgütü üyesi bir grup alkışlarıyla destek verdi. Gözaltına alınan 8 kişinin sorgusu sürüyor.


**************************************

Bodrum'a dün gelen ABD savaş gemisi Ramaage'deki ABD'li askerler Bodrum Barlar Sokağı'nda gezerken Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi olduğu belirtilen bir grup eylemci, askerleri gösterdikleri çuvalla protesto etti.

Protestonun ardından kısa süreli arbede yaşanırken, polisin de gelmesiyle eylemciler ara sokaklara dağılıp kaçtı.

Polis eylemcileri ararken, proteste edilen ABD'li askerler Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifade verdi.

180 metre uzunluğunda 290 askeri personeli bulunan savaş gemisinin iki gün Bodrum'da kaldıktan sonra Akdeniz'e açılacağı bildirildi.

**************************************
Bodrum'da ABD askerlerinin kafasına çuval geçirmeye çalıştılar!

Bodrum'da bir grup TGB üyesi, kente demir atmış olan ABD gemisinden çıkan askerlerin kafasına çuval geçirmeye çalıştı.

Bodrum'a dün gelen ABD savaş gemisi Ramage’deki ABD’li askerler, Barlar Sokağı'nda gezerken bir grup Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi tarafından kafalarına çuval geçirilmeye çalışıldı.

Eylemin olduğu yere polisin müdahalesi etmesi sonucu 8 TGB üyesinin gözaltına alındığı öğrenildi.

(soL - Bodrum)

**************************************

TGB'DEN AMERİKAN ASKERLERİNE ÇUVAL!

Türkiye Gençlik Birliği üyeleri son dönemde yaşanan terör saldırılarına ve şehit haberlerine tepki olarak Amerikan Askerlerinin başına çuval geçirdi. Bodrum'da gerçekleştirilen eylemin 8 TGB üyesi gözaltına alındı. Gözaltındaki 8 TGB üyesi Milas Emniyet Müdürlüğü'nden Muğla Emniyeti'ne götürülüyor.

Ulusal Kanal - 20 Ekim 2011

**************************************

ABD askerlerine çuval şoku!

Bodrum'a dün gelen "Ramage" adlı ABD savaş gemisinde görevli olan ve Bodrum'u gezmeye çıkan Amerikan askerleri 'çuvalla' protesto edildi. Türkiye Gençlik Birliği üyesi bir kişi ABD'li bir askerin başına çuval geçirildi.

Muğla'nın Bodrum ilçesine dün gelen Amerikan askerleri çuvalla protesto edildi, bir askerin başına çuval geçirildi. Barlar Sokağı olarak bilinen Cumhuriyet Caddesi'nde, aralarında Bodrum Yurttaş İnisiyatifi, TKP ve Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyelerinin bulunduğu 15 kişilik gurup, çuval gösterip 'Yankee go home', 'Katil Amerika' diye slogan atarak protesto etti. ABD'li asker ve subayların önüne geçerek çuval gösteren ve slogan atan guruptan bir kişi ise bir askerin başına çuval geçirdi. Olayla ilgili 8 kişi gözaltına alındı.

Protestocu esnafa da gözaltı!

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde bir gurubun, alışveriş yapmak için görevli oldukları gemiden inen ABD'li askerleri protesto etmesinin ardından bu kez de üzerinde İngilizce 'Katil Amerikalılar Giremez', 'Bu çarşıya ABD askeri giremez' yazılı pankartı işyerine asan 49 yaşındaki Rauf Cankurtaran, polis tarafından gözaltına alındı.

Cumhuriyet Haber Portalı - 20 Ekim 2011

Son Yazılar