bayrakHabur açılımının ikinci yıldönümünde 26 şehit 22 yaralı!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Çok yakında güzel şeyler olacak” dedi, ardından AKP, açılımı başlattı. Mahkeme, Habur'dan gelen PKK'lıların ayağına gitti. Türk milleti o görüntüleri hafızasına kazıdı.Bugün, Habur açılımının ikinci yıldönümü... Peki, Habur'da neler yaşandı?


19 ekim 2009... Türkiye'nin hafızasına kazınan utanç verici görüntülerin yaşandığı Habur açılımının ikinci yıldönümü... Türkiye, bu görüntülerin ikinci yılında 24 evladını daha Amerikan destekli teröre şehit verdi.

Süreç Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Mart 2009'da yaptığı “Çok yakında güzel şeyler olacak” açıklamasıyla başladı. AKP hükümeti, Gül'ün bu açıklamasından 5 ay sonra açılımın düğmesine bastı.
guzel_seyler_oldumu
Terör örgütü PKK, Abdullah Öcalan'ın talimatı üzerine, Kandil Dağı’ndan 8, Mahmur Kampı'ndan 26 olmak üzere 34 PKK'lıyı Türkiye'ye gönderdi. Türkiye'de olacakların işaretini veren süreç bu görüntülerle hafızalara kazındı. Terör örgütü mensupları; dağ kıyafetleriyle ve zafer kazanmış komutan edasıyla yurda sokuldu.

Habur Sınır Kapısı’nda ve Diyarbakır’da havai fişekli karşılama gösterileri yapıldı.

O gün Türk hukuk tarihine kara bir leke sürdü. Şırnak'ın Silopi ilçesinde çadır mahkemesi kuruldu. Hakim ve savcı PKK'lıların ayağına gitti. "PKK üyesiyim. Apo'nun talimatıyla geldim. Pişman değilim" diyen teröristler serbest bırakıldı. PKK süreci propagandaya dönüştürdü. Teröristler otobüslerin üzerinde il il gezdirildi.
habur_rezaleti
Türkiye kan ağladı. Şehit aileleri ve gaziler, utanç verici bu görüntülere tepki gösterdi. Şehit aileleri ve gaziler, protesto için yurdun dört bir yanında madalya ve beratlarını yere attılar.

Habur'da gösteri yapan PKK'lılara göstermelik davalar açıldı. 34 PKK'lıdan 10'u tutuklandı. 12 PKK'lının Irak'ın kuzeyine kaçtığı, 5'inin de gümrük kapılarından yurtdışına çıkış yaptığı anlaşıldı.

Bu süreçte, PKK meşru bir hareket, Türk Silahlı Kuvvetleri ise yasadışı bir örgütmüş gibi gösterilmeye çalışıldı. Son olarak Türkiye 26 evladını daha Amerikan destekli PKK'ya şehit verdi...

Ulusal Kanal - 19 Ekim 2011

Son Yazılar